Ankieta: Jak oceniasz "Alien: Covenant"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Alien: Covenant (2017) reż. Ridley Scott
(23-09-2015, 15:00)Gieferg napisał(a):
Cytat:Dla mnie oba AVP to takie samo ścierwo i najgorsze gnioty tysiąclecia.

Nie ogarniam jak można je stawiać na równi. Serio.

btw, AVP > Prometheus.

Można, z bardzo wielu powodów. Już pierwszy to taki że akcja powinna się toczyć w kosmosie , w przyszłości , najlepiej na planecie któregoś z tych dwóch gatunków. W Alienie czy Aliens pierwsze wejście Xenomorpha następuje dopiero po godzinie a mimo to przez cały ten czas nie można się oderwać od ekranu. W obu AVP alien i predator weszli już jakoś po dwudziestu minutach a mimo to nie mogłem się doczekać aż wreszcie się pojawią, a gdy już się pojawili - cóż stwierdziłem że jednak wolałem jak ich nie było. 
 Może w jednym aspekcie AVP góruje nad AVP-R, nie ma zjebanego oświetlenia i na ekranie coś widać, brawo. 

Odpowiedz
Prequele SW dużo lepsze ;)

Odpowiedz
Tak, napiszę to znowu: Prometeusz to jedno z największych gówien, jakie kiedykolwiek powstały - haj fajw, Megaloceros_____ :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ciekawe jak to wytłumaczą w dalszych odsłonach Promka :)
[Obrazek: 12049601_943561005679567_430428729256996...e=56A3A0A7]
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
military proszony o zmianę tematu. Oficjalny tytuł filmu to:

Alien: Paradise Lost

:/

Odpowiedz
<facepalm>

Nagrodę za najbardziej niepasujący do serii podtytuł w historii kina otrzymuje... Już litościwie pominę fakt, że, jeśli dobrze rozumiem, nagle sequel "Prometeusza" stał się częścią Alien Quadrilogy?

Odpowiedz
Tytuł jak tytuł.. Zresztą nie zdziwię się, jeśli w przyszłych wydaniach Blu-ray Scott przekształci tytuł Promka na "Alien: Prometheus" aby zachować jednolitość.

Zabawne ale, Paradise Lost na swój sposób wydaje się oczywistym tytułem. Ostatnio nawet ze znajomym gadałem i stwierdziłem, że znając aktualne podejście Scotta, to pewnie pierdyknie coś w tym stylu. Tylko wtedy nie potrafiłem określić podstawowego tytułu. Myślałem, że prędzej da "Prometheus: Paradise Lost", aby odciąć od siebie marki Aliena i Prometeusza. No ale jak widać, zmierza to w innym kierunku.

Czyli... jeśli spełnią się słowa Scotta i plany Blomkampa, to w ciągu następnych 5-8 lat zobaczymy kolejne 4 filmy z uniwersum "Alien". Jak dla mnie spoko. Któryś może im wyjdzie :P
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
No to grubo najpierw mówi że odcina się od Aliena i chce poprowadzić osobne uniwersum , a teraz łapie pod tytuł znanej marki aby bardziej nas wydymać w tyłek... No coment :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Ale jak miałby prowadzić osobne uniwersum, skoro to jest jeden i ten sam świat =/?

Co do zmiany kierunku marki, to już kilka miesięcy temu potwierdzono, że Green przepisuje scenariusz Paglema po to, aby był bardziej Alienowy. Także właściwie nowy tytuł nie jest, aż tak zaskakujący.. Przynajmniej nie powinien być.
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Bardziej Alienowy , czy nie , Scott od samego początku mówił , że w nowym Promku w ogóle nie ma być Aliena tylko jakieś pochodne inne dziwactwa. Poza tym ,tymi pod tytułami i snuciem nowych bezsensownych teorii powstania tego gatunku zniszczy jeszcze bardziej genezę Aliena. Blomkamp teraz to wogóle pewnie przysłowiowe gówno nakręci jak dziadek Scott zmieni zdanie i każe mu jeszcze bardziej zmieniać plany na nową część sagi :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Na początku trochę się wkurwiłem, ale jak teraz o tym myślę, to i tak seria została tak rozwodniona i zeszmacona, że nic już jej nie zaszkodzi. Za kanon uważam tylko Aliena, Aliens i Trójkę, ale zdarza mi się wracać do całkiem niezłych Przebudzenia i AVP oraz mieć postanowienie, że nigdy już nie wrócę do sequela AVP i Prometeusza. Wyjdzie kolejne gówno do ignorowania albo jakimś cudem coś niezłego. I tak już do wszystkiego po 1992 przykleiłem, niczym Disney, naklejkę "Legends".

Odpowiedz
(24-09-2015, 20:10)Phil napisał(a): Na początku trochę się wkurwiłem, ale jak teraz o tym myślę, to i tak seria została tak rozwodniona i ze szmacona, że nic już jej nie zaszkodzi. Za kanon uważam tylko Aliena, Aliens i Trójkę, ale zdarza mi się wracać do całkiem niezłych Przebudzenia i AVP oraz mieć postanowienie, że nigdy już nie wrócę do sequela AVP i Prometeusza. Wyjdzie kolejne gówno do ignorowania albo jakimś cudem coś niezłego. I tak już do wszystkiego po 1992 przykleiłem, niczym Disney, naklejkę "Legends".

No ok, Alien 3 był dobrym filmem (zwłaszcza wersja reżyserska), ale ogólnie rzecz biorąc od 1992 roku ta seria powinna była wyglądać zupełnie inaczej. Powinna pokazać rodzimą planetę Aliena i inne gatunki które ją zamieszkiwały które powinny zostać zaprojektowane przez Mistrza Gigera. Teraz już wiemy że raczej nie zobaczymy planety Xenomorpha i na pewno nie zostanie ona zaprojektowana przez Gigera. To mogło być uniwersum wszech czasów, ale bardziej sponiewierać się go nie dało. Dla mnie kanon to też tylko Alien 1-3 a reszta dla mnie nie istnieje. 

Odpowiedz
Ale to będzie "Alien: Paradise Lost" czy "Alien Paradise Lost" bo to jednak pewna różnica, a z wypowiedzi Scotta w tym video ciężko to wywnioskować.

Dla mnie spoko. Wolę już 3 sequele do "Prometeusza" równie głupkowate co część 1, niż ciężkostrawną laurkę dla "Aliens" od Blomkampa wymazującą "Alien 3" z kanonu.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Przeca Paradise Lost (albo Paradise) był jednym z tytułów roboczych Prometeusza. Oni naprawdę nie mają pomysłu - co tam, czy damy taki tytuł pierwszej części czy drugiej, to bez znaczenia, bo to i tak random bullshit.

Odpowiedz
Tytuł tematu adekwatnie zmieniony. To która to część Aliena? Prometeusz to A5 czy nie? Jeśli tak, to może być A6. Chyba że Blomkamp będzie pierwszy - wtedy A7.

Kurewa, moja ulubiona seria tak się zeszmaciła. A kiedyś ludzie śmiali się z Życzenia śmierci 5.

Odpowiedz
Ta produkcja to nadal prequel oryginalnego "Aliena". Fakt że będzie to 5 film z tytułem Alien nie czyni go jeszcze "Alien 5".. Równie dobrze Prometeusza można uznać za Alien 5, bo to 5 film w tym uniwersum.

Przypuszczam, że wszystkie następne "Alieny" będą miały podtytuły, także film Blomkampa <-- zresztą on nawet sugerował w jednym wywiadzie, że będzie podtytuł, ale nie powie jaki, bo zdradzi za dużo.

Co do "Paradise" to owszem, taki był pomysł na tytuł "Prometeusza". No ale z perspektywy czasu przecież widać, że pasowałby on jak pięść do nosa :P No i nie zapominajmy, ze jeszcze wcześniej "Prometeusz" miał się nazywać "Alien: Engineers"...
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
(24-09-2015, 20:59)military napisał(a): Tytuł tematu adekwatnie zmieniony. To która to część Aliena? Prometeusz to A5 czy nie? Jeśli tak, to może być A6. Chyba że Blomkamp będzie pierwszy - wtedy A7.

Kurewa, moja ulubiona seria tak się zeszmaciła. A kiedyś ludzie śmiali się z Życzenia śmierci 5.

Z tego co wiem to Ridley uznaje tylko stworzoną przez siebie pierwszą część, także nie łączyłbym tego co on zrobi z wizją Bloomkampa.

Odpowiedz
(24-09-2015, 19:57)zombie001 napisał(a): Ale jak miałby prowadzić osobne uniwersum, skoro to jest jeden i ten sam świat =/?

To nie jest ten sam świat. Universum Aliena nawet w najgorszych odsłonach ma ręce i nogi. Universum Gównoteusza nie klei się na żadnym poziomie.
Czytając takie newsy aż się człowiek zaczyna zastanawiać, czy to przypadkiem nie ten lepszy brat się rzucił z mostu.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(24-09-2015, 21:44)Mefisto napisał(a):
(24-09-2015, 19:57)zombie001 napisał(a): Ale jak miałby prowadzić osobne uniwersum, skoro to jest jeden i ten sam świat =/?

To nie jest ten sam świat. Universum Aliena nawet w najgorszych odsłonach ma ręce i nogi. Universum Gównoteusza nie klei się na żadnym poziomie.
Czytając takie newsy aż się człowiek zaczyna zastanawiać, czy to przypadkiem nie ten lepszy brat się rzucił z mostu.

Jedno jest pewne - tamtego wielkiego Ridley'a - tego od Aliena i Blade Runnera - już nie ma. Pożarł go jakiś szaleniec który za wszelką cenę chce zniszczyć co tamten stworzył.

(24-09-2015, 21:44)Mefisto napisał(a): To nie jest ten sam świat. Universum Aliena nawet w najgorszych odsłonach ma ręce i nogi. Universum Gównoteusza nie klei się na żadnym poziomie.

Amen. Dodam że nawet po gównach AVP lubię myśleć o Obcym i Predatorze jako o jednym uniwersum. Za to że Ridley umieścił w Ścierwoteuszu białego albinosa w stroju Space Jockey'a należałoby mu wyszarpać wątrobę jak sęp ..... Prometeuszowi.

Odpowiedz
(24-09-2015, 20:10)Phil napisał(a): ...ale zdarza mi się wracać do całkiem niezłych Przebudzenia i AVP

AVP to ten film w którym predatorzy "zbudowali" piramidy?
Nie sorry ale tego nie da się traktować poważnie i wciskać w serię.

Tu wygląda na to, że koleś będzie JESZCZE RAZ wyjaśniał genezę xenomorfów, którą mógł wyjaśnić porządnie w cz. 1 ale postanowił odcinać się od... xenomorfów?

Szykuje się kolejne gówno robione na siłę...
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon