Śródziemie Tolkiena
(14-11-2017, 14:36)Dr Strangelove napisał(a): To co oni tam sprzedali? Zaginione opowieści i te inne marne opowiadanka?
Za 250 baniek?

I to jest właśnie dobre pytanie... Po sieci krążą sprzeczne informacje odnośnie tego o czym będzie serial, ale swego czasu prawa do LotRa dzierżyła bliźniacza spółka Middle-earth Enterprises, a nie Tolkien Estate, z którym podpisano obecny kontrakt na 250mln.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 (?)

Odpowiedz
Amazon pokasowal duzo autorskich programow i chce krecic seriale o jakosci blockbusterow. Netflix wymiekl przy 100mln za prawa.

Odpowiedz
Jak rozumiem Amazon kupił prawa do całego Srodziemia. Do LOTRa ii Hobbita jeszcze sam Tolkien sprzedał.
Budżet na sezon jak czytalem ma byc ok. 100 mln. Tyle ile na 7 serii The Crown...

Tak, byla historia z perspektywy Mordoru. Jakiegos Rusk, funfic z podbojem Księżyca

Odpowiedz
(14-11-2017, 18:16)Kuba napisał(a): Jak rozumiem Amazon kupił prawa do całego Srodziemia. Do LOTRa ii Hobbita jeszcze sam Tolkien sprzedał.
Budżet na sezon jak czytalem ma byc ok. 100 mln. Tyle ile na 7 serii The Crown...

100 mln za 7 serii The Crown? To niecałe 1,5mln za odcinek. Epizodu pierwszego z brzegu sitcomu byś za to nie wyprodukował. Te 100 baniek to (w/g Petera Morgana) koszt dwóch pierwszych serii, choć sporo źródeł twierdzi, że tyle poszło na pierwszy sezon.

Odpowiedz
Ja słyszałem, że Amazon owszem, kupił prawa do Władcy Pierścieni i innych rzeczy ale w kontrakcie wyraźnie jest zaznaczone co mogą pokazać a czego nie więc jestem w sumie ciekaw co to za cudo powstanie...

Odpowiedz
@Perfik no ja czytalem ze 100 mln na cały serial ktory ma mieć 6-7 serii, ale może faktycznie sie myle (raczej na pewno)'

Co do LOTR. Ja bym chciał coś na kształt antologii, każdy sezon inna historia, poczynając od historii upadku Saurona, przez przeszłośc Aragorna, historie Istarich po wydarzenia z Północy w trakcie LOTR.

Odpowiedz
Christopher Tolkien właśnie zrzekł się posady dyrektora Tolkien Estate.

Także the floodgates have opened.

Spodziewajcie się ogłoszeń nowych filmów, spin offów i seriali w nadchodzących latach.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Mnie jedynie interesuje czy ktoś wreszcie zrobi Silmarillion w takiej formie na jaką zasługuje.

Odpowiedz
Jak już to serie filmów na bazie konkretnych zdarzeń.

Podobno, jak wliczyć koszt praw, wydatki mogą osiagnac nawet miliard dolarów!!

A co do filmow itp to bym nie szalał bo prawa ma Amazon jak rozumiem do reszty twórczosci i chyba będzie sie z nimi trzeba dogadywac. Choc jestem pewien, że zrobia jakiegos deala z WB.

Wiem, bedzie płacz bo "Hobbit był beee", ale....Jackson i del Toro, czekam na was!

Odpowiedz
(16-11-2017, 18:54)Kuba napisał(a): prawa ma Amazon jak rozumiem do reszty twórczosci 

Jakiej reszty twórczości??? Nie świrujmy teraz w drugą stronę. Przecież Tolkien Estate nie sprzedałby wszystkich praw, do całego Śródziemia, za jakieś "marne" 250mln$... 
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 (?)

Odpowiedz
A to na ile wyceniasz, niby Sillimarilion, Bombadilla i Niedokończone Opowieści? Na miliard? 250 to i tak w uj dużo.
A jesli sprzedali im do samego LOTRa to gadanie o prequelach i nowych historiach Tolkiena jakoś sie nie zgadzają

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości