Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Annihilation (2018) reż. Alex Garland
Nie jest tajemnicą, że Paramount ma za sobą wyjątkowy mało udany okres, więc to zapewne odpowiedź na ich kłopoty finansowe: odejdą im już choćby koszty związane z marketingiem. Niemniej, oczywiście byłaby to ogromna wręcz szkoda... Żyjemy w mrocznych czasach. A już miałem chwalić ich za odwagę... Najpierw "mother!", teraz to... Odważne projekty o niemałym budżecie. Jednak nie potrafią wziąć za nie odpowiedzialności?

Żeby było śmieszniej, jeśli te rozmowy zakończą się sukcesem, to i tak zobaczymy film szybciej, niż zapowiadało się na to z obecnym dystrybutorem, który wyznaczył premierę na 23.03.

Odpowiedz
(07-12-2017, 16:11)Kuba napisał(a): Przecież to jest film który powinien najlepiej wypadać właśnie na ekranie kina....a nie debiutować na Netflixie :/
I fajnie, żadna banda cebulaków nie zepsuje mi seansu :)

Odpowiedz
Taaa, grunt to znaleźć pozytywy w każdej sytuacji :D
Ja jednak bardzo liczyłem na "Annihilation" w kinie, to miało potencjał być dać mi to kinowe doznanie jakie w tym roku dała mi "Dunkierka" i "Blade Runner", chyba rozumiecie o co mi chodzi.
A z drugiej strony film obejrzę szybciej, wygodnie i na spokojnie w domu, ale raczej na kompie bo na PS4 za bardzo jakość spada przy filmach.

Odpowiedz
Dla mnie taka informacja to zawsze smutna sprawa. Kino to jednak kino. Nie ma lepszych warunków.
.

Odpowiedz

Obejrzałem i ok. Kupiony. Jestem w kinie :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Ty może jesteś w kinie, ale film nie wiadomo czy będzie (patrz: dyskusja powyżej).

Odpowiedz
Trailer gorszy i mniej intrygujący od pierwszej zajawki. Ba, po pierwszym miałem wrażenie, że zanosi się na coś co faktycznie sprosta książce i będzie unikalne, po tym trailerze nie jestem już taki pewien, mimo, że teoretycznie wszystko się tu zgadza.
Nadal jednak czekam i trzymam kciuki bo potencjał (jak i wyzwanie!) są ogromne.

Odpowiedz
Cytat:, to miało potencjał być dać mi to kinowe doznanie jakie w tym roku dała mi "Dunkierka" i "Blade Runner"

Tzn że miało być nijakie i genialne zarazem?

Cytat: Kino to jednak kino. Nie ma lepszych warunków.

Ee tam.
Inna sprawa, że Paramount jak tak dalej pójdzie może już powoli pakować manatki, ewentualnie zacząć negocjacje z Disneyem ;)
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Nie 100% epy i geniusza, ale nie będe rozpisywał sie o tym czemu uważam "Dunkierke" za film wybitny (już to zrobiłem) ani czemu nie zamierzam się wykłócać o poziom tego filmu (co tez zrobiłem), jeśli na to liczyłeś.

Odpowiedz
Nie ma się co martwić, wiadomo że trailery lubią sprzedawać film jako raz taki a raz taki, i tak pierwszy intrygował tajemnicą i klimatem spotkania z nieznanym, ten zapowiada wciąż klimatyczny, ale też bardziej sztampowy monster movie. Ostatecznie skończy się pewnie na tym pierwszym, a tego co tutaj pokazali będzie góra kilka minut.

Odpowiedz
Zwiastun przypomniał mi trochę o "Event Horizon" i fajnie by było, gdyby film poszedł w taką atmosferę. Szkoda by było ubić ten projekt jako mehowy akcyjniak/monster movie.
Wizyta w kinie obowiązkowa.
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
(13-12-2017, 18:17)Mierzwiak napisał(a): Nie ma się co martwić, wiadomo że trailery lubią sprzedawać film jako raz taki a raz taki, i tak pierwszy intrygował tajemnicą i klimatem spotkania z nieznanym, ten zapowiada wciąż klimatyczny, ale też bardziej sztampowy monster movie. Ostatecznie skończy się pewnie na tym pierwszym, a tego co tutaj pokazali będzie góra kilka minut.

Wiem ;) Dlatego jeszcze nie skreślam filmu, w końcu chociażby wiele tegorocznych produkcji było kiepsko promowane przez kiepskie trailery (a ten nie jest kiepski!) i wychodziły rewelacyjne produkcje.

Odpowiedz
(13-12-2017, 18:17)Mierzwiak napisał(a): Nie ma się co martwić, wiadomo że trailery lubią sprzedawać film jako raz taki a raz taki
No właśnie, zwiastuny na przykład sprzedawały nowego "Blade Runnera" jako film, w którym coś się dzieje :)

Odpowiedz
Może się wypowiem skoro czytałem pierwowzór :) To jest raczej coś pomiędzy "Solaris" Lema a "Piknikiem na skraju drogi" Strugackich (pierwowzór 'Stalkera' Tarkowskiego), gorsze od obydwu, ale nawet interesujące. Wygląda to na (w miarę) wierną ekranizację, niby jest to ekranizacja pierwszej części (gdzie dopiero po przeczytaniu ostatniej, trzeciej, układamy sobie to w całość), choć są tu też jakby delikatne spoilery kolejnych. Generalnie materiał na akcyjkniak czy monster movie raczej taki sobie i bardziej wygląda to na ściemę montażową.

Odpowiedz
Film ma wychodzić po za 1 tom i mieć zmienione zakończenie, ale zmiany autor akceptuje.

To na pewno nie jest materiał na akcyjniak/monster movie. W książce najwieksze wrażenie robiły sceny takie jak
Jasne, były sekwencje z wyskakującymi stworzonkami i strzałami, ale nie było ich wiele a zdecydowanie nie na nich opierał się cały mrok, niepowtarzalny klimat i lekki horror. Mam nadzieje, że Garland o tym pamięta ;)
Pochwalić jednak musze inność Strefy, wygląda jak prawdziwa anomalia, dokładnie tak jak powinna.

Chyba czas odświeży książke.

Odpowiedz
Fakt, że strefa wygląda super. Szkoda, że ktoś zaprojektował coś tak fajnego dla, prawdopodobnie, przeciętnego filmu (przynajmniej tyle wnioskuję po dotychczasowych osiągnięciach Garlanda).

Odpowiedz
Lol, co ja właśnie przeczytałem.
Nigdy nie widziałem aby ktoś żałował bo...zaprojektowano dobrą lokacje, oddającą klimat książki. WTF.

Garland na razie zrobił jeden film (tak, wiem, że wcześniej pisał jakieś skrypty) i jak na debiut było całkiem porządnie. Może bez rewelacji, ale porządnie, to jeszcze nie powód by skreślać film i żałować bo został dobrze zrobiony :P

Odpowiedz
Zwiastun bardzo intrygujący, a klimat podbija muzyka.
Co do książki, czy tom 1 to zamknięta całość?
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
(20-12-2017, 05:17)Arahan napisał(a): Co do książki, czy tom 1 to zamknięta całość?
Nie, całość jest rozciągnięta na trzy tomy, tylko że...
No jakby to pisać bez spoilerów?
No chyba się nie da (spoiler nie zdradza fabuły książek, ale coś tam zdradza :D)
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
(20-12-2017, 05:17)Arahan napisał(a): Zwiastun bardzo intrygujący, a klimat podbija muzyka.
Co do książki, czy tom 1 to zamknięta całość?

Ogólnie nie ma to większego znaczenia bo oficjalnie poinformowano, że dostaniemy inne zakończenie a sam trailer pokazuje, że Garland rozszerza historie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon