Ślepnąc od świateł (2018) [HBO]
Cytat:odpal sobie jeszcze raz tę scenę

Wrócę do chaty, to odpalę. Co nie zmienia faktu, że to i tak bez znaczenia - Dario to jest przekozak, nie wyobrażam sobie, żeby miał zginąć z rąk dwóch nandrolonowych rycerzy :)

Odpowiedz
Omar był przekozakiem, a jak zginał wszyscy wiemy ;)

Odpowiedz
(08-11-2018, 14:26)Dr Strangelove napisał(a): PS. A w książce jak jest? Czytał tu chyba ktoś. Też są takie "metafizyczne" odjazdy. Jak się kończy? I tak nie zamierzam czytać.
Ksiażke słuchałem dawno, więc mało pamiętam, ale się wypowiem:
o ile pamiętam to są wizje Kuby - albo bardziej takie narracyjne pierdololo (IMO już lepiej to wypada w serialu, gdzie nie ma jego gadania opisującego to). A wątek Dario jest też jest chyba dość mocno rozwinięty względem ksiązki. W ksiazce chyba cały czas obserwujemy go tylko z perspektywy Kuby, więc nie ma akcji z wywrotką auta i zakopywaniem (choc moze byla gdzies wspomniana).
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Czy ja dobrze widzę, że nikt nie wspomniał nic o szwagrze Ryśku(tym wariacie z nożem)? Jak pierwszy raz oglądałem ten odcinek to nie wiedziałem co tu się odwala XD

Odpowiedz
Kolego piękny, to był szwagier Romek. Rzeczywiście, postać niedoceniana. Obok Daria mój ulubiony bohater, aż szkoda, że dostał tylko parę minut do zagrania :D

Odpowiedz
Krismeister napisał(a):Czy ja dobrze widzę, że nikt nie wspomniał nic o szwagrze Ryśku

Koleżko kochaniutki, to był pan Romek ;) I tak, masz całkowitą rację, serial jest obsadzony fantastycznie na drugim, trzecim i czwartym planie. Bardzo charakterystyczne postacie, niektóre zagrane po mistrzowsku. Szwagier Romek to jedna z takich epizodycznych ról, które po zobaczeniu zostają na trochę w głowie.

@Dr Strangelove

Przypomniałem sobie scenę z zakopywaniem. Grób nie jest głęboki. Jest szeroki. Wykopali tak szeroki dół, że spokojnie dwie osoby by się w nim zmieściły.

Odpowiedz
Ja Was bardzo przepraszam za zachowanie moje okropne, wódka zmienia człowieka w zwierzę. Wy muzułmanie to wiecie.

Odpowiedz
@Krismeister

Obserwować ciebie to jest sama przyjemność. Tak jak oglądać aktora we filmie. Normalnie takiego aktora bym utłukł. Pedała wyruchał. Kazał żreć te zęby z podłogi. Ale jak ja sobie ciebie oglądam w kinie, to jest fajnie. Fajnusio.

Odpowiedz
Sztywniutko morda.

Odpowiedz
Obejrzałam na razie 5 odcinków. Zostało mi już tylko trzy. I boję się oglądać dalej bo to jest tak zajebiste, że nie chcę by się skończyło. Jak żyć?

Odpowiedz
Dopiero za drugim razem zrozumiałem rolę Pauliny w tym serialu i akcję ze zrobieniem foty. Wiadomo też już, w którym momencie podłożyli Kubie GPS. W ogóle uwielbiam montaż z utworem Siekiery "Idziemy przez las" z wkurwionym Kubą. Książka już kupiona, wczoraj przeczytałem może z sześć stron w oczekiwaniu na autobus i już mnie wciągnęło, a zwłaszcza po stu pompkach Kuby z rana.

Btw. zauważyliście to spojrzenie Daria prosto w ekran po tekście: "I ja sobie teraz oglądam film z tobą"? Łamanie czwartej ściany, czy zwykły smaczek, bo i tak i tak to spojrzenie przeszyło moją duszę XD

Odpowiedz
Też to zauważyłem.

Macie może jakieś info dot. ewentualnej kontynuacji? Albo lepiej - odnośnie spin-offa z Dariem w roli głównej?

Odpowiedz
Podobno Żulczyk idzie w zaparte, że nie napisze drugiej książki, więc twórcy pewnie nie pójdą w własny scenariusz. Z jeden strony to bardzo dobrze, bo zakończenie jest idealne, ale z drugiej chciałoby się zobaczyć jak Dario z Kubą podbijają Warszawę.

Odpowiedz
@Kris: jaka jest rola Pauliny? I o które zdjęcie chodzi?

A ostatnia scena Skoniecznego (w garażu) jest komiczna i świetnie przez niego zagrana.

Odpowiedz
Lol, no cięzko nie zauważyć ostentacyjnego łamania czwartej ściany, dla którego nawet zmienili ujęcie specjalnie. :P TO TAKA METAFORA - TO MY JESTESYM DARIEM OGLADAJACYM KUBE JAK AKTORA WE FILMIE. TO MY CHCEMY DZIEWCZYNEK TAJLNADZKICH :o
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
wiadomo, dupeczki z kutasami najlepsze!
tak że o.

Odpowiedz
Ja pierdole - próbuję zatamować Wasz myślotok, choć już wiem, że ten syf może zmyć tylko potop.

Odpowiedz

Odpowiedz
@Kris -

Odpowiedz
Później zobaczę jeszcze raz moment, jak Mariusz Celebryta pokazuje smsa Kubie.

W ogóle cały czas mnie rozwala tekst: "Moorda, jakie 5 groszy? 10!"

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon