Ankieta: Powiedz TAK lub NIE proponowanemu subforum:
NIE
TAK
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

A może by tak nowe subforum: "SPOILERY"?
Ale jak już Mierzwiak wspomniał, nie ma odpowiedniego plugina do phpBB. Chociaż z drugiej strony, może źle szukał :P

Odpowiedz
Ktos moze wie cos na temat? We need help. ;)

Odpowiedz
hops napisał(a):Ale jak już Mierzwiak wspomniał, nie ma odpowiedniego plugina do phpBB. Chociaż z drugiej strony, może źle szukał :P
Skrypt do pobrania tutaj: http://www.phpbbhacks.com/download/3338 (demo: http://www.das-serienboard.de/forum/viewtopic.php?t=2410 )

Oraz: http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?p=1138203

Wystarczyło lepiej poszukać. A teraz drodzy admini, prosimy o odpowiedź.

Odpowiedz
To jest ten z z tym ze tekst pojawi sie po kliknieciu w guzik?
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Wystarczyło lepiej poszukać.
Może być takie rozwiązanie. Ale IMHO posty będą jakieś takie podziurawione. Ale lepsze to niż spieprzone spoilery :)

Dzięki Mierzwiak :)

Odpowiedz
Pierwszy przykład który podałem (w demie to widać) polega na tym że tekst albo jest zaczerniony i trzeba go zaznaczyć, albo wyświetla się w takim polu jak cytat i też trzeba zaznaczyć żeby przeczytać.

Drugi przykład który koleś podał na forum to chyba z przyciskiem, ale nie jestem pewien.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Drugi przykład który koleś podał na forum to chyba z przyciskiem, ale nie jestem pewien.
Z kodu wynika, że tak, ale nie mogę znaleźć nigdzie demka.

EDIT: znalazłem, ale wydaje się sprawiać problemy w niektórych przeglądarkach:

http://oftheshrub.org/forums/phpbb2/viewtopic.php?t=5691

Odpowiedz
Najlepsze byłoby chyba to pierwsze, proste i skuteczne. Chcesz przeczytać, zaznacz. Nie to nie, nic nie zobaczysz jak nie chcesz.

Odpowiedz
Zgadzam się - i na pewno nie będzie kaszanić się w żadnym browserze. To po prostu czarne literki na czarnym tle, niezależnym od tła wybranej skórki. Ja jestem w sumie za - ciekawe co na to romeck i inni admini ;)

Odpowiedz
Pytanie do adminów: to jak z tym modem?

[spoil][/spoil] by się przydało. Myślę, że odnośnie tej kwestii jesteśmy w miarę zgodni. Subforum spoilerowe raczej odpada, bo głosy są zbyt podzielone. Czekam(y) na odpowiedź :)

Odpowiedz
Z mojej strony odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca. :)

Ja się w mody nie grzebię z kilku powodów, z których najważniejsze jest to, że z braku czasu nie mam kiedy się doszkolić. ;) Nie tylko ten mod by się przydał tak na marginesie, ale wszyscy robimy milion innych rzeczy i chwytać się jeszcze jednej nikomu się nie uśmiecha. ;)

Odpowiedz
To pomęczymy innego admina :P

A tak na poważnie, to może by tak na próbę odpalić subforum spoilerowe w takim razie? Wrzucałoby się tam zbyt spoilerujące tematy [takie jak np. te o Infiltracji i Pułapce które zalegają w Filmach Zagranicznych]. No chyba, że zostaniemy przy oznaczeniach samych tematów [tak jak to jest zrobione z tematami dotyczącymi ww filmów], rezygnując wtedy z oznaczenia spoilerów w poszczególnych postach. Kurczę, ciężki orzech do zgryzienia :/

Odpowiedz
Tak, trzeba jeszcze troszkę nad tym pomyśleć. :?

Odpowiedz
Jeden temat moze byc po prostu do wolnej dyskusji pelnej spojlerow a drugi tylko do wypowiadania sie o filmie bez nich. Jeden temat bedzie nosil tytul filmu a drugi tytul plus oznaczenie.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Otóż to - tylko dla oznaczonych tematów, wiem robię się nudny, przydałoyby się subforum :) 5:4 jak na razie ;)

Odpowiedz
No to wyobraź sobie sytuację...

Jest temat, jest fajna dyskusja, dyskutują wszyscy - ci co widzieli i ci, co nie widzieli. Nagle ktoś rzuca spojlera i temat wędruje gdzie indziej, stając się "niewłaściwym" dla tych, co nie oglądali.

W ten sposób zaczynamy podziały na równych i równiejszych. Kurde, nie wolno tak!

Po za tym każdy, kto oglądał dany film i będzie chciał o nim pogadać, tak na wszelki wypadek, a także dla własnej wygody i swobody, "na dzień dobry", wrzuci nowo zakładany temat do działu "spojlerowego". W ten sposób praktycznie wszystkie nowo zakładane tematy będą tam trafiać, a pewne grono osób nie będzie miało co czytać (dyskryminacja?). Nie może tak być i nie można do tego dopuścić.

Odpowiedz
I właśnie ten problem rozwiązałby skrypt z opcją ukrywania spoilerów.

Rozumiem że nie macie czasu i dołożenie takiego dodatku to nie są 2 minuty, ale...

Oznaczanie spoilerów wielkim czerwonym napisem nie jest do końca wygodne. Wzrok i tak może trafić na nieodpowiedni fragment tekstu.

Odpowiedz
romeck napisał(a):W ten sposób praktycznie wszystkie nowo zakładane tematy będą tam trafiać, a pewne grono osób nie będzie miało co czytać (dyskryminacja?).
Nie pomyślałem o tym. Przekonałeś mnie. Mówię poważnie, zero ironii. Cofam propozycję, ale jednocześnie apeluję do Twojego sumienia o znalezienie chwili czasu na implementacje tego jednego, jedynego dodatku, który na forum poświęconym filmowi naprawdę jest rzeczą nieodzowną.

Odpowiedz
Ech, żebym chociaż mógł obiecać, że się postaram... :(

Odpowiedz
uwagi Romecka i propozycja Mierzwiaka są bardzo rozsądne. opcja z możliwością ukrycia spojlerów jest najwygodniejsza dla tych, którzy chcą spojlerami rzucać na prawo i lewo, jak i dla tych, którzy filmu nie widzieli. 8)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon