American Horror Story [F/X]
po drugim odcinku mam kilka pomysłów a propos tego jak twórcy będą realizować sam tytuł, ale nie chcę zapeszać:)
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Na razie wygląda to tak, jakby ich ambicją było stworzenie katalogu typowo amerykańskich horrorowych klisz. Czekam na wampiry i zombiaki. :-D
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
ale jaki ładny ten katalog! z jakimi twarzami!

Odpowiedz
No ba!

[Obrazek: 29mn5uf.jpg]
I'll get the shovel, you get the bleach.

Serial przefajny. Banana na twarzy mam przez 3/4 seansu - szkoda jednak, że bardziej idzie w bekę niż w jakieś niepokojące motywy. Riget było bardziej zrównoważone pod tym względem.

Odpowiedz
haha, taką samą stopklatkę wrzuciłam wczoraj na fcb ;)

Odpowiedz
Drugi epek na poziomie pierwszego. Klimacik ciągle jest, fabularnie nadal campowo pełną gębą, drugoplanowe postacie nabierają więcej charakteru - git.

Odpowiedz
Jestem po pierwszym odcinku i chyba musze powiedzieć niestety nie jestem zachwycona.
Mam nadzieję, ze się wszystko rozkręci.... zaraz zaczynam ogladac drugi odcinek. i zobaczymy...

Odpowiedz
(16-10-2011, 21:06)Mati napisał(a): Mam nadzieję, ze się wszystko rozkręci

Nie. Nie rozkręci się. Do końca sezonu status quo.

Drugi odcinek imo lepszy niż pilot. Najbardziej podobają mi się w tym serialu wszystkie retrospekcje. Nie wiem jakim cudem, ale twórcom bardzo ładnie udało się oddać w nich klimat horrorów z lat 60. i 70.

Odpowiedz
No tak... serial nie jest zły.... nawet mi się podoba.. choć oczywiście czuję niedosyt... chciałabym zobaczyć coś więcej....
Po drugim odcinku widać, że jest szansa na poprawę;)

Odpowiedz
Ależ świetny ten serial, nie mogę wyjść z podziwu nad kreatywnością scenarzystów, którzy łączą i mieszają ograne motywy, z tym, że zamiast chaosu wychodzi im coraz bardziej intrygująca historia osadzona w uniwersum rządzonym określonymi regułami. I te smaczki, ten humor, to tempo! Wyjaśnianie motywów różnych prowadzone jest w zastraszającym tempie, w przeciwieństwie do takiego np. Losta tu już po odcinku - dwóch od rozpoczęcia wątku zwykle mamy jego wyjaśnienie. Oglądać radzę, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to produkcja z gatunku "love it or hate it".

Odpowiedz
I love it! Po czterech odcinkach, nie mam już wątpliwości, że to znakomity serial. Świetny klimat, idealne tempo i świetne wstawki z przeszłości domu (genialne sceny z doktorem i jego żoną w czwartym epizodzie). No i bezbłędnie dobrani aktorzy, że wspomnę tylko Jessicę Lange, która przypomina, że nie bez powodu była kiedyś jedną z największych gwiazd Hollywood, czy Frances Conroy, która po ponad 6 latach od zakończenia Six Feet Under, w końcu dostała dobrą rolę.

Zdecydowanie najlepsza premiera tej jesieni, a zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że to jeden z najciekawszych seriali jakimi poczęstowała nas w ostatnich latach amerykańska TV.

BTW - wydaje mi się, czy w scenie z doktorem, przygrywa muzyka Kilara z Draculi?

Odpowiedz
Też się wciągnąłem w ten serial, ma świetny klimat, fabułę idealnie balansującą na granicy kiczu i powagi, fajne postacie i znakomite retrospekcje. No i jednak oglądam przede wszystkim ze względu na nią:

[Obrazek: picture1hj.png]
[Obrazek: picture5xto.png]

Odpowiedz
To prawie tak jak ja, bo ja oglądam głównie ze względu na nią ;)

[Obrazek: cast-conroy.jpg]

Odpowiedz
(30-10-2011, 20:32)Perfik napisał(a): BTW - wydaje mi się, czy w scenie z doktorem, przygrywa muzyka Kilara z Draculi?

Tak, w scenach z doktorem i jego żoną w 4 i 3 epizodzie leci muzyka z Draculi.

Odpowiedz
Serial otrzymał właśnie zamówienie na drugi sezon.

Marzy mi się, żeby w drugiej serii, twórcy wymienili scenerię i całą (albo większość) obsady. Uwielbiam ten serial, ale ciężko będzie ciągnąć tę historię przez kilkadziesiąt odcinków tak, żeby miała ręce i nogi...

Odpowiedz
Świetna, choć raczej przewidywalna wiadomość. AHS to najlepiej oglądana produkcja w historii F/X. Byleby tylko nie zrobili z tego dennego tasiemca.

Odpowiedz
Muszę przyznać, że ja też się wciągniełam i to bardzo.
Macie rację, motyw z doktorkiem rewelacja!!!
Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka;)

I kto tu mówił, że się nie rozkręci?;)

Odpowiedz
No i jak tu nie oglądać dla niej tego serialu?
[Obrazek: assshot.jpg]

Odpowiedz
Szósty odcinek wymiata. Wchodzą podkręcone motywy z Dziecka Rosemary ("to dla dziecka"), fantastyczny prolog, genialny motyw z Piggy Manem, po którym musiałem kilka minut dochodzić do siebie ze śmiechu. Serial utrzymuje ciągle równy, bardzo wysoki poziom - to aż niepokojące jest, ja czekam, kiedy w końcu coś zostanie spieprzone, a tu nic :-)

Odpowiedz
Po drugim odcinku halloweenowym myślałam, że nie utrzymają formy - bo jak?? - a tu niespodzianka! Piggy Man - ciary. Jessica Lange wymiata (będzie Złoty Glob?), podobnie wątek Tate'a. Serial zrobił się nieprzyzwoicie wciągający i tak łączy grozę z operą mydlaną, że szczena opada. Jak dobrze, że jesteśmy dopiero w połowie sezonu

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon