Śródziemie Tolkiena
(17-03-2018, 15:42)zombie001 napisał(a): 500 mln jest tylko na LotRa.

Przeczytaj jeszcze raz.

Odpowiedz
Aaaaa, Ty w tym sensie. No tak, ale skoro Netflix może rzucać miliardami w błoto, to czemu nie Amazon :P
Myślę też, że tylko ten LotR jest dla nich taki ważny i w inne projekty nie będą ładować kolosalnych i absurdalnych sum.

A szkoda. 250 mln dla serialowego LotRa to nadal mała kwota, a Conan z takim budżetem to byłby wypas :/
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Netflix wywala te miliardy teraz, bo ma już wyrobioną markę - wydaje mi się, że w kwestii seriali/filmów większą niż Amazon.
Nie zdziwię się jeśli będziesz miał rację i na LOTR nacisk pójdzie największy, ale trudno się dziwić. W końcu to jedna z największych marek w historii. Na dodatek nie dostatecznie wyeksplatowana. Ale z drugiej strony jeśli Amazonowi zależy na poziomie to wątpię też aby skąpili pozostałym. Koła Czasu nie czytałem, ale z tego co wiem o projekcie raczej wymagać będzie sporo kasy, Conan pewnie też tani nie będzie. Chyba najłatwiej będzie ogarnąć Dark Tower, choć ten projekt stratuje z najgorszej pozycji po tym nieporozumieniu filmowym. Tam więc jest potrzebna przede wszystkim ogarnieta ekipa i odcięcie od filmu, a gdyby zrezygnowali z adaptowania 4 tomu i wzięli się za pierwszy to nie powinni wyrzucić na niego za dużo zielonych.

Mnie tylko ciekawi czy nie przygarną "Czarną kampanii" lub "Kronik wampirów" - patrząc na ich zapędy.

Co do LOTRa. Jestem ciekaw jak rozwiążą sprawę castingów. Bardzo trudno będzie trafić w taką historię i taki okres by nie było żadnej znanej postaci, a bądźmy szczerzy, kameralnego dramatu o życiu czarnej rodziny w Haradzie nie dostaniemy. Wątpię też abyśmy cofali się do czasu II Ery. A obsadzenie nowych aktorów w rolach tak kultowych jak Gandalf...no to może skończyć się tylko falą hejtu w necie. To nie jest Dumbledore który już przeżył recast a kiedyś był młody. Elfów też się to nie tyczy, można by myśleć o młodszym Aragornie, ale on jakoś bardzo konieczny w tym serialu nie jest. No i showrunner, liczę na kogoś z wyższej półki.

Odpowiedz
Cytat:Netflix wywala te miliardy teraz, bo ma już wyrobioną markę - wydaje mi się, że w kwestii seriali/filmów większą niż Amazon.
No i właśnie po to Amazon wywala więcej. Bo musi nadgonić markę ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
W końcu ktoś jasno napisał co to ma być? Władca Pierścieni czy coś inspirowanego Silmarillionem?

Bo znów pojawiła się plota, że niby ktoś chce włożyć w produkcję dwuzeszonowego serialu o Śródziemiu (tylko właśnie nie jest do końca jasne jakiego) 500mln$ :D Generalnie można to między bajki włożyć, ale nawet jakby wydali 100mln$ na sezon, to już by było dla mnie mega wydarzenie.

Tylko, że ja bym wolał jednak Silmarilliona, bo kolejnego Władcy nie chcę. Filmy Jacksona nie były doskonałe, trochę bym w nich zmienił, ale ekstremalnie mało prawdopodobne wydaje mi się, żeby ktoś dał radę zrobić to lepiej.

Odpowiedz
Sprawdź o czym rozmawiamy od jakiś dwóch stron.

Informacja o 500 milionach - tu wlicza się też 250 za prawa.
Z tego co wiem to ma być po prostu Śródziemie i historie przed LOTR inspirowane różnymi książkami. Więc wcale nie musi to być adaptacja konkretnej historii Silimarillionu bo mamy przecież całą serię dodatków do "Powrotu Króla" oraz historii wspominanych przez różne postacie etc. Obstawiam więc dość luźne podejście do kilku historii i motywów. Chyba jakieś źródła wykluczyły dokładną adaptację LOTR, ale nie jestem pewien, zresztą to byłby taki epic-fail, że wątpie aby Amazon był aż tak głupi.

Odpowiedz
Coś mi się popierdzieliło i utworzyłem nowy temat :p

wrzucam swojego posta, bo temat usunąłem.

Cytat:The Lord of the Rings, czyli chyba obecnie największa perła w rękach Amazonu.

Co do tej pory wiemy?
- prawa kosztowały 250 mln dolarów
- ma powstać 5 sezonów
- aby Amazon nie stracił praw musi rozpocząć realizacje w ciągu dwóch lat
- całkowity koszt produkcji przekroczy miliard dolarów.
- w przypadku sukcesu możliwe są spin-offy
- dzięki umowie z Warner Bros. Pictures i New Line Cinema, Amazon może korzystać z elementów trylogii w swoim serialu
- na razie nie jest to oficjalne, ale Peter Jackson negocjuje i może zostać jednym z producentów

https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/how-lord-rings-tv-series-landed-at-amazon-not-netflix-1099213

Jaram się okrutnie, bo to może być cudowny serial, który spokojnie może zepchnąć Grę o tron z piedestału gatunku, jeśli chodzi o telewizję. Osobiście czekam bardziej niż na Wiedźmina Netfliksa.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
a) Jesli to będzie w jakikolwiek sposób rimejkować filmy Jackson - GTFO.
b) Jesli to będzie pokazywało inne wydarzenia/postacie związane z tymi, o których opowiada LOTR - OK, moge obejrzeć.
c) Jesli będzie to opcja B + nawiązania do filmów Jacksona w stylu, wizualiach, wyglądzie strojów/lokacji i jeszcze jakichś cameo aktorów z niej - obejrzę na pewno.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
A nie było juz powiedziane, że to na 100% będa prequele?
Podobno zatrudnienie Jacksona plus ta umowa z WB o materialach z trylogii mają własnie służyć zachowaniu wizualnego stylu. A pewnie z Peterem na pokładzie łatwiej bedzie sciagnac aktorów.

Odpowiedz
Niczego lepszego niż Lee i Howe nikt w kwestii wizualizacji świata Tolkiena nie wymyślił, więc stworzenie czegoś spójnego z filmami wydaje się jedynym słusznym, a przy tym rozsądnym rozwiązaniem.

Osobiście wolałbym żeby serial uniknął jakiegokolwiek krzyżowania dróg z filmami, ale drobne camea jakichś bohaterów z Hobbitów / LOTRa? Czemu nie.

Odpowiedz
https://mobile.twitter.com/samsykesswears/status/982322938778075136

:)
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
http://www.syfy.com/syfywire/rumor-of-the-day-will-lord-of-the-rings-tv-series-focus-on-young-aragorn

Okeeej, podejdźmy do tego na spokojnie. Jeśli to prawda to Amazon zafundował sobie prawdziwe wyzwanie. Dobra, uznajmy, że Arwene i Aragorna można zrecastować. Ale Elronda? Za nic.
Do Gandalfa i Golluma nawet nie muszą dotrzeć, podobnie mogą sprytnie ominąć Rohan i Gondor, ale nie wyobrażam sobie jak mieliby nie pokazać Elronda. Hugo wróć.

No i szkoda, że maja 3 tysiące lat najlepszej i najciekawszej historii w historii fikcyjnych historii a cofają sie jakies 40-50 lat wstecz :(

Odpowiedz
(17-05-2018, 09:12)Kuba napisał(a): No i szkoda, że maja 3 tysiące lat najlepszej i najciekawszej historii w historii fikcyjnych historii a cofają sie jakies 40-50 lat wstecz :(
Może wzorują się na Disneyu i SW?

Odpowiedz
Może to będzie antologia i pierwszy sezon o nim aby nabić ogladalnośc a potem cofną się do czasós sprzed upadku Morgotha czy przynajmniej do okresu świetności Saurona.

Odpowiedz
Ale wiadomo w końcu co oni tam kupili?
Mają prawa do "Silmarilliona" na ten przykład?

Zresztą z "Silmarilliona" to by można wykroić ze 3-4 filmy swobodnie, a serial to chyba słabe rozwiązanie.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Chyba do wszystkiego. Mając prawa do Silimarilionu mają tak naprawde prawa do wszystkiego. Bo wszystko jest w nim.

Odpowiedz
Przypomnijcie mi, ktoś już się wypowiadał na temat tego czy ten serial, będzie się starał wpisywać w "Jackson'verse", czy będzie próbować być własną adaptacją?

Bo jeżeli to będzie oddzielna interpretacja, to taki Aragorn może być znaczący inny od wersji Mortensena, którego Jackson zmienił dość mocno w stosunku do książkowego oryginału.

Filmy Jacksona i ich strona wizualna na zawsze będą mieć specjalne miejsce w moim sercu, nie tylko jako fana filmów, ale też fana fantasy, concept artu i kilku innych rzeczy związanych z procesem twórczym, u których ta trylogia ustanowiła kilka kamieni milowych. 

Ale tak jak pisałem wcześniej, pod względem czystej adaptacji, jest tutaj DUUUŻE pole do poprawy. Dlatego nie byłbym zasadniczo przeciwny temu jakby Amazon olał wersje Jacksonowską, zrecastował Elronda i starał się zrobić rzeczy po swojemu.

Zwłaszcza, ze można byłoby to zrobić, bez poświęcania ogólnej wizualnej stylistyki ustanowionej przez Howe'a i Lee.
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
10 postów wyżej masz info że mają prawa do używania elementów z filmów kinowych, czyli raczej serial będzie podbudową pod LotRa.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Więc raczej zarówno pójda w slady stylu wizualnego jak i muzycznego. I bardzo dobrze bo pod tymi względami nic lepszego nie zrobią. Zresztą Jackson ma oferte pracy przy serialu (chyba ze zechce robic film DCEU) więc to raczej potwierdza, że będa się trzymać stylu.
Tu chodzi po prostu o inną historie, postacie, aktorow, okresy czasowe.

Za to Serkis stwierdził, że nie jest zainteresowany zagraniem znowu Golluma. Póki co tylko McKellen wydaje się chętny, ale mysle ze Jackson i wizja pełnoprawnego prequela może paru aktorów przekonać.

Odpowiedz
Czy ja wiem, czy próba kopiowania stylu Jacksona bez Jacksona za kamerą ma sens? Hobbit udowodnił, że zrobienie tego samego, tylko bardziej i z inną fabułą (i nawet Jackson kręcił) to porażka, z perspektywy czasu widać, że fajniej byłoby jakby książeczkę zekranizował Del Toro, zupełnie po swojemu, idę o zakład, że z serialem będzie tak samo, czyli Amazon będzie chciał jak najwięcej tego samego - postaci, aktorów, historii, stylu, co biznesowo się opłaci, ale artystycznie niezbyt.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości