American Horror Story [F/X]
"American Horror Story" to 13-odcinkowy, prowokacyjny i nowoczesny thriller, stworzony przez Murphy?ego (twórcę "Glee" "Bez skazy") oraz współtwórcę "Glee", Brada Falchuka. Producentami serialu są 20th Television, wspomniany duet oraz Dante Di Loreto ("Glee"), występujący w roli producenta wykonawczego.

Serial dokumentuje życie Bena i Vivien Harmonów (w tych rolach Dylan McDermott oraz Connie Britton), którzy wraz z córką przenoszą się z Bostonu do Los Angeles, by zostawić za sobą trudną przeszłość. Zamieszkują w starym domu, który kryje mroczne tajemnice, podobnie jak najbliższa sąsiadka - Constance (Jessica Lang), pokojówka Moira O? Hara (Frances Conroy), i Lary, były mieszkaniec posiadłości (Denis O?Hare).

Zapowiada sie ciekawie.

A kto nie wierzy, moze sobie obejrzec pierwsze pięc minut:

http://www.aoltv.com/2011/09/30/exclusive-american-horror-story-first-5-minutes/

Odpowiedz
Na tą premierę czekam najbardziej i mam nadzieję, że się nie zawiodę. W sieci można już obejrzeć wyżej pokazany fragment oraz intro, które według mnie jest genialne. Oby miał dobrą oglądalność i utrzymał się w ramówce.

Odpowiedz
Glee radośnie obniża poziom, kończę teraz 5 sezon Niptaka i widzę kaganiec nałożony Murphy'emu przez FOXa. Facet musi mieć gdzie szaleć, więc bardzo cieszę się, że wraca na kablówkę. Miażdżył współczesność operą mydlaną - z horrorem nie może być gorzej. Czyżby premiera roku?

Zapodaję fenomenalny plakat:

[Obrazek: americanhorrorstorykeya.jpg]

Uwaga: raczej dla zdegenerowanych wielbicieli kampu, niż realizmu z wielkim R. Choć ja akurat lubię jedno i drugie.
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Nie zapowiada się to jakoś specjalnie odkrywczo, te pierwsze 5 minut strasznie cliche, ale plakat mi się podoba.

Całkiem fajna jest też czołówka: http://insidetv.ew.com/2011/09/28/american-horror-story-opening-credits/

Odpowiedz
O projekcie mówi więcej nazwisko twórcy niż reklamujące streszczenia - byleby się nie poślizgnął z radości powrotu na kabel ;)

Odpowiedz
Obejrzałem pilota. Taki se ograny straszak stawiający duży nacisk na sferę seksu. Niestety mamy do czynienia ze stacją, która podlega cenzurze, więc taki seks mogą sobie wsadzić. Źle nie jest, ale jeśli kolejny odcinek będzie na zbliżonym poziomie, to raczej sobie podaruję.

Odpowiedz
A mi się podobało i to nawet bardzo. Oczywiście, to tylko pilot, więc na razie ciężko powiedzieć w jakim kierunku ze scenariuszem pójdą twórcy, ale udało im się zbudować na tyle interesujący klimat, że mają u mnie duży kredyt zaufania. Plus także dla aktorów, Connie Britton, Jessica Lange, Evan Peters, Frances Conroy, Taissa Farmiga (młodsza, ale wygląda na to, że równie uzdolniona siostra Very), wypadają naprawdę dobrze. Dylan McDermott przypasował mi trochę mniej, ale to pewnie dlatego, że nigdy go specjalnie nie lubiłem.

Jak na razie, obok Revenge i Homeland, najlepsza premiera tego sezonu.

A czołówka zajebista :)

Odpowiedz
(06-10-2011, 19:41)Albertino napisał(a): Niestety mamy do czynienia ze stacją, która podlega cenzurze, więc taki seks mogą sobie wsadzić.
Zakładam, że zgubiłeś "nie":)
Oczywiście nie chodzi o seks, tylko o pieprzenie ludziom w głowach. Na razie standard, ale twórcy mają u mnie kredyt zaufania.

Pilot jak pilot, jest grzeczny, ma kilka błysków, pewne rzeczy ledwie sygnalizuje, ale Nip/Tuck rozkręcał się cały sezon... Od tego czasu Murphy i Falchuk nakręcili jednak mnóstwo, co pozwala sądzić, że AHS szybciej znajdzie odpowiedni ton i wejdzie na jedyną właściwą drogę perwersji:)

Odpowiedz
Niczego nie zgubiłem. Pomimo tego, że FX stawia na rzeczy kontrowersyjne, to jak najbardziej podlega cenzurze takiej samej jak np. ABC.

Odpowiedz
Na pewno takiej samej? Nie wydaje mi się, że w ABC/CBS/Fox, zobaczymy chociaż kawałek tyłka (tym bardziej męskiego), że o rzucaniu dziwkami nie wspomnę. Wiadomo, że to nie ten sam kaliber co HBO, czy Showtime, ale jednak czuć różnicę.

Odpowiedz
Ojej, można powiedzieć dziwka, nieprawdopodobne :) Nie chce mi się zaczynać znowu tego tematu - uznajmy, że nic nie pisałem :)

Odpowiedz
Znowu? Podaj linka do tematu, w którym już to omawiałeś, może mnie ominęło.

Czaję różnicę między HBO/STARZ/Showtime, a FX/AMC. I nawet jeśli tych drugich obowiązują te same zasady cenzury, co stacje "wielkiej czwórki", to nie sposób nie zauważyć, że i tak pozwalają sobie na więcej.

Odpowiedz
Odnoszę wrażenie, że jest o tym na forum w co drugim temacie :)

Pozwalanie na więcej wynika raczej z profilu tych stacji, które nastawione są na kontrowersje i wysoką jakość. Natomiast w rzeczywistości pozwolić sobie mogą raczej na tyle samo. FCC nie jest tak restrykcyjne jak MPAA, więc granica jest czasem przekraczana. Problemem seriali AMC czy FX jest często to, iż przez cenzurę są takie dojrzałe na pół gwizdka i to mnie zawsze irytuje (choć zdarzają się chlubne wyjątki, jak "Mad Men" czy "Breaking Bad"). "Nip/Tuck" też miał czasem ten problem, chociaż akurat miło tę serię wspominam, pomimo tego, że porzuciłem ją bodajże po trzecim sezonie, by już jej nigdy więcej nie tknąć. Nowy serial Murphy'ego na pewno na poziomie pilota zapowiada się gorzej, ale zobaczymy co z tego będzie w przyszłości.

Odpowiedz
(08-10-2011, 13:33)Albertino napisał(a): Niczego nie zgubiłem. Pomimo tego, że FX stawia na rzeczy kontrowersyjne, to jak najbardziej podlega cenzurze takiej samej jak np. ABC.
I potem emitują takie grzeczne obrazki jak operacje w Niptaku.

Cytat:Problemem seriali AMC czy FX jest często to, iż przez cenzurę są takie dojrzałe na pół gwizdka i to mnie zawsze irytuje (choć zdarzają się chlubne wyjątki, jak "Mad Men" czy "Breaking Bad"). "Nip/Tuck" też miał czasem ten problem
Niptak jest mega-dojrzałym serialem, od drugiego sezonu niesamowicie dopracowanym i zasadniczo bardzo równym (choć np. drugi i piąty sezon uważam za lepsze od czwartego, trzeci jest gdzieś po środku, bo kilka odcinków przynudzało, ale kilka dosłownie wcisnęło mnie w fotel). Nie, nie jest "poważny" tak, jak są "poważne" The Wire czy The Killing - bo nie idzie w mimetyzm, tylko w karnawał (hegemonia HBO na forum wytwarza złudzenie, że sukces i znaczenie współczesnych seriali biorą się z realizmu, a moim zdaniem nie tędy droga). Diagnozy są brutalne, prowokujące pytania przestawiają w głowie, by nie znaleźć łatwych rozwiązań. Tam naprawdę nie ma czego cenzurować, no chyba że komuś naprawdę zależy na pomacaniu legendarnego przyrodzenia doktora Troya...:)

Odpowiedz
Perfik napisał(a):Wiadomo, że to nie ten sam kaliber co HBO

FX to nie ten sam kaliber co HBO? "The Shield" i "Sons of Anarchy" to nawet więcej niż HBO (choć palmę pierwszeństwa naturalnie ciągle dzierży HBO - "The Wire" i "Deadwood"). Ale zaraz potem jest FX. A w nowym roku będzie starcie "Luck" vs "Outlaw Country". Oczywiście stawiam na "Luck" jako hegemona 2012 ;)

Odpowiedz
Może by tak przenieś kilka ostatnich postów do wątku "HBO a inne stacje telewizyjne"?

Odpowiedz
(08-10-2011, 22:02)Mental napisał(a):
Perfik napisał(a):Wiadomo, że to nie ten sam kaliber co HBO

FX to nie ten sam kaliber co HBO? "The Shield" i "Sons of Anarchy" to nawet więcej niż HBO (choć palmę pierwszeństwa naturalnie ciągle dzierży HBO - "The Wire" i "Deadwood"). Ale zaraz potem jest FX. A w nowym roku będzie starcie "Luck" vs "Outlaw Country". Oczywiście stawiam na "Luck" jako hegemona 2012 ;)
I nic nie urozmaici tak "męskiego" repertuaru jak kampowy soap-horror! (Koledze to ukradłam, bardzo ładne).
W ogóle to myślę o FX w kategoriach "FoXa na dziś".

/i przyłączam się do prośby Perfika.

Odpowiedz
Pisząc "kaliber", miałem na myśli oczywiście ilość fucków i cycków na każdy centymetr taśmy, nie podejmowane tematy i ogólną jakość seriali.

Odpowiedz
W Niptaku jest największa ilość cycków ever, i to wszelkiego kalibru - w dodatku są to w dużej części cycki krojone :)

Odpowiedz
Obejrzałem pilota i chociaż zachwycony nie jestem, to zainteresowany dalszym ciągiem jak najbardziej tak. Serial ma naprawdę konkretny klimat, trochę campową fabułę i fajnie pomyślane postacie. Jeśli wszystko będzie podążało w odpowiednim kierunku, to być może rzeczywiście będzie to najlepsza jesienna premiera.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon