47 Ronin (2013)
Lubię samurajów. Lubię takie klimaty, prowadziłem swego czasu Legend of the Five Rings, czytałem książki o Japonii, japońską mitologię, zrobiłem do Magii i Miecza samurajski dodatek. Tylko mam problem z japońskim sposobem prowadzenia narracji, dlatego raczej ciężko znoszę ichnie kino (choć Twilight Samurai mi się podobał), a z filmów o samurajach na półce tylko produkcje amerykańskie, w dodatku obie praktycznie o tym samym - Szogun i Ostatni Samuraj. Powinienem się więc niby cieszyć, ale jak widzę te plakaty, to naprawdę nie wiem co o tym myśleć:

[Obrazek: 46232.9.jpg]
więcej

Keanu jako samuraj? Serio?
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Keanu ma tam chyba jakieś japońskie korzenie. A ten projekt powstaje w takich męczarniach, że nie wiem czy coś dobrego z tego wyjdzie.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Keanu ma tylko odrobinę chińskiej krwi, także Kobe Bryant ma więcej wspólnego z Japonią niż on ;)
Kolejny raz będziemy mieli do czynienia z przyjezdnym wkupiającym się w łaski?

Sam sobie odpowiem:
Keanu Reeves as Kai, an outcast who joins the group of Samurai. Reeves's character is half-Japanese and half-British; the character was created for the film.

Odpowiedz
Wygląda to dość strasznie. A 47 samurajów to nie jest materiał na film akcji a tym pachnie plakat.

Odpowiedz
Ja tam wolę oglądać Keanu w roli samuraja niż jakiegoś anonimowego Japońca. No, bo alternatywą byłoby zatrudnienie Kena Watanabe. Znowu.
I tak czuję, że to będzie lipny film na jeden raz.

Odpowiedz
Ale w Japonii jest dużo dobrych aktorów poza Watanabe. Ale wiadomo tutaj nazwisko też ma przyciągać.

Przy czym najbardziej się obawiam, że ten film sam nie wie czym chce być. Zresztą było to odczuwalne już przy zatrudnieniu kompozytora. Na początku miał to być Atticus Ross. Naprawdę film o samurajach, a zatrudniają muzyka od elektroniki i ambientu. Teraz zmienili na Javiera Navarrete, a więc znowu klasyczne podejście.

Oj, sam nie wiem co z tego wyjdzie?
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Jak Keanu ma udawać samuraja to i Atticus Ross może być. Tylko jeszcze przenieść akcję do 2077. A nie udawać czegoś na serio-serio.

Odpowiedz
To ten film wciąż powstaje? Geez, byłem przekonany, że to martwy projekt i to od dawna, a tu proszę...

Odpowiedz
Jakbym robił film o samurajach to też bym zatrudnił Atticusa Rossa. Najlepiej do spółki z Reznorem. Bo dlaczego nie? Było pełno samurajskich filmów z "samurajską" muzyką.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Myślę, że film wie czym ma być, ale grzebią przy nim producenci. Przecież było kilka miesięcy temu głośno o tym, że według wytwórni reżyser nie daje sobie rady, przekracza budżet i zaczęli mu się wpierniczać. Z tym, ze w te ich argumenty akurat nie wierzę, bo gość nakręcił przecież to:

Odpowiedz
Znalezione w necie:

[Obrazek: original.jpg]

Żeby nie było - dwa pierwsze plakaty są śliczne, ale totalnie nie wiem co to za film ma być. Roboty i mutanty?

Odpowiedz
To będzie film o tym jak grupa 47 roninów idzie i napieprza kogo napotka katanami? :D

Odpowiedz
I okaże się, że to, że jest ich 47 to zbieg okoliczności, zero związku z Kirą itd.

Odpowiedz

Tak, w temacie-szambie już było, ale tam się zazwyczaj nie wypowiadam. Nie spodziewałem się że to aż tak mocno idzie w fantasy, ale jako miłośnik Legend of Five Rings, w tej chwili jestem jak najbardziej zainteresowany obejrzeniem filmu w takich klimatach.

Odpowiedz
Kolejny trailer:

Sam nie wiem co myśleć o tym filmie, pierwszy zwiastun według mnie prezentował się źle, ten powyżej jest nawet zachęcający. Projekt w takich klimatach fantasy wydaje się ciekawy, ale i tak wyczuwam finansową klapę, a przynajmniej będzie wtopą w USA, jak chociażby "Pacific Rim".
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Nie rozumiem jak poprzedni zwiastun można uznać za zły, a ten za zachęcający, skoro jest tu praktycznie to samo co w tamtym + kilka ujęć na jakichś młodych azjatyckich aktorów. No chyba że o nich chodzi, lol.

Odpowiedz
@Gieferg Jak dla mnie pierwszy zwiastun jest za długi i całkowicie nie podoba mi się w nim ostatnie 40-50 sekund wraz z muzyką która leci w tle, w tym czasie. Dodatkowo jest tam parę dodatkowych scen, które też jakieś super nie są np. wymiana zdań Keanu z tą Azjatką, która zamienia się w smoka, brzmi to strasznie sztucznie. Drugi Trailer też jest przeciętny, ale dla mnie wygląda zachęcająco, bo nie ma w nim akurat tych ujęć, które mnie irytowały.
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
No dobra, ale wiesz, jest mimo wszystko "wysoce prawdopodobne", że one w filmie jednak będą, więc nie wiem jak po obejrzeniu pierwszego zwiastuna kolejny nagle może być zachęcający tylko dlatego że akurat nie pokazuje tego co było w poprzednim, nie oferując właściwie nic nowego. Rozumiem, gdybyś go zobaczył jako pierwszy, wtedy by to miało sens, ale biorąc pod uwagę "cannot unsee" i kolejność pojawiania się tych zwiastunów... cóż. Nie rozumiem.

No chyba że źle zinterpretowałem twoje słowa i chciałeś tylko powiedzieć, że drugi zwiastun jest/byłby dla ciebie zachęcający (w domyśle: gdyby był pierwszym zwiastunem), a nie że cię zachęcił (w sensie zmiany nastawienia względem filmu po pierwszym zwiastunie).

Odpowiedz
No chodziło mi o to drugie: ten trailer jest dla mnie bardziej zachęcający niż pierwszy i szkoda, że nie wyszły w innej kolejności. Na film może się nawet przejdę bo interesuje mnie jak to ogólnie będzie wyglądać, no i ciekawe jak sobie poradził Carl Rinsch w długim metrażu. Jego krótkometrażówka "Gift" bardzo mi się podobała, ale pamiętam, że miał z "47 Ronin" ogromne problemy.
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Cytat:No chodziło mi o to drugie

W takim razie wszystko jasne i zrozumiałe :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon