American Sniper (2014) reż. Clint Eastwood
To jest tylko moja teoria z dupy, ale Kyle miał chyba jakiś problem z tym, że w powszechnej świadomości uchodzi tylko za rządowego zabijakę, więc tworzył wokół siebie fikcję w postaci filantropa, odjebkowicza bandytów i honorowego gościa lutującego w ryj każdego, kto ośmieli się bezcześcić pamięć zabitych towarzyszy broni.

Sonny napisał(a):to jakie są dowody na jego wojskowe dokonania?

No to są oficjalnie potwierdzone przez armie headshoty.

Odpowiedz
Rozumiem różne ściemy, ale przecież te jego historyjki to są banalne do zweryfikowania, więc po co mu to? Zwłaszcza, że jak taki koleś spokojnie mógłby piznąć komuś w ryja, i kiedy okazuje się, że wcale nie piznął, tylko tak gadał, to jest jedno wielkie WTF?
Poza tym to, że ktoś ma z czymś problem, czy mimo sukcesów jest niedowartościowany, to jednak nie jest wytłumaczenie dla opowiadania zmyślonych historyjek, że niby ja wymyśliłem slide to unlock czy coś w ten deseń - jednak typowi coś musi nie stykać pod deklem...
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Jak mówię, mnie najbardziej zastanawia zmyślenie dotyczące zabicia dwóch kolesi na stacji. I jeszcze potem ta gadka, że najpierw zadzwonił na policje, a potem kazał glinom wykręcać numer do Pentagonu, żeby pogadali z jego przełożonymi i dowiedzieli się, z jakim madafaką mają do czynienia.

Odpowiedz
(17-10-2014, 11:32)Negatywny napisał(a): tzn, nie wystarcza mu już bycie super snajperem, chce być też geniuszem, playboyem, bilionerem, filantropem? :)

Raczej chciał być.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Jak dla mnie same old, same old. Nie pierwszy komandos/żołnierz/najemnik, który publicznie pierdoli głupoty o swojej służbie i życiu.

Chociaż kaliber pieprzenia Kyle'a to rzeczywiście jest wyjątkowy. Jemu po prostu coś do łba uderzyło, gdy spłynęła na niego cała ta sława i uwaga mediów. W książce są pewne nieścisłości i pomniejsze byki, które pokazują, że z faceta raczej nie było najlepsze źródło informacji o tym jak naprawdę wyglądały te akcje, ale największy bullshit zaczął sypać dopiero po jej wydaniu.

Oprócz draki z Venturą i historyjki na stacji benzynowej, o której pisał Mental, najwięszy shitstorm zrobił się wtedy gdy Kyle powiedział, że po huraganie Katrina, on i inny opertor Sealsów, zostali wysłani do Nowego Orleanu, celem walki z szabrownikami. Powiedział, że miał wolną rękę do zatrzymywania złodziei i że z dachu Superdome zastrzelił wtedy 30 osób. Powiedział to on the record. Jest nagranie z nim jak ot tak po prostu, przyznaje, że zabił 30 osób na terenie Stanów (co oczywiście zostało już zdebunkowane jako kompletna bzdura). To pokazuje poziom bajkopisarstwa w jaki się wkopał pod koniec życia.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Cytat:Powiedział, że miał wolną rękę do zatrzymywania złodziei i że z dachu Superdome zastrzelił wtedy 30 osób. Powiedział to on the record. Jest nagranie z nim jak ot tak po prostu, przyznaje, że zabił 30 osób na terenie Stanów

Jebłem. Masz linka do tego materiału - jak mówi to do kamery?

Odpowiedz
Nie ogarniam, przecież to nie może być głupi koleś...
Przecież już jeśli chce walnąć jakąś ściemę, to chyba nie jest problemem wymyślenie czegoś nieweryfikowalnego, no nie wiem jak, że jednym strzałem zabił 5ciu talibów, albo, że przez dwa tygodnie uciekał przez pustynie przed armią wkurzonego szejka któremu puknął córkę - a miał do dyspozycji tylko stare kalosze i suszonego gekona...
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
On tego chyba do kamery nigdy nie powiedział. Chwalił się tym zakulisowo, przy browcu innym komandosom sił specjalnych. Też kilka razy czytałem o tym i też niektóre źródła pisały, że powiedział to "on tape", chociaż nie mogłem takiego nagrania nigdzie znaleźć.

Na pewno paplał o tym po nagraniu programu Sofrep. To taki panel dyskusyjny o tematyce wojskowej, gdzie ludzie z branży spotykają się i gadają przed kamerą. Był tam zaproszony prze innego byłego snajpera Sealsów, było tam też kilku innych operatorów sf, a panel był moderowany przez jakiegoś aktora. Później po programie panowie mieli się wybrać na browary i obiad i Kyle zaczął gadać, że on i inni kolesie (z Blackwater) zabijali szabrowników w Nowym Orelanie. Przynajmniej trzy siedzące tam osoby zrelacjonowały później tę gadkę (wszyscy z wojskowym backgroundem). Nie są tylko pewni co do tej liczby 30 zabitych. Według jednego kolesia Kyle powiedział, ze sam sprzątnął 30 osób, drugi zrozumiał to tak, że wraz z operatorami, którzy tam z nim byli, nabili łącznie 30 trupów.

Jak dla mnie takie pijane pierdolenie idealnie wpisuje się w obraz kolesia, który na żywo podczas audycji radiowej (i to nie byle jakiej bo Opie and Anthony), w żywe oczy kłamie, że przywalił Venturze. Tak więc kolesiowi najwyrazniej pękła w mózgu jakaś żyłka odpowiedzialna za inhibition i wali co mu na język padnie.

Pisał o tym New Yorker

I jeszcze inna relacja:
Cytat:Nie ogarniam, przecież to nie może być głupi koleś...
Przecież już jeśli chce walnąć jakąś ściemę, to chyba nie jest problemem wymyślenie czegoś nieweryfikowalnego, no nie wiem jak, że jednym strzałem zabił 5ciu talibów, albo, że przez dwa tygodnie uciekał przez pustynie przed armią wkurzonego szejka któremu puknął córkę - a miał do dyspozycji tylko stare kalosze i suszonego gekona...

Ja nie sądze by to była kwestia inteligencji czy zimnej kalkulacji na dany efekt z jego strony. Ja strzelam, że on pod koniec życia trochę sfiksował. Niektórzy podejrzewali, ze mógł cierpieć jakąś formę PTSD.
"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
Nie no, to Clint musi poruszyć ten wątek w filmie. Jak oleje wątek tego schizowania i mitomanii no to film bedzie cienki jak siki pająka.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(17-10-2014, 12:38)Mental napisał(a): No to są oficjalnie potwierdzone przez armie headshoty.

Przez amerykańską armię walczącą o wolność, demokrację i amerykański styl życia, gdzie służą najlepsi synowie, najwspanialszego kraju na świecie?
I to ma być wiarygodne źródło. Nigga please. ;)

Zważywszy na fakt jak zginął ten koleś to wszystko raczej śmierdzi amerykańską mitomanią o dzielnym wojaku który w rzeczywistości miał tylko duże ego.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Cytat:I to ma być wiarygodne źródło. Nigga please. ;)

Lepszego nie ma.

Odpowiedz
(17-10-2014, 15:17)Crov napisał(a): Nie no, to Clint musi poruszyć ten wątek w filmie. Jak oleje wątek tego schizowania i mitomanii no to film bedzie cienki jak siki pająka.
Zajebisty motyw by był, ale wątpię, żeby dziadek Clint zrobił film o bohaterze wojennym mitomanie pod tytułem American Sniper. W takim razie mam chociaż nadzieję, że będzie zdecydowanie więcej akcji niż smętów o powojennej traumie.

Odpowiedz
Już jeden taki film Clint nakręcił, gdzie główny bohater pomimo swojej pozycji łgał jak najęty. Rzecz nazywała się "J. Edgar", pamiętacie?;)
Podejrzewam, że Eastwood poświęci nieco czasu na bujdy Kyle'a, ale podobnie jak w tamtym filmie będzie to poboczny wątek.

Odpowiedz
Ale to jest film na podstawie książki, w której z oczywistych względów nie ma ani słowa o zmyśleniach autora. Są wspominki rodzinne, trochę narracji żony Kyle'a i relacje z pola bitwy. Zatem nie liczcie na to, że Clint będzie się rozwodził nad barowymi opowieściami o odstrzeleniu 30 szabrowników czy położeniu trupem dwóch złodziei aut na teksańskim parkingu.

Odpowiedz
Zgodziłbym się z Tobą, gdyby nie fakt, że w jednym ze swoich poprzednich filmów miał już ciągoty ku temu tematowi. Poniekad "Biały myśliwy, czarne serce" też opowiadało historię Johna Hustona, "rzekomego" myśliwego, więc nie zdziwię się, jeśli Clint zahaczy o te fałszywe wydarzenia z życia Kyle'a.

Odpowiedz
No i najwazniejsze: film miał wcześniej robić Spielberg, u którego w ogole nie widze takiego podwazania sylwetki bohatera.

Ale pomarzyc można. Jezeli jednak będzie tak, jak mowicie, czyli dramat wojaka w wojsku i w domu, to mnie ten film mało jara.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
To oczywiście zależy od tego kto wyłożył kasę na projekt. Kto jest producentem, Clint?

Odpowiedz
Bradley Cooper jest jednym z producentów. Facet tak się podjarał postacią Kyle'a, że wykupił prawa do ekranizacji jego książki na dwa lata przed rozpoczęciem zdjęć.

Thank God I got to talk to him once on the phone. It was a very quick conversation. But I did tell him how serious I was about making this movie. And he should just know that whatever fears he had about Hollywood, to just put them aside and trust me. That I was going to do everything I could to tell this story.

Nie spodziewałbym się zatem żadnych wątków nawiązujących do mitomaństwa. To będzie raczej hołd dla bohatera Ameryki niż rozgrzebywanie brudów z życia w cywilu.

Odpowiedz
Czyli laurka dla wątpliwego wojaka. Nuda.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(18-10-2014, 16:37)SonnyCrockett napisał(a): Czyli laurka dla wątpliwego wojaka. Nuda.
Co to znaczy wątpliwego? Akurat renome Kyle ma zupełnie autentyczną. Najskuteczniejszy snajper amerykańskiej armii, za którego sami Irakijczycy wyznaczyli nagrodę. Akurat fakt jego zajebistości i potwierdzonych 150 trafień jest niezaprzeczalny.
Ja w każdym bądź razie czekam na film, bo książkę czytało się jednym tchem.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon