American Gods (Starz)
Podobno pierwszy sezon kończy się w Domu na Skale, więc materiału na kolejne 2 sezony im nie brakuje (inna sprawa że napewno rozszerzyli materiał co można wywnioskować po tym że rozbudowali rolę Medii, pojawia się też Jezus którego w książce jak pamiętam chyba nie ma w ogóle).

Odpowiedz
Intro:

/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Nie wiem czemu spodziewałem się jakiegoś coveru Personal Jesus albo czegoś w tym stylu a nie zwykłej melodii.
Czołówka fajna, ale już zapomniałem jak wygląda. Do takiego Halt and Catch Fire nie ma startu
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Kocham Depeche Mode, ale nie wiem, czy "Personal Jesus" nie byłoby już zbyt obvious. Plus nie jestem też fanem tych współczesnych coverów, które i tak zalewają już wszystkie zwiastuny.
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Tylko ja słyszę (i trochę widzę) zrzynkę z czołówki Dziewczyny z tatuażem?
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(24-04-2017, 17:03)Snuffer napisał(a): Tylko ja słyszę (i trochę widzę) zrzynkę z czołówki Dziewczyny z tatuażem?

Bardzo dobrze słyszysz, soundtrack zerżnięty z reznorowskiego covera Immigrant Song Ledów.

Odpowiedz
Cytat:(i trochę widzę)

Ja nawet bardzo. Oczywiście, kolorystyka inna i motywy także, ale inspiracja jest tu aż nazbyt widoczna. Żenada.

Odpowiedz
Zerżnięte czy nie, bardzo fajne intro.

Odpowiedz
Nie no Intro mi się jak najbardziej podoba, ale co do serialu to sam nie wiem. Książkę uwielbiam i dostałem ją kiedyś w prezencie od jednej z moich nieszczęśliwych miłości, która kochała Gaimana. Ale oglądając zwiastuny to jakoś sobie to jednak inaczej wyobrażałem :/ Przede wszystkim, zawsze wyobrażałem sobie głównego bohatera, że jest biały, czy też bardziej Latynosem, albo z domieszką indiańską ;) Za to Mr. Wednesday kojarzył mi się zawsze z Jeffem Bridgesem. :)

Odpowiedz
Gaiman pisze drugi tom :D To jestem ciekaw jak będzie z serialem, jak wyczerpią pierwszy tom to dalej sami tworzą czy czekają na kolejny tom? No i ile wycisna z pierwszej części, 2 sezony są pewne, ale tak szybko Neil sequela nie napisze bo pracuje nad innymi książkami.

Odpowiedz
Ktoś już widział pierwszy odcinek? Jak dla mnie, jest bardzo dobrze, momentami świetne. Serial przykuwa uwagę już na samym początku klimatycznym prologiem z Wikingami, dalej trochę traci tempo, ale od spotkania z Mad Sweeneyem aż do końca jest tylko lepiej. Momentami trochę to przestylizowane, i przez to nieco pretensjonalne, jak to u Fullera, ale mam wrażenie, że akurat do tej historii taki styl będzie pasował. Poza tym mocno czuć Gaimana, jako adaptacja póki co robi robotę.

To kolejny serial, przy okazji premiery którego żałuję, że cały sezon nie jest dostępny od razu.

Odpowiedz
Adaptacyjnie jest świetnie - trudne do przełożenia na język filmowy wizje robione są z klasą i rozmachem (technologic boy), a dialogi w większości są świetnie zagrane i napisane. Szkoda, że główny aktor przewidywalnie drewniany trochę, za to McShane przerósł moje oczekiwania. Powinienem się spodziewać, ale dawno z nim niczego nie widziałem i zapomniałem jak magnetyczny umie być. Fajnie, gdybym nie czytał pewnie byłbym jeszcze bardziej podjarany. Ciekawi mnie właśnie jaki jest próg wejścia do serialu, czy osoby mało otrzaskane z fantastyką zainteresują się. 8 za pilota na luzie.

Co ciekawe, do loda na cmentarzu miało dojść, ale Gaiman odwalił gigantycznego focha i nie pozwolił :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Coś kojarzę, że Gaiman ten drugi tom już od 5 lat pisze, więc nie robiłbym sobie dużych nadziei. Pewnie, jak to już nieraz bywało, scenarzyści wymyślą dalszy ciąg, a że to Fuller, to gdzieś na wysokości 3 serii anulują ;) Sam sobie przypominam właśnie książkę, więc na razie nie oglądam.

Odpowiedz
Hmm a jak tam pewna urocza scena łóżkowa? Słyszałem, że jest mocna.

Odpowiedz
Wypada w miarę znośnie, bez przesadnego CGI - jest zabawnie, odważnie, przez moment przerażająco. Lepiej się nie dało tego przedstawić, chociaż dało się wybrać mniej znanego aktora bo jednak brat Billa Murraya i ma zbyt duże emploi i zbyt charakterystyczną twarz by brać go na poważnie w tej scenie.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
No ja mam problem z tą sceną łóżkową. Książki przeczytałem tylko kilkadziesiąt pierwszych stron, ale pamiętam, że ta scena zrobiła na mnie wrażenie - seksowna i przerażająca. Jednak w serialu w momencie, gdy widac już ostentacyjnie ingerencje kompa to IMO dużo traci i jest mocno kiczowata (w zły sposób). A mysle, ze daloby sie to jednak zrobic lepiej.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Pierwszy odcinek zaliczony. Książki nie czytałem, więc nie mam odniesienia, ale podoba mi się stylistyka, jest intrygująco, tajemniczo i przede wszystkim bardzo ładnie wizualnie. Ian McShane jest na prawdę dobry, jest zdecydowanie najmocniejszym punktem pilota. Na duży plus również Sweeney, świetne wprowadzenie postaci. Z chęcią obejrzę dalej.

Odpowiedz
Premiera Bogów średnio mi podeszła, ale 2 odcinek lepszy mimo paru wad, i wcale nie dlatego podobał mi się bo pojawiła się na kilka minut Anderson. Jest w odcinku zaskakująco dużo humoru, zabawnych dialogów i nawet cały czas w tle leci muzyka lekka, poza początkową sceną. I właśnie już od pierwszej sceny z Orlando Jonesem podobał mi sie. Chociaż łopatologii nie oszczędził Fuller.

Rozbawiła mnie też scena rozmowy na początku przed hotelem jak się sprzeczają Cień z Wednesdayem. Brawa dla Igloo666 za tłumaczenie, bo trochę się oglądało jak dialog z filmu Tarantino z tymi fuckami co się przerzucali nawzajem Cień i Wednesday.

A co do Shadowa to trochę lepiej zagrał jak w poprzednim odcinku, ale wciąż ma cały czas taką samą minę jakby nic go nie ruszało, nawet jak rozmawia z telewizorem:-) Coby się nie działo to wyraz twarzy mu się nie zmienia.

Świetny był Stormare też, muzyka. Ogólnie większość odcinka podobała mi się, nawet jak czasami tandetnie pod względem efektów specjalnych sceny wyszły.

A co do Anderson to ja chce spinoffa z Medią w roli głównej, z jej punktu widzenia serial:-)Fajnie bawi się rolą, podobnie jak Stormare i czekam na kolejne sceny z nią, a wiadomo że będzie więcej.

Dobra robota na tyle że epizod mnie wciągnął tak, iż nie myślałem kiedy pojawi się Anderson, tylko z zainteresowaniem oglądałem to co się dzieje na ekranie.

Odpowiedz
Drugi odcinek podobał mi się bardziej od pilota. Świetne występy gościnne Stormare'a i Anderson, a i Jones ze swoim monologiem na statku niewolników nie został daleko z tyłu. No i wizualnie też było jakoś lepiej, mniej kiczowato, bardziej stylowo i dojrzale. Mam wrażenie, że więcej było w tym odcinku rzetelnego rzemiosła, aniżeli niepotrzebnej popisówy, co bardzo na plus. Póki co, serial na pewno nie rozczarowuje, zobaczymy co dalej.

Odpowiedz
Oficjalnie będzie drugi sezon ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon