Ankieta: Wybierz najlepiej wyglądającego superbohatera na dużym ekranie
Christopher Reeve - Superman (Superman I-IV)
Tobey Maguire - Spider-Man (Spider-Man)
Hugh Jackman - Wolverine (seria X-Men)
Christian Bale - Batman (Batman Begins)
Chris Hemsworth - Thor (Thor, Avengers i inne filmy MCU)
Chris Evans - Kapitan Ameryka (Avengers i inne filmy MCU)
Tom Hardy - Bane (The Dark Knight Rises)
Henry Cavill - Superman (Man of Steel, Batman v Superman: Dawn of Justice)
Chris Pratt - Star-Lord (Guardians of the Galaxy)
Ben Affleck - Batman (Batman v Superman: Dawn of Justice)
[Wyniki ankiety]

Ankieta - Największe "koksy" z filmów superhero
Są aktorzy, którzy tylko wkładają kostiumy, ale są i tacy, którzy zmieniają swoje ciało nie do poznania żeby wyglądać jak superbohater, którego grają. Wybieramy naszym zdaniem najlepiej wyglądających superbohaterów komiksowych na dużym ekranie. Liczy się nie tylko ostateczny wygląd, ale i droga jaką aktorzy musieli przebyć żeby tak się prezentować. Poniżej szybkie przybliżenie, moim zdaniem, największych koksów kina superhero.

MOŻECIE ODDAĆ DWA GŁOSY NA WASZYCH FAWORYTÓW!!

Christopher Reeve - Superman (Superman I-IV )

Wzrost: 192 cm
Waga podczas zdjęć do filmów: 205-221 funtów (93-100 kg)
Był wysokim, szczupłym (185-188 funtów) facetem kiedy otrzymał swoją życiowa rolę. Ćwiczony przez filmowego Dartha Vadera (Davida Prowse'a) w 10 tygodni przybrał sporo mięśni, a potem, przez blisko 2 lata pracy nad pierwszymi dwoma Supermanami nie przestawał ćwiczyć. W filmach widać, że jego waga mocno się wahała podczas długiego okresu zdjęciowego, ale kiedy był u szczytu formy, wyglądał bardzo dobrze.
[Obrazek: superman-banner.jpg]

Tobey Maguire - Spider-Man (Spider-Man)

Wzrost: 173 cm
Waga podczas zdjęć do filmu: 155 funtów (70 kg)
Z suchelca do superbohatera. W sumie to niewiele więcej mogę o nim napisać. Dobrze wyglądał, zdecydowanie lepiej od Andrew Garfielda. Szkoda, że tylko w pierwszej części.
[Obrazek: Tobey-Maguire-Spider-Man.jpg]

Hugh Jackman - Wolverine (seria X-Men)

Wzrost: 188 cm
Waga podczas zdjęć do filmów: 180-205 funtów (82-93 kg)
W pierwszych X-Menach nie robił wrażenia, zdecydowanie nie dał rady zmienić się w Wolverine'a. Ale od 2000 roku mocno się zmienił, z filmu na film był coraz większy, a w ostatnich dwóch, Hugh jako Logan wyglądał imponująco.
[Obrazek: mutant-strength-hugh-jackmans-wolverine-...plan_a.jpg]

Christian Bale - Batman (Batman Begins)

Wzrost: 183 cm
Waga podczas zdjęć do filmu: 190-192 funty (86,2-87 kg)
Po Mechaniku dokonał rzeczy niemożliwej. W osiem miesięcy, z wagi 121 funtów (niespełna 55 kg) zmienił się nie do poznania, po raz pierwszy pokazując jak na dużym ekranie powinien wyglądać Batman. W TDK i TDKR nie był już tak masywny, dlatego biorę pod uwagę jego formę tylko z pierwszej części.
[Obrazek: christian-bale-batman-begins_0.jpg]

Chris Hemsworth - Thor (Thor, Avengers i inne filmy MCU)

Wzrost: 191 cm (190 cm wg jego agencji aktorskiej)
Waga podczas zdjęć do filmów: 215 funtów (97,5 kg)
Czy muszę coś dodawać? Chris po prostu JEST Thorem i nawet kiedy w przerwach między filmami MCU grał role, do których musiał mocno schudnąć (nawet 30 funtów do Rush), później wracał do formy i znowu wyglądał jak nordycki bóg piorunów.
[Obrazek: acd6d67d-c5b9-4515-809d-866cd52425cb_thor-shirtless.jpg]

Chris Evans - Kapitan Ameryka (Avengers i inne filmy MCU)

Wzrost: 183 cm
Waga podczas zdjęć do filmów: 180-185 funtów (82-84 kg)
Chris już wcześniej wyglądał na sporego, jako Johny Storm w Fantastycznej Czwórce, ale dopiero do roli kapitana Steve'a Rogersa zmienił się tak, aby wyglądać jak prawdziwy superbohater. Nabrał masy i zszedł do zaledwie 10% tkanki tłuszczowej!
[Obrazek: chris-evans-shirtless-captain-america-th...venger.jpg]

Tom Hardy - Bane (The Dark Knight Rises)

Wzrost: 175 cm
Waga podczas zdjęć do filmu: 190 funtów (86 kg)
Mały wyjątek na tej liście, jakim jest czarny charakter. Tom nigdy nie prezentował się potężniej, nabrał sporo mięsa aby wyglądać jak cyrkowy siłacz, nie rzeźbił się i jak twierdzi - nigdy nie ważył więcej niż podczas zdjęć do TDKR.
[Obrazek: tdkr_zfilmu_342.jpg]

Henry Cavill - Superman (Man of Steel, Batman v Superman: Dawn of Justice)

Wzrost: 184/185 cm
Waga podczas zdjęć do Man of Steel: 186-190 lbs (84-86 kg) być może nawet 193 funty (87,5 kg) - przy BvS ważył 10 funtów więcej!
Drugi Superman na tej liście. Po redukcji wagi do filmu Immortals do 170 funtów (77 kg) przybrał na wadze i całkowicie porzucił rzeźbę do roli w The Cold Light of Day, by następnie spędzić 6 miesięcy intensywnego treningu, 5-6 dni w tygodniu, przy diecie do nawet 5000 kcal dziennie, aby wyglądać jak komiksowy Superman. Do scen shirtless ćwiczył w sumie 11 miesięcy i zszedł do 8-9% tkanki tłuszczowej (niektóre źródła mówią, że do jeszcze mniej, ale te liczby są absurdalne ~ 3-4%).
[Obrazek: d7534dd6ef.png]

Chris Pratt - Star-Lord (Guardians of the Galaxy)

Wzrost: 188 cm
Waga podczas zdjęć do filmu: 200 funtów (91 kg)
Kolejna imponująca metamorfoza. Chris ćwicząc do roli przez ponad pół roku za pomocą CrossFit treningu zgubił blisko 80 funtów (ponad 35 kg)!
[Obrazek: tumblr_np6nes4YOG1uvm0mpo1_500.gif]
Draxa-Batistę sobie darowałem, bo on od lat jest koksem z WWE. :P

Ben Affleck - Batman (Batman v Superman: Dawn of Justice)

Wzrost: 188-192 cm (***j wie ile dokładnie)
Dodany do ankiety trochę na wyrost, bo efekty jego pracy będziemy mogli podziwiać dopiero za 2 miesiące. W każdym razie, szykuje się najpotężniej zbudowany Batman na dużym ekranie.
[Obrazek: batman-v-superman-dawn-of-justice-ben-affleck.jpg]

Mogłem o kimś zapomnieć, czasami celowo (np. Gal Gadot, bo nie wiem jak będzie się prezentować jako Wonder Woman), ale starałem się wybrać 10 najlepszych postaci, po równo z Marvela i DC.

Moje głosy powędrowały do Bale'a (za niesamowitą przemianę i bycie pierwszy umięśnionym Batmanem w filmie) i Cavilla (wiadomo). ;)

Odpowiedz
Pominąłeś Iron Mana !

Swoją drogą, Juby, nie wiem czy to jest normalne to twoje jaranie się przypakowanymi klatami aktorów :D Chyba tylko Ty masz takie zapędy na tym forum ;p
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
@szopman
Czy ludzie fascynujący się kulturystyką, oglądający pokazy opalonych prawie nagich facetów, mają jakieś zapędy?

Iron Mana pominąłem, bo nie pamiętam żeby RDJ wyglądał jakoś imponująco i mocno się zmienił do roli.

(06-02-2016, 20:50)Albertino napisał(a): Chujowa ta ankieta, bojkotuję. Jebać [...]

To już drugi, bardzo wartościowy post od ciebie do mnie w ciągu 15 minut. Czekam aż wpadnie Mierzwiak niedać ci warna.

Odpowiedz
Proponuję zmienić nazwę na "najbardziej umięśniona postać z filmów superhero", bo ta obecna jest bez sensu.

Odpowiedz
Zmienione. Wymyśliłem coś nowego.

Odpowiedz
No i jeśli bierzesz pod uwagę tylko tych aktorów, którzy zmienili się dla roli, to przydałoby się jakieś foto sprzed przemiany.

Mi najbardziej podoba się to jak wygląda Evans, jego muskulatura wygląda zacnie, zwłaszcza jak założy obcisłą koszulkę:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Co do kandydatów - mam wrażenie, że nieociosany, nakoksowany Hardy wytarłby tutaj każdym podłogę, ale to tylko ja.

Odpowiedz
Po zastanowieniu najfajniejsze cycochy mają Thor oraz Cavill, takie z meszkiem, imponujące klaty :)

A tak serio, to biorąc pod uwagę początkowy stan, to Pratt i Jackman to jednak koksy, Bale'a nie liczę, bo on nonstop sobie tyje, chudnie i tak na zmianę :P

Odpowiedz
(06-02-2016, 22:54)nawrocki napisał(a): Co do kandydatów - mam wrażenie, że nieociosany, nakoksowany Hardy wytarłby tutaj każdym podłogę, ale to tylko ja.

Akurat Hardy to dużo lepiej wyglądał w Wojowniku.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jasne, miał fajniejsze kaptury i ogólnie jego muskulatura prezentowała się lepiej, ale tutaj wygląda po prostu na największego koksa z nich wszystkich. Bo większość to w najlepszym razie jak panowie modele z rozkładówek.

I tak, to mój ostatni post w tym... temacie.

Odpowiedz
Wiecie kto wg mnie miał najlepszą posturę z filmowych super-heroes (w tym przypadku bardziej side-kick) ?
Kato ! (vel Bruce Lee)

I daje sobie uciąć rękę, że tamtymi Panami powyżej zamiótł by podłogę :D
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Jeżeli jako miarę weźmiemy sama wielkość mułów i sylwetki, to jednak Thor przebija tu wszystkich. Do tego Hemsworth jest chyba jedynym aktorem z całej tej listy, który autentycznie imponuje muskulaturą poza planem filmowym. W sensie ktoś taki jak np. Evans chuchrem nie jest, ale gdy widzi się jego poza filmowe wywiady, występy w telwizji itp. to widać, że ta jego goło-klatowa scena z pierwszego Capa, to była taka jednorazówka do której szykował pompę, pewnie jeszcze niezle podrasowana oświetleniem itp. Na co dzień większość tych aktorów wygląda dość normalnie, nawet wtedy gdy robią press tours do filmów, w których ponoć pakowali. Natomiast u Hemswortha wielokrotnie widziałem candid fotki z życia codziennego, gdzie świecił potężnym bicem. Kawał wielkiego, Australijskiego chłopa.

I myślę, że jedną z przyczyn tego jest to, że Thor jest jedynym superbohaterem z listy, który musi świecić bicem non-stop w filmach. Inni przez większość czasu zasłaniają się kostiumami (które często wypełnione są sztuczną muskulaturą jak u Afflecka czy Cavilla), a gdy dochodzi do scen rozbieranych, to jest multum technik, zarówno ze świata kulturystyki (jak np. odwodnienie, które stosuje Jackman) jak i fotografii, by sprawić aby aktor wyglądał bardziej imponująco na potrzeby jednej rozbieranej sesji. Hemsworth nie ma tak łatwo.

Dałbym też punkty Bane'owi Hardy'ego w tym sensie, że chociaż sam Hardy był w tym filmie dość mały w stosunku do innych kolesi z tej listy, to jednak ta jego budowa najbardziej przypominała prawdziwą budowę ulicznego koksa, i było coś bardzo niebezpiecznego w tej jego gritty, nieociosanej sylwetce łysego neonazisty, który rozjebie Ci mózg zardzewiałym łańcuchem, zamiast rzeźby modela.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
(06-02-2016, 22:40)Danus napisał(a): No i jeśli bierzesz pod uwagę tylko tych aktorów, którzy zmienili się dla roli, to przydałoby się jakieś foto sprzed przemiany.

Rozważałem to, ale nie do każdego znalazłbym zdjęcie sprzed przemiany (Reeve, Maguire), więc Pratt i Bale byliby wtedy bezkonkurencyjni. Jeśli kogoś ciekawi jak dany aktor wyglądał przed wcieleniem się w superbohatera, zawsze ma od ręką google.

(06-02-2016, 22:40)Danus napisał(a): Mi najbardziej podoba się to jak wygląda Evans, jego muskulatura wygląda zacnie, zwłaszcza jak założy obcisłą koszulkę:)

[Obrazek: tumblr_n9nsaauQf81r3vze9o1_250.gif]

Do takiej sylwetki właśnie dążę.

(07-02-2016, 11:08)Proteus napisał(a): Jeżeli jako miarę weźmiemy sama wielkość mułów i sylwetki, to jednak Thor przebija tu wszystkich. Do tego Hemsworth jest chyba jedynym aktorem z całej tej listy, który autentycznie imponuje muskulaturą poza planem filmowym.

Chris na co dzień i Chris podczas kręcenia ostatniego filmu:

Odpowiedz
Podczas kręcenia sceny z filmu, w której miał być chudy. Zresztą najlepsze jest to, że nawet "chudy" Hemsworth jest duży.

EDIT

Serio? Większość głosów na Afflecka? Ale wy wiecie, że ten jego kostium wypełniony jest sztuczną muskulaturą, prawda? W sensie Affleck to wielki kawał chłopa, jeżeli chodzi o "ramę" ciała, to z całej listy, jedynie Hemsworth jest w podobnej kategorii, sam o tym pisałem w moim tekście o Batfflecku, ale cholera nie jest AŻ tak wielki jak ten karykaturalnie szeroki Batman z fotki Jubego. Ten jego kark w masce jest rzezbiony. Poczekajcie aż obejrzycie film.

Odpowiedz
Może wszyscy są pod wrażeniem tego ujęcia, gdzie się podciąga z obciążeniem?

PS Dwa posty w odstępie 7 minut. Używaj edycji.

Odpowiedz
Taaa...jedna sekunda ujęcia na klatę podczas ćwiczenia mięśniowego i koleś od razu jest potężniejszy od reszty. Come on. Tak jak pisałem wcześniej, Affleck swoim wzrostem, szczęką i ramą ma warunki lepsze od większości aktorów z tej listy, i bardzo możliwe, że w BvS okaże się być napompowany jak ludzik Michelina, ale poczekajmy chociaż aż zobaczymy więcej niż urywek ujęcia z teasera.

Odpowiedz
Na samym początku temat mówił o najlepiej wyglądających superbohaterach, a nie największych koksach, dlatego oddałem głos na Batflecka i Evansa. A w zwiastunie z Comic-Cona jest krótki fragment treningu Wayne'a i Ben nie jest nawet równie dopakowany co Cavill, nie mówiąc już o kostiumie Batmana.

Dodam od siebie jeszcze Charliego Coxa (heh) z Daredevila - wiadomo, nie jest kupą mięśni jak reszta wymienionych tutaj aktorów, ale wygląda dobrze i sprawdza się jako realistyczny pierwszy cel dla ludzi rozpoczynających dopiero przygodę z pakernią. :P
[Obrazek: daredevil-ep11-meditating.gif]
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford
#NotMyLuke

Odpowiedz
Btw. Evans najlepiej wyglądał tu. ;)

Odpowiedz
Też miałem napisać o serialowym Daredevilu.

Charlie Cox koxem może nie jest, ale prezentuje się wg mnie dużo lepiej niż Ci wymienieni przez Jubego. Poza tym ma fajniejszy kostium dzięki czemu prezentuje się jeszcze lepiej + jego walki są naprawde kozackie ; )

Ale jeśli chodzi o tzw. transformacje, to Christian Bale nie ma sobie równych. Z "Mechanika" do "Batman Begins". Jeśli chodzi o metamorfozy to gość jest kozakiem ; )

EDIT:
https://www.instagram.com/ludilin/ Ten gość będzie czarnym Power Rangersem (chyba się liczy jako super-heroe?). W jego przypadku również uważam, że ma fajniejszą sylwetkę niż większość przytoczonych w poście otwierającym wątek :P

Odpowiedz
Aby nieco etnicznie urozmaicić temat - Mike Colter jako Luke Cage.

[Obrazek: colter-luke-cage-2-155139.jpg]
[Obrazek: first-look-at-mike-colter-as-luke-cage-revealed-1.jpg]
[Obrazek: RSdvTmJ.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon