BLADE RUNNER FINAL CUT
Mental napisał(a):problem z Blade Runnerem to w istocie żaden problem. istnieją trzy wersje filmu: wersja ocenzurowana, wersja Scotta z 1992 roku (tzw. reżyserska) i wersja "pod choinkę" 2007. wersja ocenzurowana sie nie liczy, choćby z tego powodu, ze jest ocenzurowana i łopatologiczna. wersja "gwiazdkowa" - tutaj Dux napisał w zasadzie wszystko.

Trzy wersje jednego filmu to żaden problem... Więc kup sobie 5-płytowe wydanie i do woli oglądaj tą, która Ci się podoba najbardziej. Żaden problem to by był wtedy, gdyby w 1982 roku Scott wypuścił film w takiej postaci jak chciał. Tylko nie argumentuj, że Scott w każdym swoim filmie coś potem ulepsza i zmienia, bo robi to chociażby bez wyjątku taki Michael Mann ;)

Mental napisał(a):a co innego ma mówić? ze wrzuca na rynek wersje, która "najmniej" mu sie podoba? Już widze ten cytat na pudełku: "To najgorsza wersja filmu, jaką zmontowałem" - Ridley Scott.

A Ty dalej swoje :) Zmyślasz sobie coś, tworzysz jakieś banialukowate teorie. O co tak naprawdę Ci chodzi? Pogódź się z tym, że to jest film Scotta, nie Twój ;)

Scott przed każdą wersją filmu ma zapowiedź. Przy tej mówi, że to jego "ULUBIONA". Ile razy mam to pisać. Nie rozumiem tego dziwnego komentarza. Najpierw zobacz, potem oceniaj - tyle Ci powiem. Bo gadasz, a nie wiesz o czym...

Mimo wszystko, życzę Wesołych Świąt :)

Odpowiedz
Cytat:Więc kup sobie 5-płytowe wydanie i do woli oglądaj tą, która Ci się podoba najbardziej.

nie kupie. strata kasy. z tego co sie orientuje, directors cut wrzucone do wydania 5DVD to ta sama wersja, która była w sprzedaży przed ukazaniem sie "gwiazdkowego" final cut, czyli wersja z poprawionym obrazem i dźwiękiem 2.0. w pełni zremasterowano jedynie wersje z "father" - a tej nie tknę nawet kijem. w takiej sytuacji kupowanie wydania 5DVD byłoby posunięciem irracjonalnym.

Cytat:Żaden problem to by był wtedy, gdyby w 1982 roku Scott wypuścił film w takiej postaci jak chciał.

ale nie wypościł, bo producenci nie pozwolili. musiał poczekać 10 lat, żeby przemontować material i usunać głos narratora. dziwne, ze wtedy nie zmienił "fucker" na "father"...

Cytat:O co tak naprawdę Ci chodzi?

o wywołanie kłótni :)

Cytat:Scott przed każdą wersją filmu ma zapowiedź. Przy tej mówi, że to jego "ULUBIONA".

no wiadomo, ze ulubiona. przecież nie powie, ze "najgorsza" albo "tak samo fajna jak directors cut".

Cytat:Mimo wszystko, życzę Wesołych Świąt Smile

nie beda wesołe. do sklepów trafiła wersja 5DVD z "father" zamiast "fucker". nie wiem, czy to przetrzymam. od kilku dni biore prozac i pije meliske :)

Odpowiedz
Pytanie do osób mających już Final Cut. Czy ta scena (link poniżej) weszła do finalnej wersji czy nie? Scott kiedyś mówił że będzie, ale z tego co piszecie to jej nie ma. Czy jest choć w usuniętych scenach?

http://youtube.com/watch?v=QpLoDADYF5g

Odpowiedz
Scena ostatecznie nie znalazła sie w żadnej wersji , ale jest tak jak mówisz znajduje sie w dodatkach w dziale "wycięte sceny" :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Czy ktoś, kto ma angielskie wydanie Blade Runner może potwierdzić lub zaprzeczyć, że trzecia płyta jest bez polskich napisów (jak to pisał jeden ze sprzedających to wydanie na allegro)?

Odpowiedz
Ja co prawda nie mam tego wydania (mam polskie), ale z informacji jakie posiadam, to trzecia płyta wydania angielskiego, zawierająca trzy wersje filmu, nie ma polskich napisów.

Interesują mnie jeszcze zdjęcia wydania australijskiego (zdjęcia tego, co jest w środku), bo pudełko jest takie:

[Obrazek: 795590.jpg]

I jeszcze, czy na poszczególnych płytach są napisy PL.

Ma ktoś może takie informacje / znajomych?

Odpowiedz
to ja mam dwa pytanka.
1. czy na tym 2 dvd jest wersja, która dawno temu oglądałem i która według mnie to prawdziwy Blade Runner, czyli ze słowkiem "fucker" w odpowiedniej scenie i bez snu o jednorożcu? czy ta wersja jest na 5dvd?
2. ile kosztuje wydanie 5 dvd i gdzie najrozsądniej zakupić? uderzać do Media czy poszukać na necie?

Odpowiedz
1. Już pisałem wcześniej gdzieś - wydanie dwupłytowe ma TYLKO JEDNĄ wersję filmu, czyli Final Cut.

2. Wolę się nie wypowiadać - zależy czy chcesz mieć napisy na trzeciej płycie, czy wolisz jednak blaszane pudełko.

Odpowiedz
1. Rozumiem więc że na wydaniu 2dvd tej wersji nie ma i należy inwestować w 5dvd.
2. Nie zależy mi tak bardzo na napisach. Wiesz ile kosztuje wydanie 5 dvd w Media?

Odpowiedz
W MM 5DVD - 189 PLN.

Odpowiedz
romeck napisał(a):Interesują mnie jeszcze zdjęcia wydania australijskiego (zdjęcia tego, co jest w środku) (...)

I jeszcze, czy na poszczególnych płytach są napisy PL.

Ma ktoś może takie informacje / znajomych?

Ja tych zdjęć nie znalazłem, ale jak sobie poprzeglądałem kilkanaście różnych sklepów australijskich, to na żadnym z nich oprócz ezydvd nie znalazłem informacji o jakichkolwiek napisach poza angielskimi.

Wszędzie podają że audio i napisy angielskie. Więc może ezydvd podaje błędnie że to wydanie ma polskie napisy? Nie wiem...

Co do zdjęć to szukałem, ale nie znalazłem - nawet na jakichś australijskich forach filmowych.
Tu jest jakieś forum - angielskie, ale na temat 5-płytowego wydania natłukli 2600 ( :shock: ) postów, więc może coś interesującego tam znajdziesz:

http://www.hometheaterforum.com/htf/sd-dvd-film-documentary/55563-official-blade-runner-se-thread-check-out-page-8-790-a.html

Odpowiedz
Dzięki wielkie za chęci i zaangażowanie! :)

Odpowiedz
Funeral napisał(a):to ja mam dwa pytanka.
1. czy na tym 2 dvd jest wersja, która dawno temu oglądałem i która według mnie to prawdziwy Blade Runner, czyli ze słowkiem "fucker" w odpowiedniej scenie i bez snu o jednorożcu? czy ta wersja jest na 5dvd?
2. ile kosztuje wydanie 5 dvd i gdzie najrozsądniej zakupić? uderzać do Media czy poszukać na necie?

1. W wersji 2DVD (Final Cut). jest "Father" zamiast "fucker". 'Sen' o jednorożcu jest, i jest dodatkowo wydłużony o kilka sekund.

Odpowiedz
Funeral napisał(a):2. Nie zależy mi tak bardzo na napisach. Wiesz ile kosztuje wydanie 5 dvd w Media?

No to polecam ci sprowadzić z Uk jest o niebo lepszy wydaniem od Polskiego, a przede wszystkim tańszym.
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Możesz mi powiedzieć gdzie jest ta "o niebo" lepszość?

Jeśli "niebo" oznacza metalowe pudełko i brak PL napisów w trzech filmach, to masz bardzo ciekawe postrzeganie nieba.

Odpowiedz
Ej, Pred to sprowadził z UK, wiec musi być zajebiste - oczywiście w przeciwienstwie do wydania PL.

Odpowiedz
romeck wole takie niebo niż Polskie droższe prawie o 100% bez świetnego metal boxu :P w którym opakowanie i cała reszta na pewno przetrwa dłużej :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Nadal nie widzę tego nieba.

A możesz powiedzieć ile Cię to kosztowało z wysyłką?

Odpowiedz
Wysyłka mnie nic nie kosztowała bo dostałem w prezencie od Brata który mieszka w Irlandii. Ale z tego co powiedział kosztowało to go 32 Euro.
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Wychodzi ok. 115 zł. Jeśli doliczymy wysyłkę (nie wiem ile, ale pewnie z 20 zł), to mamy 135 zł.

W Polsce w MM 189 zł.

189 - 135 = 54.

No może i sporo. Zwłaszcza, że dostajemy blaszaka. Ale nie mamy PL napisów w trzech filmach - wg mnie też dużo, nawet bardzo, bo to nie dodatki, tylko aż trzy filmy. Pominę mało znaczącą książeczkę w jęz. polskim.

Każdy sam sobie odpowie co woli, ale nadal nie widzę tego "nieba". ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości