Ash vs Evil Dead (2015-2018)
(11-07-2015, 13:17)Szaman napisał(a): Mam drobne zastrzeżenia co do trailera które jednak stopniowo znikają wraz z kolejnymi seansami. Miejscami za bardzo pachnie mi to głupawką rodem z "My Name Is Bruce", gdzie farsa znana z "Armii ciemności" poszła o parę kroków za daleko.

Wszystko fajnie i super wygląda, ale mam jedną uwagę, właśnie związaną z Armią Ciemności o której Ash wogóle nie wspomina w przypominaniu swoich przygód. Mam taki problem iż dla mnie Armia Ciemności istnieje jedynie w wersji dircut czyli z wiadomym zakończeniem i jak się mam przestawić na kontynuacje kinowej wersji a nie dircut. Inna sprawa że w Polsce tylko dircut wyszedł jak pamiętam na VHS, nawet nie wiedziałem przez jakiś czas  iż istnieje inna wersja jak z zaspaniem. No i dircut jest lepszy i dłuższy od kinowej wersji Armii. Choć w sumie ED 2 to niby kontynuacja była jedynki a jeśli mnie pamięć nie myli to był bardziej remake.
A tak na marginesie, ciekawe czy to chwilowa moda czy stała zmiana, bo po Mad Maxie i z materiałów jakie oglądałem o nowych Star Wars serial Sama Raimi to kolejna produkcja, która zapowiada się na taką gdzie dominują tradycyjne efekty a CGI ograniczone jest do niezbędnego minimum.

Odpowiedz
Wypowiedź Sama Raimi z kwietnia: "“(...)doesn’t really exist in the exact same universe [as the movies]. It’s a slightly altered universe. It takes place somewhere in an alternate universe after Evil Dead 2."
http://www.slashfilm.com/ash-vs-evil-dead-details/

Wielu puściło to mimo uszu, ja także, traktując to jako kolejną zabawę z fanami. Ale teraz sam już nie wiem, jednak nie widzę powodów dla takiej decyzji. Ash jako pracownik supermarketu pojawia się po raz pierwszy właśnie w Armii ciemności, podobnie jak i określenie "boomstick" na strzelbę, samego Martwego zła 2 praktycznie nie da się kontynuować pomijając wątek średniowiecza. Dodatkowo zwiastun po raz pierwszy zamyka odwieczną kwestię "czy Evil Dead 2 to remake" która pomimo wielokrotnych tłumaczeń Raimiego, mnożyła coraz bardziej absurdalne teorie fanów. Po co zatem wprowadzać kolejne zamieszanie, tym razem udając, że trzecia część nigdy nie miała miejsca, mimo, że bardzo bezpośrednio korzysta się z jej wątków? Sądzę, że ostatecznie skończy się na tym, że przygoda w średniowieczu będzie po prostu przemilczana.

Bardziej niż absencja Armii dziwi mnie obecność Necronomiconu, którą przecież wyklucza zakończenie bezpośrednio cytowanej części pierwszej. Trzeba też pamiętać, że trylogia nigdy tak do końca się nie kleiła, a Raimiemu zdarzało się już rezygnować z pomysłów do których tracił zapał (choćby w przypadku siwych włosów Asha gdy uznał, że żart z dwójki nie wypalił, lub delikatnych zmian w zakończeniu dwójki dla potrzeb fabuły następnej części).

Parę nowych informacji:
-Lucy Lawless gra córkę profesora Knowby'ego, czyli zarazem siostrę Annie z dwójki.
-z niewiadomych powodów w serialu rzeczywiście zabraknie Teda Raimi (część fanów podejrzewała, że jego cameo będzie niespodzianką), ale jest szansa, że Ted zagra w ewentualnym 2 sezonie. Trochę dziwne, od kilku lat Ted-aktor jest właściwie bezrobotny, utrzymując się chyba z konwentów i jakichś ostatków po Xenie i SeaQuestcie
-odgrzewany jest już raz zdementowany pomysł o crossoverze z remakiem i gościnnym występie Jane Levy, tym razem już w 2 sezonie

http://www.craveonline.com/entertainment/film/articles/876687-comic-con-2015-four-revelations-ash-vs-evil-dead#.VaE22zM96g8.twitter

Odpowiedz
Pamiętam że w napisach w ED 2 na końcu pisze, że to sequel, a oglądając film odnosi się inne wrażenie, iż to bardziej remake z większą dawką humoru. To przypomina trochę sytuacje z kolejnymi częściami Mad Maxa, które też tak do końca nie łączą się ze sobą.

Odpowiedz
Przewiń pierwsze pięć minut do momentu odtworzenia sceny kończącej jedynkę i masz sequel oprócz małego wyjątku (Linda nie została zakopana, a i tak powinna się rozpaść) respektujący poprzednie wydarzenia, choćby w kwestii przeklętej księgi czy naszyjnika. Powodem tego zamieszania jest niedogadanie się z właścicielem praw do wykorzystania fragmentów jedynki, jeśli dobrze pamiętam było to New Line Cinema. Zamieszania wokół różnych tego typu kwestii było więcej, czego skutkiem jest firma-krzak Rosebud, której logo z różą można obejrzeć przed jej jedynym filmem, właśnie Martwym złem 2. Inny powód to ciąża Betsy Baker grającej Lindę w jedynce, zdecydowano się zastąpić ją przez Denise Bixler.

Żeby jeszcze bardziej skomplikować sprawę: spora część wstępu w zamierzeniu przybliżającego wydarzenia z jedynki wyleciała w trakcie ostatecznego montażu, ale można go zobaczyć w krążącym po You Tubie workprincie. Należy chyba przyjąć, że to z pewnością miał być sequel, ale różne zmiany i kłody pod nogami stworzyły niejasności do dzisiaj roztrząsane przez fanów. Był też pierwszy scenariusz, autorstwa Josha Beckera, o którym po latach wszyscy panowie dyskretnie milczą.

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna kwestia: Bruce Campbell wspominał w jednym z ostatnich wywiadów o męczącej konieczności przeglądania sterty umów sprzed 20-30 lat. Może to Universal zablokował wykorzystanie Armii ciemności w tym serialu?

Odpowiedz
Zdjęcia raczej słabe, ale cała reszta 10/10. Szkoda, że nie ma stylu wizualnego filmów, tylko wygląda jak telewizyjna produkcja z niezbyt dużym budżetem.

Odpowiedz
Cały panel z San Diego

Odpowiedz
Wspaniałe. Campbell ma piekna nature showmana, a do tego ma fajna chemie z Raimim. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ważna kwestia została ostatecznie wyjaśniona:

“Because of some licensing issues we no longer have the rights to use the name ‘S-Mart,’ and the same goes along for anything that came out of Army of Darkness,” Sam told us. “I’m not sure exactly who owns the rights, but we’ve made sure… even gone out of our way… to make sure that will not inhibit the fans’ enjoyment of the show.”

Trudno, mogą ją pominąć, ważne aby nie zaprzeczali jej istnieniu.
http://www.dreadcentral.com/news/112699/sdcc15-ash-vs-evil-dead-gory-new-details-from-bruce-campbell-sam-raimi-and-more/

Odpowiedz
Nowe zdjęcie
[Obrazek: Ash-Evil-Dead-new-photo.jpg]

Odpowiedz
Wspólna fotka z okazji zakończenia zdjęć do 1 sezonu. Bruce Campbell i Michael Hurst wyszli tutaj tak młodo jakby to znowu był plan Herculesa :)
[Obrazek: tumblr_nsop8rrPHW1u3ev8zo1_1280.jpg]

Odpowiedz
Nowy plakat

[Obrazek: CMullxLUAAEjJmk.jpg]

Plus baner, na razie tylko w małej rozdzielczości
[Obrazek: 11887980_483327801849017_260825944106473...e=567BF9B1]

Odpowiedz

Nowy zwiastun.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Obawiam się, że to będzie wyglądać zbyt telewizyjnie i tanio.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
W przeciwienstwie do oryginałów wyglądających jakby miały kilkusetmilionowy budżet. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Chodzi o wygląd "telenoweli".

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
http://www.comingsoon.net/tv/trailers/475739-ash-vs-evil-dead-video

Filmik zza kulis.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(24-08-2015, 11:25)shamar napisał(a): Chodzi o wygląd "telenoweli".

Wydaje mi się, że kilka nowych ujęć nie jest przefiltrowanych tak jak poprzedni zwiastun, a są dołączone do scen z niego pochodzących. Może stąd masz takie wrażenie, zobacz making of, nowe sceny wyglądają tam zupełnie normalnie. Dodatkowo Raimi mocno dba o stronę wizualną większości swoich filmów, a już szczególnie Martwego zła, więc przynajmniej na poziomie pilota nie masz się czego obawiać.

W materiale zza kulis intryguje mnie odgrywanie z dublerem scen znanych z pierwszej części. Ciekawe jaki ma to cel? Zastanawiam się też skąd Ash wytrzasnął Necronomicon i trochę obawiam się odpowiedzi. Zamiast grzebać przy starym materiale powinni raz na zawsze zgrabnie go połączyć, tak jak czynił to pierwszy zwiastun.

Nowe zdjecie
[Obrazek: Ash-Vs-Evil-Dead-Bruce-Campbell-as-Ash.jpg]

Odpowiedz
Tytuły 9 z 10 odcinków wraz z krótkimi opisami i kilkoma SPOILERAMI
http://everyonelikedbubbahotep.tumblr.com/post/128394542253/ash-vs-evil-dead-episodes-1-9-synopsis-and-episode

Odpowiedz
Kilka nowych zdjęć:

[Obrazek: CPDB_lhWwAAXGqV.jpg:large]
[Obrazek: ash-vs-evil-dead-campbell-delorenzo-656.JPG]

[Obrazek: Ash-Evil-Dead-new-photo-1.jpg]

Odpowiedz

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon