American Sniper (2014) reż. Clint Eastwood
Niezaprzeczalne? Byłeś z nim przy każdym strzale? Serio uważasz że z codziennych wiadomości a tym bardziej książkowych biografii czy filmów płyną do ciebie wiarygodne informacje? Wiem że nieświadomość to wygodny stan ale naiwny, dla mnie niepodważalne to są co najwyżej osobiste doznania a i to zależy od stanu świadomości. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Wy kwestionujecie, że koleś miał w armii tyle trafień ile miał? Właściwie czemu? Bo to armia USA, która jest niefajna, bo najeżdża od parunastu lat niewinne kraje, więc na pewno podrasowywali staty swojemu najlepszemu snajperowi? Dla mnie nie ma nic dziwnego, ani podejrzanego w tym, że koleś natrzaskal tyle headshotow - robił dla najpotezniejszej armii na świecie, miał zajebisty sprzęt, był w tym dobry, to odstrzelił trochę ludzi.

Odpowiedz
Jakby co, ja nie kwestionuję jego osiągnięć strzeleckich.

Odpowiedz
A ja tam kwestionuje. Czy dlatego że to armia USA? M.in. tak gdyż jest to najbardziej obecnie cool medialna armia świata a sam kraj znany z megalomanii. Jednak nie tylko dlatego bo gdyby Niemcy/Izrael/Fidżi czy inny dowolny kraj świata robił film o snajperze który ubił jakieś dziesiątki celów, opowiadał bajery w mediach i jeszcze zginął w taki sposób jak Chris Kyle to też podważałbym jego dokonania bo to banalny i tak naprawdę niesprawdzalny sposób promocji swojej książki/filmu itp.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(18-10-2014, 22:04)SonnyCrockett napisał(a): Niezaprzeczalne? Byłeś z nim przy każdym strzale?

Kurna stary - a byłeś z mamą za każdym razem jak stawiała klocka, żeby uwierzyć, że miała sraczkę? Co to za pytania w ogóle?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Hmmm...ale co ma sraczka do wiatraka?

Odpowiedz
Do wiatraczka.

Wiadomo, ze to mogla byc w ogole usańska propaganda. Fajna teorie spiskowa mozna do tego dopisać: Ziomek-Snajper został wypromowany przez USA, jako kozak-snajpier, zeby wzmocnić morale, jacy to oni są kozaccy, a tak naprawdę za jego sukcesy odpowiadali tez inni snajperzy, którzy zostali anonimowi. I potem ten Ziomek-Snajper wrócił do domu niespełniony, świadom tego, ze jest tylko marionetką propagandową, wiec chciał wzmocnić swoją legedendę samemu i dopisywał sobie śmieszne historyjki o tym jak rozpieprzyl typów na stacji benzynowej.

Ale to raczej nie to. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Raczej nie ale wykluczyć nie można i jakieś obrażone buzie bo napiszę posta o tym że nie w pełni wierzę w historię Chrisa Kyle'a są idiotyczną reakcją.

Odpowiedz
Idiotyczną reakcją to są podobne pytania. Skoro potwierdzone, to potwierdzone przez ludzi zdaje się bardziej kompetentnych, więc na kurcze pieczone drązyć. Hasła w encyklopedii tak samo ripostujesz?

Odpowiedz
Sonny, Kyle trafił podobno 255 celów, z czego 160 trafień oficjalnie potwierdzono, a to oznacza, że przy headszocie były minimum dwie osoby (albo jedna, nie pamiętam dokładnie, jak to wygląda od strony formalnej).

Odpowiedz
Mefi ja po prostu nie łykam wszystkiego jak młody Pelikan a już na pewno takich historii o bohaterskich żołnierzach mitomanach zastrzelonych w cywilu przez świrów bo to bardzo śmierdząca historia. :)

Odpowiedz
Kyle został zamordowany przez kolegę z woja. Leżał wtedy na glebie, koleś zaszedł go od tyłu i strzelił. Nawet Jesse Ventura z "Predatora" nie dałby rady.

Odpowiedz
Ale chyba nigdzie nie pisałem że zginął jak frajer czy coś podobnego. Czy pisałem?

Odpowiedz
Napisałeś jakby przez bycie zastrzelonym przez jakiegoś świra jego historia stawała się jeszcze bardziej nieprawdopodobna.

Odpowiedz
(20-10-2014, 11:55)SonnyCrockett napisał(a): Mefi ja po prostu nie łykam wszystkiego jak młody Pelikan a już na pewno takich historii o bohaterskich żołnierzach mitomanach zastrzelonych w cywilu przez świrów bo to bardzo śmierdząca historia. :)

Ale tu nie chodzi o łykanie wszystkiego. Naprawdę musisz mieć z pierwszej ręki potwierdzenie każdego zabitego? Co za różnica ile osób zastrzelił?

Odpowiedz
(20-10-2014, 14:14)simek napisał(a): Napisałeś jakby przez bycie zastrzelonym przez jakiegoś świra jego historia stawała się jeszcze bardziej nieprawdopodobna.

Ja podałem okoliczność która doskonale współtworzyć może patriotyczną laurkę. Jej prawdopodobieństwa nie zanegowałem.
A w całej sprawie zwyczajnie chodzi mi o to że mamy do czynienia z co najmniej kontrowersyjną postacią żołnierza który stał się sławny dzięki wydanej książce a również medialnemu szumowi związanemu z jego śmiercią. Okazuje się także że Kyle miał bardzo bujną wyobraźnię i publicznie opowiadał legendy o swojej osobie.
I w całym tym natłoku zwyczajnie wydaje mi się możliwe że podniesionu mu staty w celu zwiększenia marketingowego wykorzystania co jest niemal nie do sprawdzenia i zweryfikowania. Tyle.

Odpowiedz
Możliwe też, że po prostu lubił opowieści z dreszczykiem i koloryzować przy wódce i nie spodziewał się, że zaraz ktoś z tym będzie leciał do prasy i robił wielkie halo ;) Nie dojdziesz.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Cytat:możliwe że podniesionu mu staty w celu zwiększenia marketingowego wykorzystania

Ale on te wyniki miał przed publikacją książki. To nie działa tak, ze opublikował książkę i w tym samym momencie stał się najbardziej zabójczym snajperem Ameryki. Był uber killerem --> opublikował książkę --> zaczął pierdolić. Tak wygląda chronologia.

Odpowiedz
OK. Peace, Sex and Rock'n'roll. :)

Odpowiedz
OK, tak bardzo ogólnie i po łebkach przeczytałem wszystkie komentarze, ale muszę przyznać, że historia super snajpera mitomana brzmi świetnie! Chociaż nie wiem czy akurat bym widział Eastwooda przy tym projekcie i czy bardziej by mi nie pasował Scorsese, czy za dawnych lat Forman.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon