Ankieta: Powiedz TAK lub NIE proponowanemu subforum:
NIE
TAK
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

A może by tak nowe subforum: "SPOILERY"?
Przepraszam :< zmieniłem nazwę wątku, bo chyba tak będzie prościej.

Odpowiedz
A jak ktoś chce po prostu poczytać opinie to niech wypieprza gdzie indziej, no nie?

Nie, zmiana nazwy to żadne rozwiązanie. Tak trudno schować CAŁY POST w tagu jeśli zawiera spoilery?
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Zgoda z Giefergiem.
Ja dość szybko rejestruje co przeczytam, więc rzut oka na kilka ostatnich postów i za kino już podziękuję.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Nie przesadzaj, nie zdradzono tu niczego co ma jakiekolwiek znaczenie :) W zasadzie jedynym spoilerem byłaby chyba tylko informacja kto ginie a kto przeżywa ale i to jest jak dla mnie maksymalnie przewidywalne.

Odpowiedz
Ja tu raczej występuję przeciwko ogólnej tendencji oznaczania tematu jako "spoilerowy" żeby nie oznaczać w nim spoilerów, w efekcie czego nie ma już gdzie czytać opinii bez/z oznaczonymi spoilerami. Akurat w wypadku tego filmu nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia, ale i tak uważam, że takie praktyki nie powinny mieć miejsca.

Wygląda to tak - Phil obejrzał film, więc już ma wyjebane, zmieni se nazwę tematu, bo tak "prościej", a jemu już spoilery nie straszne i zadowolony, a ci, którzy jeszcze nie widzieli filmu niech spierdalają, a jak wejdą to sami sobie winni bo przecież "wątek spoilerowy" :P

Odpowiedz
OK, to gdzie jest granica między spoilerem a nie spoilerem? Bo wszystko o czym mowa w ostatnich postach było w trailerach.

Odpowiedz
Cytat:Wygląda to tak - Phil obejrzał film, więc już ma wyjebane, zmieni se nazwę tematu, bo tak "prościej", a jemu już spoilery nie straszne i zadowolony, a ci, którzy jeszcze nie widzieli filmu niech spierdalają, a jak wejdą to sami sobie winni bo przecież "wątek spoilerowy" :P

Rozszyfrowałeś mnie ;). Bo tak naprawdę jest - dla mnie oczywiste jest, że w temacie o filmie po premierze latają spoilery. Rozumiem, że można myśleć inaczej, ale i tak gwarantuje ci, że natkniesz się na spoilery w temacie niby bez spoilerów, bo ludzie, którzy widzieli film czują się swobodnie rozmawiając na jego temat. Jak można dyskutować o filmie bez spoilerów? "Mnie się podobał", "a mnie nie". Do tego można przejrzeć ankietę.

Odpowiedz
Owszem, mozna na coś wpaść, ale zmieniając nazwę wątku na "temat spoilerowy" niejako komunikujesz wszystkim, że można walić spoilerami na lewo i prawo, co pociąga za sobą spoilerową nawałnicę bo nikt już nawet nie pomyśli, o tym, żeby cokolwiek chować.

Cytat: OK, to gdzie jest granica między spoilerem a nie spoilerem? Bo wszystko o czym mowa w ostatnich postach było w trailerach.

W przypadku tego filmu ci tego nie powiem, bo go nie widziałem :P

Odpowiedz
No to, sorry Jerzy, czego oczekiwałeś zaglądając do tego tematu? Że poznasz nasze opinie, a później będziesz siedział zaskoczony w kinie? Wiedząc, że film zaczyna się tak, bohater taki pełni rolę taką, a walki są takie i takie...

Odpowiedz
Jak dla mnie tagowanie powinno być obowiązkowe, póki film jest wyświetlany w polskich kinach (albo przez miesiąc od premiery), a nieoznaczone w żaden sposób spoilery nagradzane ostrzeżeniami. Tyle z mojej strony.

Odpowiedz
Phil, przesadzasz trochę. Jako moderator rzucam okiem na każdy post (pod kątem zgodności z regulaminem). Mam być w kinie na premierze by wykonywać swoje obowiązki? Dobrze wiesz, że wynik to prędzej z lenistwa. Można dużo o tym filmie napisać, wrzucając
te informacje w spoiler. Come on, guys. Wszystko co zaspoilerowałeś Ty czy inni, można było przekazać w sposób taki, aby osoby które nie widziały filmu, nie wiedziały o co chodzi. Spotykam się z tą formą w innych tematach, w stylu "wiadomy myk z poświęceniem w końcówce" brzmi inaczej niż "scena śmierci X do dupy, nie ruszyło mnie nic związanego z tą postacią". Tam się jakoś da. Dotyczy to w sumie poważniejszych filmów (co jest logiczne), ale chciałbym żeby przeniosło się na inne tematy. Jeśli nie, to ten tag spoiler po coś jest i w pełni podpisuje się pod sugestia Gieferga.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
A jak ktoś łamie regulamin w spoilerze? :D

Odpowiedz
[Obrazek: tumblr_mngzn1tL961sqpjgto1_500.gif]

Posty usunę potem, ale zapowiadam tutaj (jako że tu zaczęliśmy rozmawiać, ktokolwiek chciałby coś dodać - zapraszam do Do Moderatorów), że będę rzucał warnami za leniwe spoilery do popularnych, głośnych filmów lub za zwyczajny brak wyobraźni czy szacunku dla innych w momencie opisywania rozwiązań fabularnych. Zachęcam raz jeszcze do tagu spoiler, ewentualnie do zaznaczenia duża czcionką na górze posta, że spoilery będą obecne w tekście.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Ok, czuję się ostrzeżony :) Dla mnie do premiery powinno się oznaczać spoilery, po premierze już nie. Chyba, że oczywiście poza głównym tematem.

Odpowiedz
(13-03-2017, 13:12)Gieferg napisał(a): Jak dla mnie tagowanie powinno być obowiązkowe, póki film jest wyświetlany w polskich kinach (albo przez miesiąc od premiery), a nieoznaczone w żaden sposób spoilery nagradzane ostrzeżeniami. Tyle z mojej strony.

Good point Gief.

Odpowiedz
Do premiery oznaczać spoilery, potem już nie? Nie żartuj. Miesiąc Gieferga może i jest przesada, ale też Twoje kilka dni. Nie ufam innym portalom, więc po opinie na temat filmu udaje się tutaj. Mam być pozbawiony możliwości jej poznania, bo w piątek miałem inne plany niż kino? :)
Wydaje mi się, że tydzień byłby idealnym rozwiązaniem.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Snuffer, bądź przeklęty, wiem że to pewnie za późno ale wzbudziłeś takie poczucie winy że zedytowałem kilka swoich wcześniejszych postów... :)

Odpowiedz
Dwa tygodnie od polskiej premiery byłoby chyba optymalne. Tydzień to mało.

Cytat:Dla mnie do premiery powinno się oznaczać spoilery, po premierze już nie.

Skutkiem czego po premierze nie można już bezpiecznie czytać opinii? Co za absurd...

I prosżę tych postów nie usuwac, tylko przenieść, a najlepiej wydzielić jako temat o spoilerowaniu (z tym, że nie wiem czy już kiedyś takiego nie było, sama dyskusja na pewno już była).

Odpowiedz
No to może coś ze mną nie tak (nie wykluczam), ale jak chcę na coś iść do kina, to unikam nawet prostych opinii na temat produkcji. Ale spoko. Możemy robić jakieś karencje, tylko czekam na osobę, która będzie tego pilnowała :).

Odpowiedz
Cytat: ale jak chcę na coś iść do kina, to unikam nawet prostych opinii na temat produkcji.

A ja (i pewnie nie tylko ja) czasami jednak decyduję na podstawie opinii.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon