Andrzej Sapkowski i jego Wiedźmin
Bo postacie mówią rzyć i chędożyć :)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(02-09-2016, 18:06)military napisał(a): Od Wiedźmina to lepsze są czytadła za 15 zł z Tesco.

Nie wiem, nie znam się na nich tak jak ty, ale jeśli to prawda, to są też lepsze od Tolkiena.

Cytat:że koleś nagle znowu wrócił do Achai i chyba natrzaskał już z 5 kolejnych tomów, ale ponieważ nie spodziewam się tu zmiany konceptu to nawet kijem nie tykałem.

Ależ sporo nowego jest - w kontynuacji mamy min. polski atomowy okręt podwodny. Szczegółów nie znam, nie zamierzam tego czytać.

Cytat: Już kiedyś wrzuciłem tu wpis z analizą pochodzenia imion czy nazw własnych, pokazując, jaki to jest konceptualny pierdolnik bez najmniejszego (NAJMNIEJSZEGO) pomysłu, bez grama spójności.

I nic nie udowodniłeś, bo za przykłady wrzuciłeś postacie z różnych krajów całego kontynentu, w tym czarodziejki, które pewnie imiona i nazwiska wymyślały sobie same.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
(02-09-2016, 15:02)Negatywny napisał(a): Grzędowicz i jego pan lodowego ogrodu, który w ostatnim tomie nie daje rady nawet wyjaśnić po wuj w ogóle tytułować to Panem Lodowego Ogrodu, a 600 stronicowe tomiszcze zapełnia nudnymi jak flaki z olejem wątkami z których kompletnie nic nie wynika, poza poczuciem, że zrobić 100 stron zapchajdziury to naprawdę trzeba chcieć. Książka do okrojenia o połowę, tytuł tetralogii do zmiany ;)
Oj pamiętam ten ból. Jak ja się namęczyłem z tym ostatnim tomem. Nie pamiętam książki, która byłaby tak na siłę rozdęta jak to. Podobnie z resztą miałem z Martinem i "Tańcem ze smokami" Pod koniec zmuszałem się do czytania, ale jednak skala była mniejsza. Jednak Polak potrafi :)
A szkoda, bo pierwszy tom "Lodowego ogrodu" był absolutnie perfekcyjny. Drugi dawał radę całkiem dobrze, w trzecim już zaczęło to być mocno nużące momentami, ale tylko momentami, natomiast tom czwarty już dla mnie coś koszmarnego.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Był ostatnio taki konkurs na wiedźmińskie opowiadania ( z błogosławieństwem ASa), co prawda poległem (i nie dziwota, skoro puściłem tam tekst napisany w trzy dni w tzw "międzyczasie") ale ponoć nawet da się czytać:

http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/17132
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości