Audiobooki
Do Mistrza i Małgorzaty też się przymierzam i przymierzam ale zawsze w ostatniej chwili znajduję coś co bardziej przyciąga moją uwagę. W końcu nadejdzie ten dzień :)
Cytat:(muzyka z CD czy radio dla mnie już nie istnieje, strata czasu)
U mnie zupełnie tak samo, czasami gdy audiobook kończy mi się w połowie drogi do pracy to taki wielki zawód, że trzeba znowu tą muzykę włączyć. Te same kawałki, ile razy to już słyszałem - boring! Droga do pracy i z powrotem bez audiobooka to dzień stracony :)

Odpowiedz
Ja zacząłem zabawe z audiobookami chodzac na długie spacery z psem, co dzien mam jakies 1,5 h na słuchanie , moim łupem padły juz , MUTANT- Cooka, HOBBIT, ALCHEMIK, K-PAX( super), teraz przymierzam sie do Moby Dicka;).....ktos narzekal na szybkosc czytania- ja mam program na Androida w którym - w pelnej wersji- mozna szybkos ustawic samemu - POLECAM, na zwykłe czytanie ksiazek nie mialem nigdy czasu i jakos chęci a od audio sie uzalezniłem- naprawde super sprawa.
pozdrawiam nałogowców:)
lapus, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Mar 2013.

Odpowiedz
Moby Dick - klasa, polecam, ja "zrobiłem" tę powieść niemal w całości w samochodzie ;)
Aktualnie słucham audiobook "Wojna i pokój" (ależ dzieło!), głównie podczas porannych spacerów z psem po lesie (mam wyżła węgierskiego, który ma cholernie duże wymagania co do ilości i długości spacerów ;), za mną 50 plików MP3, czyli dokładnie 25 godzin. Zostało mi 100 plików po 30 minut, to najdłuższy audiobook ze wszystkich, które "słuchałem".
"It's alive!"

Odpowiedz
Cytat:ja mam program na Androida w którym - w pelnej wersji- mozna szybkos ustawic samemu - POLECAM

Eee... To znaczy, że przyspieszasz to co mówi lektor?

A K-PAX jest cieniutki przy świetnym filmie, który bardzo lubię:)

Odpowiedz
Tak przyspieszamy lektora jesli nie pasuje nam szybkosc, oczywiscie zmiany są stopniowe i jesli komus nie pasuje mozna to poprawic:)..................................zaczynam jednak od Good Nigth Dżerzi:)

Odpowiedz
Ja skończyłem Zieloną milę, naprawdę dobrze się tego słucha. Kto nie miał okazji a lubi audiobooki nie ma się co zastanawiać :) Jeżeli ktoś nie miał w ogóle okazji poznać tej książki to tym bardziej bo uzupełnia znakomicie film.

Odpowiedz
"W głębi lasu" Harlana Cobena. Podchodziłem to tego audiobooka tak niespecjalnie, opierając się. Muszę przyznać już po przesłuchaniu całego....zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Bardzo podobało mi się prowadzenie akcji tej książki. Tajemnica, która jest układana jak puzzle przez cały czas trwania audiobooka. Świetni bohaterowie, jednym słowem jak najbardziej polecam.
Więcej takich audiobooków.

Odpowiedz
Na pewno warta uwagi jest seria "Mistrzowie słowa". Wybór ogromny, całość jest bardzo ładnie wydana i dopracowana. Mam za sobą "Doktora Faustusa" w wykonaniu Holoubka i "Ferdydurke" Fronczewskiego - obaj panowie rewelacyjnie, jak zawsze. "Wyznania chińskiej kurtyzany" Zawadzkiej też trzymają poziom.

Szyszkowski kapitalnie czyta "Krążownik spod Somosierry", nasłuchałam się też wielu pochwał "Millenium" i "Igrzysk śmierci" czytanych przez Dereszowską.

Wracając jeszcze do Fronczewskiego, katuję wszystko, czemu ten człowiek użyczył głosu. Seria "HP" to mistrzostwo świata, książki Zafona: "Książę Mgły", "Pałac Północy" i "Światła Września", pomimo bardzo średniej jakości, czytane przez Fronczewskiego potrafiły zająć mnie na wiele godzin.
k4PL, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Apr 2013.

Odpowiedz
(09-04-2013, 23:23)k4PL napisał(a): Wracając jeszcze do Fronczewskiego, katuję wszystko, czemu ten człowiek użyczył głosu. Seria "HP" to mistrzostwo świata, książki Zafona: "Książę Mgły", "Pałac Północy" i "Światła Września", pomimo bardzo średniej jakości, czytane przez Fronczewskiego potrafiły zająć mnie na wiele godzin.

Też tak miałem na początku przygody z audiobookami. Teraz jednak po przesłuchaniu sporej ilości audioksiążek muszę stwierdzić, że są lepsi niż Fronczewski. Choć dalej uważam go za czołówkę lektorów to jednak słuchanie Krzysztofa Gosztyły to prawdziwe mistrzostwo świata. Słuchając go nie wynudziłbym się nawet na książce kucharskiej, którą by czytał.

Cytat:nasłuchałam się też wielu pochwał "Millenium" i "Igrzysk śmierci" czytanych przez Dereszowską.

Millenium czyta też Dereszowska? Ja słuchałem wersji z Gosztyłą i to był tak naprawdę pierwszy kontakt z tym lektorem, potem to już zacząłem wyszukiwać audiobooków czytanych przez niego.

Odpowiedz
(09-04-2013, 23:37)Sephiroth napisał(a): (...) słuchanie Krzysztofa Gosztyły to prawdziwe mistrzostwo świata. Słuchając go nie wynudziłbym się nawet na książce kucharskiej, którą by czytał.

Mamy w Polsce kilka takich osób. ;) Do najlepszych głosów zaliczyłabym też Żebrowskiego (który niestety skupia się głównie na bajkach) i młodego Nowickiego.

Cytat:Millenium czyta też Dereszowska? Ja słuchałem wersji z Gosztyłą i to był tak naprawdę pierwszy kontakt z tym lektorem, potem to już zacząłem wyszukiwać audiobooków czytanych przez niego.

Słusznie, "Millenium" oczywiście w wykonaniu Gosztyły. Przepraszam.
k4PL, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Apr 2013.

Odpowiedz
Igrzyska Smierci - polecam, bardzo dobrze sie słuchało;)

Odpowiedz
Tak z ciekawości - z Wiedźmina tylko opowiadania są nagrane z podziałem na role i nie zanosi się na to, by się to miało zmienić, right?
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Ja tylko powiem tyle co wiem, a wiem że się zanosi. Nie wiem kiedy będzie premiera, bo to nagrania konkurencji, ale obecnie są na etapie preprodukcji 1 tomu sagi.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Czyli może za 10 lat będzie :)

Trafiłem ostatnio na "Krew Elfów" z RMFu, puszczaną kilkanaście lat temu w krótkich 2-3 minutowych odcinkach, podejrzewam, że musiało być to dośc skrótowe (znalazłem w 80 kawałkach na Sapkowski Zone).
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

Odpowiedz
Wszystkie tomy zostały nagrane głosem Rocha Siemianowskiego. Można je chyba ściągnąć z Chomikuj. To były nagrania dla związku niewidomych, także kupić ich nigdzie legalnie nie można

Odpowiedz
To akurat wiem/mam, z tym że jakość taka se, a i słuchać całości czytanej jednym głosem nie miałbym ochoty (już wolę sobie przeczytać, skoro wszystkie tomy na półce).

Odpowiedz
(08-08-2013, 17:34)Gieferg napisał(a): To akurat wiem/mam, z tym że jakość taka se, a i słuchać całości czytanej jednym głosem nie miałbym ochoty (już wolę sobie przeczytać, skoro wszystkie tomy na półce).

Millennium - zdecydowanie mega głos i intonacja!
Igrzyska czytane przez Dereszowską też super, ona czytaął też Nową ziemię, taka antyutopia trochę młodzieżowa, ale wciąga. Polecam jeszcze - dla dzieciatych Hanie Humorek czytaną przez Julie Kaminską.
aloha, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Dec 2012.

Odpowiedz
A ja się dzisiaj miło zaskoczyłem na stronie Audioteka.pl
Przedwczoraj pomyślałem sobie o Thorgalu, dobrze by było żeby ktos o tym pomyślał i zrobił jakies fajne słuchawisko w stylu Żywe trupy bazowane na komiksach.
Dzisiaj wchodzę zobaczyć co nowego a tu proszę...Thorgal :) Naprawdę dobrze się tego słucha. Mam nadzieję, że będą pojawiać się kolejne części.

Odpowiedz
Będą będą. Już się robi Tom 2 i tom 3 ;]

Odpowiedz
(24-05-2014, 01:25)Corn napisał(a): Będą będą. Już się robi Tom 2 i tom 3 ;]
To super.
Świetna robota :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości