American Sniper (2014) reż. Clint Eastwood
Clint, I believe in You. Trailer fantastyczny, nie mogę się doczekać.

Odpowiedz
Oby nie było jak z GT - tylko w wybranych kinach. Wygląda to na "surowy" film, jak napisał Mental.
loading podpis...

Odpowiedz
Wygląda bardzo dobrze. Historia daje spore pole do popisu, przede wszystkim na nakręcenie świetnego trzymającego w napięciu dramatu wojennego (to sugeruje trailer). Jednak znając obecnego Clinta boję się, że takich scen jak ta będzie malutko, a wszystko sprowadzi się do bohatera siedzącego w domu i nie radzącego sobie z życiem rodzinnym.

Odpowiedz
Trudno mi sobie wyobrazić nudniejszy temat niż kolejny wojak, który ma problem z ogarnięciem się po powrocie do domu, więc liczę na to, że film jednak w większości będzie się skupiał na radosnym kopaniu muslimskich tyłków :)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Cytat:kolejny wojak, który ma problem z ogarnięciem się po powrocie do domu

Ten akurat wojak nie miał żadnych problemów z ogarnięciem się po powrocie do domu, więc wątpię, żeby Clint sadził tu jakieś smuty o traumie i niedopasowaniu społecznym.

Odpowiedz
Jeszcze plakat:

[Obrazek: ibykqvs1_ncv63p.jpg]
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Podoba mi się na razie wszystko co związane jest z tym filmem. Nawet Bradley Cooper w roli głównej.

Odpowiedz
Cooper wygląda jak mały czołg z brodą - jakby ostatnie pół roku spędził z Hemsworthem i Evansem na siłowni Marvela :)

Odpowiedz
Ja pierdziu, dejta se juz spokoj z tym Marvelem i ich silkami, bo koles wyrywal podklady kolejowe z Hardym Tomaszem, o!
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Trailer zajebisty. Film od razu trafia do listy najbardziej oczekiwanych.

Ale zastanawiają mnie dwie kwestie. Tak patrząc na zajawkę, to ciekaw jestem czy Clint zrobi z Kyle'a archetyp honorowego żołnierza, dobrego ojca i męża, który ma dylematy moralne. Bo jakbym miał tak powierzchownie oceniać, to powiedziałbym, że od prawdziwego Kyle'a to raczej biła aura typowego wieśniaka, co to wszedł do special forces, by sobie do ludzi postrzelać. Ten plakat z amerykańską flagą na pierwszym planie, urywki z trailera, umęczona ale godna twarz Coopera - możliwe, że nieco podkręcą prezencją tego gościa w stosunku do oryginału.

Jestem ciekaw też jak będzie z fact checkiem wydarzeń z książki. Bo generalnie dużo się mówi o tym, że Kyle to sobie lubił pierdolić na temat rzeczy, które teraz nikt nie jest w stanie zweryfikować.
"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
Trejla spoko - bedom Oscary.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Boje się że akcji militarnych będzie tyle co na płakał , albo ta tylko z trailera ( bo nie pokazali niczego innego) , a reszta to dramat żołdaka w cywilu... Ten sam motyw w Hurt Lockerze mnie strasznie wkurwiał, a co dopiero pełnometrażówka :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Ciekawe czy będzie scena w której Kyle sprzedaje lute w ryj Venturze

Odpowiedz
Jeżeli będzie, to niestety ale wujaszek Clint bawić się będzie w ekranizowanie bajek i hero-building. Bójka z Venturą, to jedna z wielu rzeczy z książki Kyle'a, które nie miały nigdy miejsca. Już mu to udowodnili.
"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
Cytat:Ciekawe czy będzie scena w której Kyle sprzedaje lute w ryj Venturze

Jesse Ventura to bardzo spoko koleś, a cała sprawa z przylutowaniem mu w ryj to wymysł Kyle'a:

Ze wszystkich zmyśleń najbardziej rozjebała mnie historia na stacji benzynowej przy autostradzie w TX. Kyle twierdził, że w 2009 roku, zaraz po powrocie z Iraku, został zaatakowany przez dwóch typów, więc wyciągnął klamkę i w akcie samoobrony położył ich trupem na miejscu. Szkopuł w tym, że do dzisiaj nie odnaleziono ciał rzekomych napastników, a policja zaprzecza, jakoby kiedykolwiek na tej stacji doszło do podobnego incydentu :)

Odpowiedz
Generalnie nie znam tematu za bardzo więc może takie głupie pytanie? Głównym bohaterem filmu jest snajper mitoman? 0_0

Odpowiedz
To w sumie byłoby ciekawe, gdyby Clint tak do tego podszedl i opowiedział o typie, ktory byl dobrym snajperem, ale przy okazji nieudolnie probowal zbudowac swoja legende. Ale pewnie tak nie bedzie.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Negatywny napisał(a):Głównym bohaterem filmu jest snajper mitoman?

Kyle dużo zmyślał odnośnie swojego życia poza armią, bo wydarzenia związane z pobytem w woju zrelacjonował raczej wiernie, inaczej byłby mega szitstorm w środowisku, a on sam byłby skończony.

Crov napisał(a):przy okazji nieudolnie probowal zbudowac swoja legende

Nie tyle może legendę (bo legendą jest), co wizerunek role model, amerykańskiego twardziela, który poza praca jest także krystaliczną postaciąw życiu osobistym. Stąd te heroiczne ściemniane bajki o odjebce bandziorów na stacji, przeznaczaniu milionów na pomoc weteranom itp.

Odpowiedz
tzn, nie wystarcza mu już bycie super snajperem, chce być też geniuszem, playboyem, bilionerem, filantropem? :)

Odpowiedz
Ja tam człowieka nie znam ale skoro opowiadał bajki o życiu prywatnym to jakie są dowody na jego wojskowe dokonania?
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon