Ankieta: 300 jest:
Yeeeaah!
ok.
A fe!
[Wyniki ankiety]

300 (temat ogólny)
aż dziw, że nikt nie otworzył topiku związanego z filmem, na który wszyscy wszyscy czekają. wszyscy, oczywiście z wyjątkiem hOPSa, bo założę się o spienionego Guinnessa, że mu nie w smak 8)

O "300" wystarczy powiedzieć w sześciu słowach: niezwykła - ekranizacja - odważnego - komiksu - Franka - Millera. przynajmniej tyle mogę szczerze przyznać po obejrzeniu zwiastunu i paru zdjęć.

efektowne, ale i stylowe.

[Obrazek: pic3002tx7.jpg]

[Obrazek: pic3007dz2.jpg]

[Obrazek: pic3008kr8.jpg]

SPARTANS!
TONIGHT
WE DINE
IN HELL

Odpowiedz
trailer wyglada niesamowicie, zapowiada sie swietne kino :)

Odpowiedz
MIOD MIOD MIODEK MIODZIK :D:D czekam z utesknieniem na ten film :D a co do trailerka to normalnie gesia skorka :D

THIS IS MADNESS - THIS IS SPARTA !!!

Odpowiedz
Komiksu nie znam, ale ponoć jest dość krótki więc film będzie jego rozwinięciem.

Zwiastun powalił mnie na kolana. Uwielbiam starożytność, a tu jeszcze w takim wydaniu. Coś pięknego, chyba każdą z klatek trailera można oprawić w ramkę. Na szczęście widać, że nie będzie to tylko śliczny film i nic poza tym.

Po rewelacyjnym "Świcie zywych trupów" wiedziałem że trzeba śledzić karierę Zacka Snydera.

Odpowiedz
Des, albo gadałeś z Beowulfem, albo zerkasz czasem na moje opisy na GG :P

Trailer mi się nie podoba. Chciałbym powiedzieć, że bardzo, ale nie chcę popadać w przesadyzm. Kolejny film zrobiony w komputerze? Super. Świetna muzyka? A jakże. PATOS który po prosty MIAŻDŻY? Oczywiście. Nadekspresja z jaką bohaterowie wypowiadają swoje kwestie wywołuje u mnie salwy śmiechu. Co ja gadam, nadekspresja? Przecież oni w tym trailerze się na siebie drą! Jeśli tak drewnianie i nienaturalnie mają wyglądać dialogi w tym filmie, to będzie to jedynie hekatomba dla oka. Kościół bez boga.

Odpowiedz
ale jest papież. i jego kardynałowie 8)
racja - drą się, wykrzywiają twarze, ryczą, kwiczą i pewnie płaczą. tutaj nie chodzi o realizm emocjonalny, ale o pieprzoną siłę i niezwykłą moc. jest mitycznie.

Odpowiedz

pierwsza wersja oficjalnego trailera. 3 minuty 12 sekund. ciekawe kiedy wyjdzie w qt?

Odpowiedz
A ja uważam Termopile za fakt historyczny, świadectwo oddania, przykład pieknego bohaterstwa. Według mnie nie ma tam miejsca na pierwiastki mityczności. No ale zapomniałem o jednej rzeczy - to adaptacja komiksu, a nie próba odtworzenia historii. Czepiam się, ale po prostu trailer w takim wydaniu mnie nie przekonuje. Mimo iż jest wizualnie rozwalający.

Odpowiedz
Oby tylko słowo "Sparta" i "fight" nie padało w całym filmie w takim zagęszczeniu jak w Trailerze ;). Ale poważnie, zacny film się szykuje. Oj, zacny! Ostrzę sobie ząbki.
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
Ja mam mieszane uczucia. Zwiastun ma pare fascynujacych ujec, ciekawa stylistyke, brawurowego Butlera i emanujacy potega patos, tak jak w komiksie Millera, lecz jednoczesnie zdaje sie zapowiadac twor bardzo plastikowy (komputerowe tla), efekciarski i estetycznie przesadzony, co prosta droga moze prowadzic do kiczu. Zwiastun "Sin City" wywarl na mnie jednak wieksze wrazenie.

Odpowiedz
hOPSie, ale nie o faktach historycznych mówimy, ani o ludziach, którzy wtedy dramatycznie ginęli. Frank Miller jest cholernie daleki od podręcznikowych wskazówek.
Dlaczego uważasz, że w historii antycznej nie ma pierwiastków mitycznych? 8)

Odpowiedz
Des: 3 minutowy trailer znacznie lepszy, choć nadal mnie nie porwał. Naprawdę, kurdę z ciężkim sercem to powiem, ale nie czekam na 300.

Jakuz: Odnośnie porównań do "Sin City", mam takie same odczucia. Był zdecydowanie lepszy. A co do plastiku, to nie jest tak źle jak w "Sky Kapitanie" - chociaż przyszłość pokaże jak będzie naprawdę :)

Des raz jeszcze: nie piszę o historii antycznej. Ale o epizodzie termopilskim. Jak dla mnie, to bogowie i herosi tam nie interweniowali. Byli "tylko" bohaterowie. Z planety Ziemia. A napisalem o faktach historycznych, bo mi z tą mitycznością wyskoczyłeś jak Rafał z konopii :P

Odpowiedz
Sam miałem założyć temat o tym filmie. ;)

Obejrzałem trailer, który jest naprawdę mocny i daje kopa. Świetna, dopasowana do obrazu muzyka i patos, który mnie (póki co?) nie zraził. Obraz komputerowy na poczatku nie podobał mi się ale teraz mi nie przeszkadza, zobaczymy jak to wypadnie w całym filmie.
Na razie zapowiada się klimatycznie i efektownie, jak będzie? Zobaczymy. Ciekawi mnie tylko czy wśród filmowego soundtracku będą utwory takie jak ten kawałek Nine Inch Nails z trailera.

Mierzwiak napisał(a):Komiksu nie znam, ale ponoć jest dość krótki więc film będzie jego rozwinięciem.
Komiks ma coś około 100 stron, może trochę więcej, także nie jest źle. Wątpie, zeby jakoś szczególnie go wydłużyli. Myślę, że poprostu sceny walki będą dłuższe.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Od siebie dodam, że trailer mnie rozwalił, a i chętnie postawiłbym flaszkę temu, co zatrudnił tam Butlera ;)
Niesamowity power i patos - tak właśnie sobie zawsze wyobrażałem samych Spartan, nie mówiąc już o Termopile. Jak, hopsik to do Ciebie, jak pytam się moża zrobić film o 300 wojownikach stawiających czoła iluś tam tysiącom, bez patosu?
To będzie filmowy gigant! :)
KMF - Follow your dream to fly
-----------------------------
Ostatnio widziane:
Meet John Doe: 8.5/10 | Arsenic and Old Lace: 10/10 | You Can't Take It With You: 8/10 | Frost/Nixon: 8/10 | The Chaser: 7/10 | Transporter 3: 4.5/10

Odpowiedz
Beowulf napisał(a):Jak, hopsik to do Ciebie, jak pytam się moża zrobić film o 300 wojownikach stawiających czoła iluś tam tysiącom, bez patosu?
Skąd mam wiedzieć? Co to ja te filmy kręce? :) Owszem, patos morze być. Może być i nawet rzeka patosu. Ale morza i oceany zostawmy w spokoju.
Cytat:To będzie filmowy gigant! :)
Chciałbym. Naprawdę. Ale z takim trailerami, to zapowiada się na coś innego, też w gigantycznych rozmiarach :P

Odpowiedz
Już Ci mówiłem co myślę o Twoim guście ostatnio :D
Ostatnio widziane:
Meet John Doe: 8.5/10 | Arsenic and Old Lace: 10/10 | You Can't Take It With You: 8/10 | Frost/Nixon: 8/10 | The Chaser: 7/10 | Transporter 3: 4.5/10

Odpowiedz
Beowulf napisał(a):Już Ci mówiłem co myślę o Twoim guście ostatnio :D
Tylko ostatnio? :P

Odpowiedz
Wcześniej przyszło mi się wielokrotnie zgadzać, jaki ja głupi byłem :D
Ostatnio widziane:

Odpowiedz
Panowie, nie rozbijajcie tematu. ;)

Odpowiedz
Cytat:Ciekawi mnie tylko czy wśród filmowego soundtracku będą utwory takie jak ten kawałek Nine Inch Nails z trailera.
Więc powiedz jaki tytuł nosi ten kawałek NIN z trailera a Cię ozłocę ^^.

-Our arrows will bloat out the sun!
-Then we will fight in the shade.

Ajjj jak ja kocham takie teksty ^^. Dawno nie oglądałem trailera któryby mnie tak nakręcił. A że tła komputerowe... Ojej, a źle wyglądają? Przecież klimat jest niesamowity!
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon