Ash vs Evil Dead (2015)
Pierwsze 4 minuty pierwszego odcinka, niestety u mnie nie działa, podobno dlatego, że ma jakąś blokadę terytorialną. Może niedługo pojawi się lepszy link.
http://www.starz.com/originals/ashvsevildead/video/36b3d9d5df8e4503b077b084a92ad6ba

Odpowiedz
e tam, zaraz premiera. ja juz w ogole niczego nie ogladam, zeby sobie nie psuc.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Chwal się, że Ash vs Evil Dead jako pierwsza produkcja Starz dotrze jednocześnie do 100 krajów na całym świecie. Opublikuj zapowiedź z blokadą terytorialną. Geniusze marketingu :)

Już działa!
http://www.starz.com/originals/ashvsevildead/video/36b3d9d5df8e4503b077b084a92ad6ba

EDIT: Cały czas mam wrażenie, że Bruce chce popchnąć ten serial w rejony nieudanego "My Name Is Bruce", tak jakby chciał udowodnić całemu światu, że źle ocenił ten film, nie był na niego gotowy. Na pewno nie jest to początek na miarę otwarcia każdego z filmów trylogii, ani początek na miarę 23-letnich oczekiwań ale chyba nie było takich ambicji. W porządku, trochę głupawki, fajne Deep Purple, ale nie powiem, żebym chciał obejrzeć ten wstęp kilka razy pod rząd. Po odcinku na Comic Conie pojawiały się dyskusje czy aby Raimi nie kręci się w kółko ze swoim bohaterem, ponownie czyniąc go prostym red neckiem, mimo drogi jaką przeszedł w Armii ciemności. Ten fragment na pewno nie rozwiewa wątpliwości.

Odpowiedz
Link który działa bez żadnych problemów
http://twitter.com/AshvsEvilDead/status/657942210504060928

Odpowiedz
Mnie tam nie działa z żadnego ale znalazłem

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
http://variety.com/2015/tv/news/ash-vs-evil-dead-renewal-season-2-starz-1201628923/

Serial dostał już drugi sezon!

Odpowiedz
A pierwszy zbiera póki co bardzo dobre recenzje.

Odpowiedz
Najpierw muszę się uspokoić aby napisać coś składniej, bo powrót do ukochanej serii był dla mnie bardzo emocjonalny. Z jednej strony bawiłem się świetnie, a z drugiej pilot miał swoje słabsze momenty. Całość na swoich barkach mocno niesie Campbell i gdy nie ma go na ekranie to odcinek mocno wyhamowuje. O ile sceny z Jill Marie Jones były całkiem niezłe, tak scenka z ojcem dzwoniącym do Kelly jest zdecydowanie najsłabsza w tym odcinku, marnie zagrana i wyrywająca z klimatu.

Tyle się rozgadali o tych praktycznych efektach, że człowiek zwraca uwagę na każde CGI, a było go zaskakująco sporo. Marnie wykonanej sceny z Brucem jadącym samochodem nie jestem w stanie wybaczyć, przeciętnie wykonaną, ożywioną laleczkę w jednej z najlepszych scen odcinka łykam bez problemu. Trochę rozczarowała mnie praca kamery, widać, że to Raimi, ale spodziewałem się bardziej fantazyjnych ujęć. Nie jestem przekonany co do motywu z pudełkami, chyba nie wyszło tak klimatycznie jak planowali.

W tonacji zdecydowanie bliżej do Martwego zła 2 niż zupełnej głupawki z Armii Ciemności. Krótka scena żalu z powodu Lindy pozwala mieć nadzieję na wątek jak dotychczas nieobecny w całej serii. Przywołanie na świat demona sprawia wrażenie nieco odhaczonego, ale w sumie pasuje do tradycyjnej głupoty naszego bohatera. Jeśli o nim mowa, Bruce dał radę. Obawiałem się błazenady znanej z My Name Is Bruce czy maniery showmana z Comic Conów, ale na szczęście widać, że odrobił lekcje. Ash to z pewnością ta sama postać co w dwóch ostatnich częściach.

Najlepsze sceny: laleczka i ostatnie 5 minut. Ocena 9/10.

Odpowiedz
Ja tam nie mam zarzutów wiekszych. Podobalo mi sie wszystko, nawet sceny bez Bruce'a, ktore pokazuja, ze Raimi jeszcze potrafi budowac calkiem fajnie niepokój. Zwlaszcza scena z policjantami pokazala, ze to nie bedzie tylko beka. Ale sam serial zdaje sie byc raczej pomiedzy Evil Dead 2 a Army of Darkness, jezeli chodzi o ton. Nie jest tak przygodowo jak w AoD, ale jest tez mniej strasznie niz w Evil Dead 2. To tez kwestia faktu, ze tam bohater byl zaszczuty, wiec groza byla wieksza. Moze na to przyjdzie czas.

Jestem zadowolony, czekam na wiecej. Przypomnialo mi, jak bardzo brakowalo mi Asha i takiego bohatera jak on.

Odpowiedz
(31-10-2015, 13:28)Szaman napisał(a): Najpierw muszę się uspokoić aby napisać coś składniej,

Bez obrazy ale... naje***łeś spoilerów. Dlatego nie czytam dalej. A na FW zaznaczyłeś, że naje***sz spoilerów. A tu nie ;)
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Oj Shamar, no to pokaż mi które zdanie jest tutaj spoilerem z odcinka. Temat na Filmwebie został dla świętego spokoju oznaczony jako spoilerowy jeszcze przed pojawieniem się pierwszej opinii o pilocie. Napisałem tam zupełnie inną wypowiedź.

Odpowiedz
Nigdy nie przepadałem za filmami z tej serii. Odcinkowiec zdaje się być o niebo lepszy od nich, choć na chwilę obecną wygląda jak dużo mniej śmieszna i dużo bardziej kiczowata kalka "Supernatural". Zobaczymy, co będzie dalej - po pilocie jestem na naciągane tak.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Ja też rzuciłem okiem i raczej nie będę tego dalej ciągnął. Wolę sobie po raz setny obczaić "Braindead". Wymieszanie dennego cgi z efektami praktycznymi robi wrażenie taniochy. Na dobitkę ten typ z Hondurasu: wkurwiająca i kompletnie nieśmieszna postać uniemożliwiająca oglądanie.

Odpowiedz
A tak z ciekawości zapytam przy okazji, czy możliwe jest odstrzelenie głowy tym małym pistolecikiem który Jill Marie Jones nosiła przy kostce?

Odpowiedz
Oczywiście, że nie.

Odpowiedz
Tak myślałem, ale skoro już złapałem eksperta to byłem ciekaw.

Odpowiedz
Serial poszedł w jeszcze większą gimbazjalnosc komediową niż AoD. Ciekawe ile w tym zasługi stacji (starz raczej nie kojarzy się dobrze) a ile własnej woli twórców. Miało być mało CGI a jest dużo, w dodatku mega chujowe. W pewnym momencie myślałem nawet że oglądam jakąś bajkę od pixara. Zdecydowanie za dużo żenującego humoru, totalnie nie w stylu evil dead (ruchando w kiblu oO), za dużo kompletnie wypaczonych "Kung fu akcji", skakanie do piły, itp..

Pozostaje duzy niesmak I lekkie zażenowanie, zobaczę jeszcze jeden odcinek i jak będzie to samo, to olewam.

Odpowiedz
W pierwszym odcinku nie ma nawet za bardzo czego spoilerowac.

A co do pistoleciku to przede wszystkim to odstrzelenie było niepotrzebne przez wybuchajaca CGI glowe. Aczkolwiek to exploitationowa B-klasowa spuścizna tej marki, wiec trudno oczekiwac, by od tego teraz odeszli.

Lalki CGI sie nie czepiam, bo nie wiem jak inaczej mieliby ja zrobic przy serialowym budzecie.

(01-11-2015, 12:13)Hitch napisał(a): Nigdy nie przepadałem za filmami z tej serii. Odcinkowiec zdaje się być o niebo lepszy od nich, choć na chwilę obecną wygląda jak dużo mniej śmieszna i dużo bardziej kiczowata kalka "Supernatural". Zobaczymy, co będzie dalej - po pilocie jestem na naciągane tak.
Kalka "Supernatural"? Jezeli tak - Supernatural nie ogladalem - to raczej w druga strone, bo Ash vs Evil Dead oglada sie jak filmy z tej serii. ;)

Odpowiedz
Skakanie do piły to bezpośredni cytat z Armii Ciemności. Humor w Armii jest znacznie bardziej kreskówkowy (czy jest w AvED scena o podobnym klimacie jak na przykład walka z małymi Ashami w wiatraku?), zresztą seria zawsze czerpała ze slapsticku, a konkretnie uwielbianej przez Raimiego i Campbella grupy komików Three Stooges. Przykładowo sceny z krwawiącą żarówką z jedynki, czy połykaniem oka w dwójce to bezpośrednie aluzje do gagów tych komików.

Odpowiedz
AoD jest przede wszystkim mniej straszne i bardziej przygodowe. A tutaj Raimi całkiem umiejętnie buduje niepokojące momenty. Mnie sie podobało. Szaman ma racje, w tej serii zawsze był humor i to mocno slapstickowy, opierający się nierzadko na wygłupach Campbella (walka z ręką na przykład).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon