• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Analiza filmu
Witam! Od dawna jestem zainteresowany filmem, sam nawet jestem czynnym dzialaczem w katowickim klubie filmowym, dlatego postanowiłem wziąść udział w konkursie na recenzję filmową. Z samą recenzją problemów mieć nie będę, mam nawet już wybrany film do zrecenzowania. Gorzej jest z drugą częścią konkursu - analizą filmu. Nie mam pojęcia jak się za nią zabrać. Co powinienem w niej wymienić, na co zwracać uwagę. Może powinienem przeanalizować pod każdym względem cały film minuta po minucie? Proszę o poradę.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
Jest taka strona, http://www.film.org.pl , od czasu do czasu coś tam publikują. Trudno będzie coś znaleźć, ale spróbuj.

Odpowiedz
Cytat:Co powinienem w niej wymienić, na co zwracać uwagę. Może powinienem przeanalizować pod każdym względem cały film minuta po minucie?

Zdecydowanie minuta po minucie. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Kiedyś na studiach przeanalizowałem film sekunda po sekundzie i z miejsca stałem się ulubieńcem prof. Kuźmiderczyka. W ogóle prof. Kuźmiderczyk miewał niesamowite pomysły, dzięki którym zajęcia z filmoznawstwa były niezapomnianym przeżyciem. Np. uwielbiał przeprowadzać eksperymenty. Pewnego razu zasugerował jednemu studentowi, że tenże ma głowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Następnie strzelił mu w głowę z rewolweru, a pocisk się od niej odbił.

Odpowiedz
Mental, ja sekundę po sekundzie analizowałem już w gimnazjum, teraz trendy jest analizowanie każdej klatki.

Odpowiedz
Teraz trendy jest analizowanie klatka po klatce, ale od tyłu, żeby wydobyć ukryty sens dzieła.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Klisza - analizuj klisza po kliszy!

Odpowiedz
Pieprzycie od rzeczy. Obecny trend to analiza filmu bez jego obejrzenia.

Odpowiedz
Takie mamy czasy, że sprzyjają podobnym analizom :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon