American Horror Story [F/X]
(27-11-2011, 19:37)jarod napisał(a): po co

No i bardzo dobrze, że to wyjaśnili, bardzo podoba mi się systematyczność i konsekwencja w odsłanianiu kart w AHS, bo za każdym razem ciekawie rozbudowuje to intrygę. Fajnie, że choć raz twórcom zależy bardziej na de-konstruowaniu fabuły niż na piętrzeniu kolejnych tajemnic. I oby tak dalej.

Odpowiedz
Poza tym tajemnice tajemnicami, ale musimy też uczestniczyć w Intrygach, przecież to nie tylko horror, ale i opera mydlana! :)
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
W sumie lubię ten serial, ale przydałoby się więcej humoru. Poza tym rodzinka straszliwie nijaka, takiej kłody jak McDermott to nie oglądałem od dawna. Na szczęście - jak rozumiem - po pierwszym sezonie znikną i przyjdzie ktoś inny. Oby tylko pozostały Lange i Conroy, szczególnie ta pierwsza wydaje się doskonale rozumieć w czym gra.

Odpowiedz
Ja tam oglądam z uśmiechem od ucha do ucha; "nijakość" rodzinki jak najbardziej okej, Ona - mater dolorosa (coś jak Julia w Niptaku), On - Ken, który zdradził (McNamara łamany z Troyem), do tego Emo-Córka (Matt). Przecież to jest strasznie przerysowane...

Odpowiedz
Dobra, tylko mnie chodzi o samych aktorów, a nie o ich role. Jak pisałem - McDermott drewienko, żonka nie lepsza. Jedynie siora Farmigi ujdzie. Obsada w Niptaku była bez porównania lepsza :)

Przydałoby się w tym więcej WTF momentów - jak jechać to po całości, tworząc Twin Peaks Lynch lepiej rozumiał moje potrzeby :)

Odpowiedz
Mi się podoba klimat serialu... choc nadal, niestety serial jest nie równy. Choc nie wiem czy to wada.
McDermott zawsze był aktorem drewnianym i nijakim, ale tak sobie myślę, że do tego serialu pasuje... Ta postać musi być taka.....

Odpowiedz
9 odcinek jak dla mnie stanowi powrót do formy. Dużo śmiechu, dużo fajnych scen interakcji żywi/umarli (Congratulations, Dr. Harmon. You're finally beginning to see things as they are., scena Conroy/Lange), a do tego niezła jazda po bandzie w końcówce (miałem nadzieję że ten motyw wejdzie, ale sądziłem, że się nie odważą). Generalnie po tym odcinku powinni odpaść wszyscy przypadkowi widzowie i zostanie sama elita.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
10 odcinek za mną i nie jestem nawet w stanie określić słowami, jak uwielbiam ten serial. Tym razem, praktycznie cały epizod to popis aktorski Jessici Lange i tu podobnie, jak w przypadku całego serialu, mojego uwielbienia do niej i jej postaci nie da się opisać słowami :) Chyba niedługo trzeba będzie sobie powtórzyć jej ważniejsze role.

No i przyznać trzeba, że twórcy pokazali, że mają jaja

Odpowiedz
Prawda? Ja się cieszę, bo moje intuicje okazały się trafne - intryga zmierza w dobrym kierunku :)

Jessica Lange jest boska, tylko czemu gra tak mało? Jak jej nie dadzą Globa, to będzie skandal, ale kogo obchodzą Globy? Ach, producentów obchodzą, więc może niech lepiej dostanie

Odpowiedz
Ano fajne, fajne - ale coraz bardziej zaczyna się głupio robić, nawet jak na ten serial. Nie żeby mi to specjalnie przeszkadzało, ale po pierwszych odcinkach odniosłem wrażenie, że fabuła jest rozpisana z większym wyprzedzeniem, a tu momentami po oczach wręcz wali improwizorka i dopisywanie motywów w biegu.

Odpowiedz
Mam zupełnie inne odczucia, a oglądanie poprzednich odcinków (podczas pokazywania serii kolejnym osobom) tylko mnie w tym utrzymuje.

Odpowiedz
Podpisuję się pod powyższym. Właściwie tylko jeden motyw mi nie pasuje, ale strzelam, że był on wyjaśniony i po prostu wyparłem go z pamięci. Chodzi o
Coś mi umknęło, czy twórcy po prostu olali ten fakt ciepłym moczem?

Odpowiedz
To akurat jest mały pikuś. On raz wie, a raz nie wie. Dzieciak - piłka raz siedzi w piwnicy, raz na strychu. I ciekawe,
Podobnie mtyw z BD, który był zajebisty, fakt :) ale wrzucony na szybko i dodający kolejne dwa duchy cholera wie po co.
Ale jeśli ktoś mi to wszystko wyjaśni sensownie, to spoko :-)

Odpowiedz
Wątek Elizabeth Short był FANTASTYCZNY, skupiając jak w soczewce główną - w moim przekonaniu - ideę serialu: rozpierdolić american dream.

Odpowiedz
Co do dzieciaka-piłki (lol) to nie wiem za bardzo czego się czepiasz, bo wszystkie duchy wędrują sobie po całym domu. I nawet mimo, że ten jest akurat przykuty, to bym się tego nie czepiał. Na pierwszy spoiler odpowiedziałbym, że pewnie z Constance (jeśli myślimy o tej samej rozmowie telefonicznej, bo nie przypominam sobie, żeby gadał o nim z kimś jeszcze).

Dalej, to już czepiasz się serialu, za to, że jest serialem. Inaczej nie potrafię tego skomentować :)

EDIT: A co do "wychodnego", to przecież nikt nie napisał, że wszystkie duchy MUSZĄ opuścić dom w halloween ;)

Odpowiedz
W przypadku sceny powrotu - to było ewidentnie nakręcone w ten sposób, by powiedzieć widzowi "dobra, to już wszystkie duchy wam przedstawiliśmy,teraz jedziemy z bieżącą intrygą ":-)

I nie że ja się czepiam, serial nadal bardzo mi się podoba - po prostu długo przy rekomendacjach tegoż używałem argumentu "to wszystko jest przemyślane i bardzo spójne, nie ma ciągnięcia sekretów po 50 odcinków, nie to co w Lost" i teraz... mam problem :-)
I jeszcze BTW -jeżeli ktoś ceni sobie AHS, KONIECZNIE powinien rzucić okiem na Riget Von Triera.

Odpowiedz
(12-12-2011, 00:10)jarod napisał(a): W przypadku sceny powrotu - to było ewidentnie nakręcone w ten sposób, by powiedzieć widzowi "dobra, to już wszystkie duchy wam przedstawiliśmy,teraz jedziemy z bieżącą intrygą ":-)
To teraz możesz dokonać nowej interpretacji, a nie tkwić po wsze czasy w starych przekonaniach ;) Ja np. miałam wrażenie, że oto pokazują, że Dom ma wielu mieszkańców - i każdego kolejnego witam z otwartymi ramionami!

Odpowiedz
A i jeszcze jedno - czemu Moira jest staruchą, skoro zginęła w 1983 roku?

Przez was zaczynam szukać dziur. Damn you!! ;)

Odpowiedz
Perfik, to chyba już w drugim odcinku wyjaśnili -

Odpowiedz
Takie wyjaśnienie mi wystarczy biorąc pod uwagę, że grają ją dwie zajebiste aktorki :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon