American Gods (Starz)
[Obrazek: americangods1.jpg]

Jako, że premiera zbliża się wielkimi krokami, pora założyć temat. Serial na podstawie kultowej powieści Neila Gaimana o tym samym tytule. W rolach głównych Ricky Whittle, Ian McShane i Emily Browning. Gościnnie pojawią się m.in: Gillian Anderson i Peter Stormare. Bryan Fuller poprowadzi produkcję do spółki z Michaelem Greenem, a przy pisaniu scenariusza pomagał sam Gaiman. Premiera w stanach 30 kwietnia.

Trailer:

Plus recka dwóch pierwszych odcinków od "Empire":
http://www.empireonline.com/tv/american-gods-season-1-episodes-1-2-2/

Czekam mocno.

Odpowiedz
Najpierw muszę konieczne przeczytać książke, mam w domu na całe szczęście.

Podobno zamówienie 2 sezonu to formalność a zdjęcia mają ruszyć na jesień.

Odpowiedz
Starz nie ma na swoim koncie ani jednego przyzwoitego serialu, a jak patrzę na ten trailer to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że szybko to się nie zmieni.

Odpowiedz
(17-04-2017, 14:29)vast napisał(a): Starz nie ma na swoim koncie ani jednego przyzwoitego serialu
"Boss". Elo, nara.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
I "Black Sails". I podobno "Outlander" również jest bardzo dobry, chociaż nie widziałem, więc nie mogę potwierdzić.

Odpowiedz
(17-04-2017, 14:39)Crov napisał(a):
(17-04-2017, 14:29)vast napisał(a): Starz nie ma na swoim koncie ani jednego przyzwoitego serialu
"Boss". Elo, nara.

Nie widziałem, więc się nie wypowiem, ale nawet jakby był nie wiadomo jak zajebisćie dobry, to starz jest dla mnie wciąż kopalnią popeliny.

(17-04-2017, 14:42)nawrocki napisał(a): I "Black Sails".

No nie bardzo :/

Odpowiedz
Boss był serialem, jakim House of Cards nieudolnie próbuje być. Realistycznym, mocnym, dojrzałym. Mało jaki serial potrzebuje teraz wykupienia przez Hulu/Netflixa/whatever i kontynuuacji, jak właśnie Boss. Wciąż na to liczę.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(17-04-2017, 14:56)vast napisał(a):
(17-04-2017, 14:42)nawrocki napisał(a): I "Black Sails".

No nie bardzo :/
Pierwsze odcinki nie zachwycają, ale końcówka jest dobra, drugi sezon już naprawdę niezły, a trzeci i czwarty wolę od chociażby ostatnich serii GoT.

Odpowiedz

Ma co najmniej 3: Spartacusa, Filary Ziemi i Evil Dead.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jezu, wszystko określaj dobrym serialem, ale tylko nie Ash vs. Evil Dead. Błagam.

Odpowiedz
Black Sails to bardzo fajny serial i niezbyt doceniany, z serii na serie coraz lepszy. Tak samo Outlander to bardzo dobra rozrywka. Wolę te dwa seriale od GoT ostatnio.

A co do AB to pojawiają się już pierwsze recenzje. Opinia taka jakiej można było się spodziewać po serialu Fullera czyli wizualny majstersztyk. No i z aktorów najlepsi są też ci po których można było najwięcej oczekiwać czyli Anderson i McShane co też zaskoczeniem nie jest. http://www.polygon.com/.../16/15313108/american-gods-review

Odpowiedz
Chciałem sobie przypomnieć książke i swoje wyobrażenia o Gaimanowskiej mitologii, zanim ryje aktorów z serialu werżną mi się w umysł na stałe, więc zamówiłem knigę w oryginale. Przy czym ubzdurałem sobie, ze to koniecznie musi być stare, angielskie, niedrukowane już wydanie softcover, bo miało ono zajebiście pasującą do książki okładkę, z nocnym obrazem klasycznej, amerykańskiej drogi w jakimś północnym stanie, rozjaśnioną przez błyskawicę na horyzoncie. Takie bijące klimatem americana, które do tej powieści pasuje jak ulał, a którego brakuje w tych wszystkich komiksowo-fantasy okładach jakie dominują w większości wydań. Wiem, że to pretensjonalna głupota przejmować się takimi pierdołami jak okładka ksiązki, ale ciesze się, że udało mi się ją wyłapać na ebay'u :)

Swoją drogą ten klimat "americana" i mrocznej, teksańskiej drogi, to coś czego trochę mi brakuje w zapowiedziach serialu ze Starz (przy czym nie widziałem ich dużo). Z umiarkowanym entuzjazmem do tego podchodzę. Już to kiedyś chyba pisałem, ale to powinno być takie drugie Carnivale, z gęstym jak melisa klimatem, który powinien być serwowany z głową.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Tylko, że później Gaiman wydał wersję autorską tej powieści, więc chyba fail :P Poza tym polski przekład jest bardzo dobry, Paulina Braitner ogólnie daje radę z Gaimanem, no chyba że ogólnie wolisz w oryginale, to ok.

Odpowiedz
(17-04-2017, 16:23)Szaman napisał(a): Jezu, wszystko określaj dobrym serialem, ale tylko nie Ash vs. Evil Dead. Błagam.

Tam było przyzwoity. Przyzwoity rozumiem jako, że ujdzie.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Nad tym "author's preffered text" nie płaczę szczególnie mocno. Chcę sobie przed serialem przypomnieć książkę, tak jak ją czytałem lata temu, a na półce mieć egzemplarz z klimatyczną okładką, zjechany przez jakiegoś jankesa, bo taki ze mnie pretensjonalny bubek. Wycięte rozdziały obczaję na kindle'u ;)

Odpowiedz
(17-04-2017, 18:23)Proteus napisał(a): Chciałem sobie przypomnieć książke i swoje wyobrażenia o Gaimanowskiej mitologii, zanim ryje aktorów z serialu werżną mi się w umysł na stałe, więc zamówiłem knigę w oryginale. Przy czym ubzdurałem sobie, ze to koniecznie musi być stare, angielskie, niedrukowane już wydanie softcover, bo miało ono zajebiście pasującą do książki okładkę, z nocnym obrazem klasycznej, amerykańskiej drogi w jakimś północnym stanie, rozjaśnioną przez błyskawicę na horyzoncie. Takie bijące klimatem americana, które do tej powieści pasuje jak ulał, a którego brakuje w tych wszystkich komiksowo-fantasy okładach jakie dominują w większości wydań. Wiem, że to pretensjonalna głupota przejmować się takimi pierdołami jak okładka ksiązki, ale ciesze się, że udało mi się ją wyłapać na ebay'u :)
Byś się odezwał to bym Ci podesłał, bo dokladnie te wydanie mam. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Kurva...

Odpowiedz
Szczególnie wiele recek nie ma, ale 87/100 na Metacritic i 89% na Rotten Tomatoes...oceny są dobre a sądzę, że jakoś strasznie nie spadną jak przypłynie więcej opinii, może nawet wzrosną. Ciekaw jestem oglądalności, nie śledzę wyników Starz i nie wiem jakie liczby są dla nich satysfakcjonujące.

Odpowiedz
Jeśli chodzi Ci o to czy oglądalność wpłynie na przedłużenie serialu o kolejny sezon to nie masz się co martwić, bo już przedłużyli na 2 sezon (w większości swoich seriali tak robią). Planują 2, góra 3 sezony.

Odpowiedz
2-3 sezony? Ciekawe, bo kiedy jeszcze HBO chciało to produkować, mówiło się o planie na 6 sezonów. No ale może to i lepiej, historia będzie bardziej zwarta no i Fuller będzie miał pewność, że nie skasują mu kolejnego serialu. :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon