BLADE RUNNER FINAL CUT
No tak czy siak są plusy i minusy ale moim zdaniem sprowadzenie z Uk jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Gdyby były polskie napisy czepiałbyś sie że książeczka nie jest po Polsku i tak dalej... Jeśli ktoś chce tylko raz obejrzeć film starczy mu Final Cut. A nieobecność napisów na 3 płycie zupełnie mi nie przeszkadza, bo nie oszukujmy sie takie wydanie kupuje osoba która bardzo dobrze zna film i taki szkopuł mało go obchodzi. Szczerze wątpię aby któryś z moich znajomych oprócz mnie chciał oglądać ten sam film 5 razy.
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):No tak czy siak są plusy i minusy ale moim zdaniem sprowadzenie z Uk jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.
A dla mnie nie.

Predator895 napisał(a):Gdyby były polskie napisy czepiałbyś sie że książeczka nie jest po Polsku i tak dalej...
Bzdury opowiadasz. Wtedy bym się nie czepiał, bo nie byłoby czego. Zatem przestań konfabulować. ;)

Predator895 napisał(a):Jeśli ktoś chce tylko raz obejrzeć film starczy mu Final Cut.
A to dopiero! Wot wielkaja logika. :lol:
Jeśli ktoś chce obejrzeć RAZ film, to wystarczy mu wydanie 2DVD z JEDNĄ wersją filmu.

Odpowiedz
No to doszliśmy do wniosku że brak polskich napisów w tym wydaniu Tobie przeszkadza a Mi nie koniec i wszystko jasne :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Tak Predzio, tak. :twisted:

Odpowiedz
czy w tym metalboxie wszystkie filmy dokumentalne mają polskie napisy?

Odpowiedz
Na razie obejrzałem główny dokument Dangerous Days - znakomity przy okazji teraz zabieram sie za kolejna płytę i z tego co widzę posiada ona polskie napisy po włączeniu poszczególnych dokumentów
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
nexus napisał(a):czy w tym metalboxie wszystkie filmy dokumentalne mają polskie napisy?
A co za różnica skoro to akurat jest dokładnie to samo co w polskim wydaniu?

Ludzie, tyle się produkujemy na temat tych wydań BR chyba w trzech różnych tematach na tym forum, a Wy wciąż te same pytania zadajecie. :?

Odpowiedz
to do kogo masz pretensję? w końcu masz władzę na tym forum i jak Ci przeszkadza bałagan to możesz zrobić porządek :wink:

nie przypominam sobie abym się pytał o napisy w dodatkach :) Zapewne minie parę miesięcy zanim w końcu kupię którekolwiek wydanie ale wolę się dokładnie wypytać.

a różnica jest w 50zł i metalboxie oraz braku polskich napisów w których przeprowadzenie testu Voight-Kampffa grozi "wypadaniem włosów"

Odpowiedz
Bo zamiast pytać, należy czytać co zostało już dawno napisane. I pomyśleć logicznie.

Odpowiedz
Ktoś sprzedaje na allegro to wydanie po 139.99 za sztukę, myślę, że za tę cenę można już pomyśleć nad kupnem ;)

http://www.allegro.pl/item287620045_blade_runner_5_dvd_final_cut_tin_box_polskie_nap.html

Odpowiedz
+ 12 zł wysyłka.

Odpowiedz
No po analizie 2 płyt z obszernymi dodatkami czuje się jak Replikant :) i jednogłośnie stwierdzam że każdy dokument przecinek posiada napisy pl oprócz zwiastunów ;) . I teraz kieruje słowa do tych którzy widzieli film i nie za bardzo im sie spodobał, lub nie wywarł na nich dużego zwrarzenia "Obejrzyjcie główny dokument zaraz po nim Final Cut i powiedzcie czy wasze odczucia zmieniły się choć na chwilę". Dla mnie film stoi na górnej półce ( jeśli chodzi o kino SF) od momentu kiedy wieki temu po raz pierwszy obejrzałem na TVP1, a teraz jeszcze bardziej utrwaliłem się w tym przekonaniu.
Klasyka i Pionierstwo Kina SF
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
To jest po prostu najlepszy film w historii kina, razem z najlepszą muzyką w historii kina.

Odpowiedz
romeck napisał(a):Ja co prawda nie mam tego wydania (mam polskie), ale z informacji jakie posiadam, to trzecia płyta wydania angielskiego, zawierająca trzy wersje filmu, nie ma polskich napisów.

...

W kwestii potwierdzenia rzeczonego faktu to DVD1 = lektor pl, napisy pl, DVD2,4,5 = napisy pl, DVD3 = napisy eng, ale co dziwne - wszystkie płyty włącznie z DVD3 posiadają na nadruku napis: "Płyta do sprzedaży z licencją do wypożyczania" czy jakoś tak...

Romeck... w związku z tym mam prośbę, czy mógłbyś wrzucić (jako posiadacz wydania pl, fotkę lub skan nadruku z DVD3 "Final Cut"?...

mam ochotę odwdzięczyć się dystrybutorowi (z nawiązką) za pewną sprawę, z którą niegdyś potraktował mnie niezbyt uczciwie... :twisted:
z każdym dniem przybywa filmów ale co gorsza ubywa miejsca na nie !!!

Odpowiedz
Poniżej link do skanu kartonu informacyjnego dołączonego do mojego egzemplarza BR zakupionego na amazon.co.uk:

*** skan kartonika

jak widać, wg tego jezyka polskiego niby nie ma, a tak naprawdę dostajemu bonus, jak napisałem w moim poscie powyżej... (1=lektor i napisy pl, 2,4,5=napisy pl, 3=napisy eng)

Zaś tutaj rachunek, prezentujący dokładnie pełne koszta zakupu (wraz z przesyłką oczywiście)

*** skan rachunku

To wydanie to CARDBOARD EDITION, czyli NIE w puszce!!!

Zawartość: PŁYTY, BOOKLET (mini książeczka z wykazem zawartości płyt), MINI TECZKA z zawartością: "LIST" Ridley'a Scott'a na folii, zestaw kart (na bardzo fajnym papierze) z projektami graficznymi i fotami ich realizacji z filmu

W porównaniu do wersji puszkowej, brak puszki i bibelotu prezentującego fotę H.Forda w różnych ujęciach...

... chciałbym tu zaznaczyć, że przesyłka przyszła w dniu wczorajszym czyli 24.01.2008

Jak dla mnie, już ta cena jest całkiem ok, chociaż żałuję że wyszło z magazynów HMV, bo tam wyszłoby łącznie 19,99 funta, czyli poniżej 100PLN

W Irlandii widziałem edycję puszkową za 30-35euro, no i niestety kiedy okazało się, że Alien Quadrilogy jest za 29,99euro (to przy perspektywie tylko i wyłącznie oryginalnych napisów), wybrałem właśnie AQ...zbyt późno dowiedziałem się o bonusie w postaci PL do 4 płyt...

wrrr...a trzeba było brać!!!

Wydanie prezentuje się bardzo atrakcyjnie na półce i przypomina wydania 4DVD Władcy...

Jedynym minusem jaki odkryłem to mocowanie płyt... nie ma się co oszukiwać, że jest koszmarne!!! Bardzo trudno wyjąć płyty, szczególnie te "wierzchnie"...

...

POLECAM... KUPUJCIE W UK lub IRL!!!

pozdro dla Predator895

Naprawdę nie potrzeba robić aż takiej choinki z forum i kolorować co trzeciej linijki. Poza tym, czerwony kolor zostaw moderatorom.

Odpowiedz
pavka's design napisał(a):Romeck... w związku z tym mam prośbę, czy mógłbyś wrzucić (jako posiadacz wydania pl, fotkę lub skan nadruku z DVD3 "Final Cut"?...
Taką mam pod ręką, ale pewnie nie starczy:

[Obrazek: br.jpg]

Odpowiedz
romeck napisał(a):
pavka's design napisał(a):Romeck... w związku z tym mam prośbę, czy mógłbyś wrzucić (jako posiadacz wydania pl, fotkę lub skan nadruku z DVD3 "Final Cut"?...
Taką mam pod ręką, ale pewnie nie starczy...

uuu niestety chyba nie...

byłbym niezmiernie wdzięczny za DUUUUUUŻĄ i czytelną fotę lub skan nadruku płyty 3......

więc jeśli można prosić..... nieśmiało :oops:

Odpowiedz
Powiedz do czego Ci potrzebne, a ja zobaczę czy i jak mogę zrobić odpowiednią fotkę / skan.

EDIT: sprawa wyjaśniona na priv.

Odpowiedz
Dopiero teraz mogłem dodać coś od siebie bo od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem "Blade Runner" 5 DVD. Co do "father" zamiast "fucker". Gdy przeczytałem o tym w poście DUXa byłem strasznie zawiedziony, ale po obejrzeniu wersji Workprint gdzie mamy właśnie "father" przypomniałem sobie co pisał Tomek-1 i chyba trafnie zauważył, że twórcy sami nie wiedzieli jak to ma ostatecznie brzmieć.
Odnośnie tłumaczenia:

DUX napisał(a):- Pokazujesz zdjęcie swojemu mężowi, a on wiesza je w sypialni
... za twoim oknem?
- Nie zgadzam się.
... różowe ciało, zielone nogi?
- Dlaczego?

Zastanawiam sie od wczoraj, CO W TYM DIALOGU robia te dwie linijki tekstu:
"...za twoim oknem?" i "...rozowe cialo, zielone nogi?". Po prostu rece
opadaja! Co to za teksty, skad sie tam wziely, kto je tam wsadzil?

Moim zdaniem tłumaczenie jest jak najbardziej trafne bo te teksty tam są. Po prostu nakładały się w tym samym czasie dwa zestawy pytań. Przeplatające się pytania miały chyba pokazać jak wiele Deckard musiał ich zadać żeby upewnić się że dziewczyna jest replikantką (w rozmowie z Tyrelem była mowa o ponad stu pytaniach).

Odpowiedz
Mi tam wersja Final Cut jak najbardziej odpowiada, szkoda tylko, że nie ma opcji włączenie narracji Deckarda (tzn wole oglądac bez niej, ale taka mozliwośc byłaby mimo wszystko fajna).

Grzebiąc w necie znalazłem coś takiego:

Cytat:Blade Runner 2008 Extended Edition

By ADigitalMan

List of changes:

1) Opens with "Reedited by ADigitalMan" logo, Blade Runner style
2) After the company logos, a snippet of deleted "happy ending" audio over a black screen where Rachel says, "You know what I think? That we were made for each other."
3) "Tears in the Rain" opening credits.
4) Original "Eye on the City" opening sequence. The "reactive eye" of the Final Cut was too damn distracting ... you spend your time looking at the iris and not the reflections.
5) Holden's shooting cuts to black. Fade in on the advertising blimp heading downtown.
6) Extended intro to Deckard with more voiceovers, including the bit about Holden and the bit about his ex-wife.
7) Final Cut video of the whole Spinner ride to headquarters.
8 ) Removed the "Skin-Job/N-word" voiceover ... Deckard refers to them as skin jobs himself later, which makes this awkward line even more misplaced.
9) Extended description of Leon's abilities.
10) Holden in the Hospital. Brief bit the next morning as Deckard flips through the files and some of the voiceover about Tyrell growing slaves.
11) Alternate version of Leon's hotel room.
12) Audio of Deckard trying to find four phony ones in a city of 160 million over his ride to the apartment. Deckard runs in the rain.
13) Deckard thinks about his wife while thumbing through photos. Note that he and his wife are on the same porch as Rachel and her mom. Hmmmmm.
14) No Friggin Unicorns ™. I understand the shot's significance, but is inserted ham-fistedly and fits with nothing else in the film. It's the midichlorians of Blade Runner. There are enough other hints and the unicorn origami has a beautiful significance all its own without needing this to distort its meaning.
15) Alternate Esper analysis. I edited this down some. I especially like how this scene actually freezes on the same shot as Deckard's printout. Why it was changed to something that doesn't fit escapes me.
16) Deckard studies the fish scale at the sushi bar.
17) "Final Cut" video for the snake scale analysis and conversation with the snake maker.
18 ) Extended bit outside of Taffey Lewis' bar. More hockey-masked go go dancers.
19) Bartender tells Deckard to talk to "the artists" about the snakes.
20) Deckard wonders why a replicant would be doing snake dances while he waits to corner Zhora.
21) Final Cut video for Zhora busting through the glass through Rachel shooting Leon.
22) Voiceover about "it's not real blood" added.
23) Rachel and Deckard walk through the streets before heading back to his place.
24) Extended sequence where Rachel watches Deckard get clean.
25) Rachel watches Deckard sleep.
26) Extended love scene.
27) Return to visit Holden in the Hospital/Bryant and Gaff eavesdrop.
28 ) Security check as Sebastian and Roy ascend in the elevator.
29) "Father" remixed better than the Final Cut. Extended gore.
30) Roy descends in the elevator, hears the computer and calls her "Mom."
31) Deckard is a smartass to the cop/"Good luck Blade Runner."
32) Removed final voiceover at Roy's death. "Final Cut" dove sequence. Final Cut video from rooftop to the end.
33) Gaff says "Are you sure you are a man? It's hard to tell who's who around here."
34) No happy ending.

Details:

Static Main,Scenes,About,Credit Menu's with sound.
16:9 Anamorphic Widescreen at 2.35:1
Dolby Digital 5.1
4 Different Sound Options:
1) The original audio mix I did (no skin job n-word/father/no final voiceover at Batty's death.
2) No voiceovers
3) skin job/father/theatrical Batty-death v.o.
4) skin job/father/workprint batty-death v.o.
DVD Artwork in the DVD_ROM folder,along with a 5th sound option and how to include it.

Nie daję linku b to bylo na stronie z torrentami a nie wiem jak tu się patrzy na wklejanie takich rzeczy :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości