American Crime Story (FX)
[Obrazek: MZj1CLR.jpg]

American Crime Story, czyli nowy serial od Ryana Murphy'ego, twórcy niezwykle popularnych seriali grozy - American Horror Story. Podobnie, jak ten tytuł, tak i nowy jest tworzony w formie antologii. Pierwszy sezon opowiada o głośnej sprawie O.J. Simpsona, który został oskarżony o podwójne morderstwo.

Jak dla mnie pierwszy sezon to prawdziwa perełka. Słuchanie tych dialogów i pojedynków słownych to prawdziwa przyjemność. Genialnie zagrany i napisany serial, który porusza wiele interesujących zagadnień społecznych i prawnych. Zamieszki na tle rasowym, korupcja i rasizm w policji, znaczenie mediów w orzekaniu wyroków, walki na linii obrona - prokuratura. Do tej pory się tym nie interesowałem, ale z tego co czytałem to Murphy w fenomenalny sposób oddał to, jak w rzeczywistości przebiegał proces. Muszę sobie jeszcze spojrzeć na dokument, który został nagrodzony Oscarem - O.J.: Made in America.

W ogóle co tutaj aktorzy grają to jest poezja. Sarah Paulson absolutne wyżyny aktorstwa, Travolta, który wygląda jakby odbył kilka botoksowych wizyt gra chyba najlepszą rolę od lat dziewięćdziesiątych. Sterling K. Brown i przede wszystkim Courtney B. Vance (co za GOŚĆ!) też dają niesamowity popis. Jedynie David Schwimmer mi nie pasi - nieważne czy oglądałem American Crime Story czy nawet Kompanie braci - dla mnie to jest Ross Geller i chuy.

No i zdecydowanie zadziałał u mnie syndrom sztokholmski. W zasadzie wszystko na niebie i ziemi wskazuje na winę Simpsona, ale po pewnym czasie zacząłem mu kibicować, aby wygrał ten proces. Niesamowita sprawa. Ogląda się to, jak na szpilkach. Powtórzę - scenopisarstwo godne każdej nagrody. Kilka godzin po finale odpaliłem sobie serial Designated Survivor i ledwo skończyłem pierwszy odcinek - serial, który należałoby usytuować kilka pięter niżej pod każdym względem.

Rzadko mi się to zdarza, ale autentycznie mam ochotę odpalić go jeszcze raz. 9.5/10.

Warto także odnotować, że już tworzone są kolejne sezony będące antologiami ACS. W przyszłym roku premiera dwóch sezonów. Pierwszy opowie o zabójstwie Gianniego Versace. W obsadzie Edgar Ramirez (rola znanego prekursora mody), Penelope Cruz (zagra jego siostrę - pierwotnie Lady Gaga miała ją zagrać, patrząć na jej potworny ryj nadawałby się bardziej, Cruz jest za ładna) i Darren Criss (ziomek, który zabił Versace).

[Obrazek: yVqWmn6.jpg]

Trzeci sezon opowie o burdelu, jaki zapanował w rządzie Busha po huraganie Katrina w 2005 roku. Niestety premiera została przełożona na drugą część 2018 roku (pierwotnie miała mieć miejsce w tym roku). Osobiście czekam zdecydowanie bardziej niż na historię o Versace. Jedną z głównych ról ma zagrać Annette Bening.

Czwarta seria prawdopodobnie opowie o seksualnych podbojach Clintona.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Wklejam swoją opinię z epizodu butelkowego:

(20-03-2017, 21:20)Mierzwiak napisał(a): Włączyłem w niedzielę na Netfliksie pierwszy odcinek żeby zobaczyć czy rzeczywiście takie dobre i... zarwałem cały dzień. Kapitalny serial, doskonale napisany, nakręcony i zagrany (Sarah Paulson GE-NIAL-NA, najlepsza rola Travolty od czasu Pulp Fiction, znakomity Vance). Wzorowy jako dramat sądowy odsłaniający kulisy takich procesów ale i szalenie ciekawe spojrzenie na problem rasizmu, brutalności policji, traktowania kobiet. 9/10

Czekam na kolejne sezony, zwłaszcza historię blowjoba w Gabinecie Owalnym :)

Mojej sympatii Simpson / Gooding Jr. nie wzbudził, był irytujący i odpychający, mimo wiedzy na temat faktycznego wyniku procesu tliła się we mnie nadzieja na wsadzenie go za kratki :)

Co mi się nie podobało to szpila wbita Kardashiankom, nie lubię gdy scenarzyści czynią takie jakże subtelne aluzje do przyszłości.

Odpowiedz
Ogarnia ktokolwiek, czy kolejne sezony także mają być dramatem sądowym, czy jednak zależnie od sprawy, będzie się zmieniać konwencja?
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
A historia opowiadana w drugim sezonie rozgrywała się głównie w sądzie?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
(14-09-2017, 08:17)Mush Room napisał(a): A historia opowiadana w drugim sezonie rozgrywała się głównie w sądzie?

Idę do garażu odpalić mój wehikuł czasu. Jak obejrzę to wrócę i ci opowiem, ok?
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
To daj znać:)

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
Pierwszy sezon powinien mieć alternatywny tytuł "Dindu Nafin: The Series".

Doskonale odtworzone wydarzenia, aktorzy choć w niczym nie przypominają swoich ekwiwalentów z rzeczywistości dają prawdziwy popis. Polecam zestawić sobie sceny z serialu z materiałami z sali sądowej - odgrywają nawet najmniejsze, najsubtelniejsze tiki. Sprawę znałem już wcześniej, ale ACS to świetny sposób na przypomnienie sobie wszystkiego. Szkoda tylko, że twórcy nie pokusili się o własny komentarz, bo w dzisiejszych czasach nie ma chyba nikogo przy zdrowych zmysłach, kto dopuszczał by wariant, że Simpson jest niewinny. Nigdy wcześniej w sprawie o morderstwo nie było tylu różnych twardych dowodów wskazujących na konkretnego mordercę.

Ogólnie doskonale napisana, zagrana i wyreżyserowana całość. Pozostawia tylko to uczucie beznadziei. Wirus poprawności politycznej to niestety nie wymysł pikietujących dzisiaj beta-hipsterów. To się dzieje od dawna i będzie tylko gorzej.

Czekam na kolejny sezon jak cholera.

PS. Ten śmieć wyjdzie warunkowo z pierdla za dwa tygodnie.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz

Wygląda trochę inaczej niż pierwszy sezon, ale i tak zwiastun nie zdradza zbyt dużo. Zobaczymy.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon