Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond
(31-03-2016, 13:10)szopman napisał(a): Wgl chcialem zauwazyc, ze Timm stworzyl swoje filmowo-serialowe Universum zanim to bylo modne :)
Nie do końca. X-Men TAS pojawilo sie juz w 1992, a Spider-Man TAS w 1994, obie serie mialy wspolne odcinki tez. (Spider chyba nie pojawil sie w X-Men TAS, ale X-Men pojawili się w Spider-Manie. Nie pamietam jak bylo z F4 i Hulkiem, ale tez chyba byly w tym crossovery, nie liczac pojawienia sie Daredevila czy Dra Strange'a.)

A JLU jest swietne, m.in. dzieki jednej wielkiej intrydze, na ktorej opiera sie duzo odcinkow.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Tak, racja, zapomnialem o Marvelowych animacjach. Kurcze, Marvel tez mial swietne to uniwersum seriali animowanych :) Spider-Many, X-Men, Hulk - te seriale byly swie :) A szary Hulk z serialu to do dzis moja ulubiona inkarnacja Hulka :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Daredevil miał nawet dostać własny serial, ale wycofano się po bankructwie Marvela, czy coś takiego...
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
[Obrazek: 1997-2000-The-New-Batman-Superman-Adventures-6_0.jpg]

Ostatnio w ciągu pięciu dni powtórzyłem ten film, a właściwie te trzy odcinki animowanego serialu o Supermanie połączone w film pełnometrażowy, dwa razy: dwa dni przed seansem Batman v Superman: Dawn of Justice aby ulżyć swoim oczekiwaniom, a także dwa dni po seansie filmu Snydera, jako odtrutka po tym co zobaczyłem.

W dzieciństwie lubiłem ten film. Po latach... lubię go jeszcze bardziej. Bardzo fajna historia, w której pojawiają się wszystkie ważne dla świata Batmana i Supermana postacie, ich relacje są bardzo dobrze rozpisane i nie nużą kiedy nie trwa jakaś scena akcji - a tych jest dużo i sporo w nich funu. Film jest barwny, ładny (kreska seriali Warnera lat 90-tych FTW), ma sporo zabawnych scen i znakomity voice-scting (zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej). To po prostu dobra animacja, najlepsza jaka powstała z Batmanem i Supermanem.

Kilka uwag:
- Muzyka w B/S jest dobra, ale to nie to samo co wspaniały soundtrack Shirley Walker z Batman: Mask of the Phantasm.
- Tak jak design Batmana jeszcze lubię - choć wolę z TASu i Ligii sprawiedliwych - tak Jokera wolałbym z jednego z wcześniej wspomnianych seriali.
- W filmie jest kilka baboli scenariuszowych/montażowych, których nawet nie chce mi się wymieniać.
- Batman i Superman > wszystkie DC Universe Animated Original Movies
Czy wszystkie newsy związane z DC Extended Universe muszą zapowiadać taką ch#*nię?! :(

Filmweb | KOLEKCJA BLU-RAY

Odpowiedz
Mask of Phantasm - kolejny seans tego znakomitego filmu. Na pewno lepsze od ekranizacji "Year One". 

Jednak tym razem opowiem o... polskim dubbingu. Tak, stworzona została polska wersja dla Canal+ w 1996 r. Wiadomo, oryginał lepszy, Machnicki i Kołbasiuk są zbytnio ekspresyjni, ale ogółem jest OK. Barbara Bursztynowicz jest perfekcyjna jako Andrea, tak samo Heniek Łapiński jako Alfred, gangsterzy zostali dobrze dobrani. Jak widać, Mirosław Guzowski już wtedy dubbingował Jokera, a nie przy polskiej premierze DVD TAS-u, zawsze powtarzam, że ze  wszystkich to najlepszy polski Joker. 

Osobny akapit poświęcę Batmanowi. Tym razem to nie Ferenc, ale zaskakująco kto inny. Krzysztof Stelmaszyk. I w sumie... Bardzo dobrze radzi jako Bruce, trochę mniej jako Batman, ale gdyby się wyrobił, to byłby idealnie. A tak, jedynie jest w porządku. I czemu nie? Mógł robić za polski odpowiednik dla Conroya.

I teraz wiem, czemu puszczają to w TV z lektorem. W dubbingu pozwolono na kilka przekleństw np. "gównojad" czy "Pieprzony Robin Hood". Nie zmyślam. A wiadomo, dla dzieci to mało odpowiednie :) (wiem, na pewno znają gorsze wulgaryzmy). 

Odpowiedz
A można gdzieś dostać tę wersję, czy masz na fałhaesie?
 It's too bad she won't live! But then again, who does?

Odpowiedz
Na cda.pl jest wersja w jakości DVD z doklejonym polskim dubbingiem. Tytuł to oczywiście to debilne tłumaczenie: "Maska Batmana" (najlepszy polski tytuł był dla mnie "Maska Upiora", puszczany kiedyś w TVP przy okazji jakiegoś święta)

Także na chomiku jest rip z Canal+. 

A dla chętnych próbka z youtube'a:    

Odpowiedz
No proszę, dopiero co obejrzałem ponownie "Mask of Phantasm", a po chwili Nostalgia Critic stwierdza, że to najlepsze oddanie postaci Batmana z komiksu:

Odpowiedz
Lubię i to bardzo Batman TAS jak i The New Adventures of Batman & Robin, Batman Beyond oraz filmy, choć nie jestem aż takim fanem Mask of Phantasm, o wiele bardziej lubię Return of the Joker który jest fajnym połączeniem obu serii od Timma i ma naprawdę wyśmienitą kreskę, a Joker wygląda tak dobrze jak nigdy.

Odpowiedz
Jakby kogoś interesowało - wytyczne twórców o założeniach serialu.

Jest tu kilka niewykorzystanych pomysłów - np. Renee Montoya to miała być wdowa, Killer Croc miał inny (i głupszy) origin story, w serialu miał pojawić się Gentleman Ghost.

Serial miał być brutalniejszy (np. Man-Bat miał zabijać ludzi):

http://static1.1.sqspcdn.com/static/f/342183/10300225/1295413576560/Batman_Writers__Guidelines.pdf?token=BIzCCibDlZ8LQCQvfWxysGj3jwI%3D

Odpowiedz
Batman Beyond: Return of the Joker - zdecydowanie najlepszy film animowany z Batmanem. Bardzo lubię świat z Gotham przyszłości, ale sam serial prezentował w prawdziwe niezły, ale tylko niezły poziom. Film wykorzystuje ten świat przedstawiając wciągającą intrygę, bardzo dobrego antagonistę (bardzo, bardzo fajny design Jokera), całość ma znakomity klimat (Nolan mógłby nakręcić jeszcze The Dark Knight Rises Again, a nie udałoby mu się osiągnąć tak dojrzałego mroku) i perfekcyjnie wykorzystuje mitologię Batmana. Dodać do tego świeżość (która charakteryzuje całe BB), dobre sceny akcji, a dostajemy, jak wspomniałem na wstępie, najlepszego animowanego Batmana. 9/10

It's too bad she won't live! But then again, who does?

Odpowiedz
Wreszcie pierwszy kadr z nowego filmu Timma.

[Obrazek: 01.jpg]
Chcesz bana za pouczanie moderatora? Możesz ze mnie zejść gdy wchodzę na Ciebie? Chcesz bana za apostrofę? Gdzie rośnie pieprz?                                     Gdzie się podziały tamte prywatki? Czy to jest przyjaźń Czy to jest kochanie? I co ja robię tu? Co ty tutaj robisz?

Odpowiedz
9-minutowy materiał o powstawaniu filmu.

Pomijając tę dziwną kreskę udającą TNBA (ale wyglądającą brzydziej) podoba mi się. Z wielką chęcią wrócę do uniwersum Timma, liczę na fajny film.
Czy wszystkie newsy związane z DC Extended Universe muszą zapowiadać taką ch#*nię?! :(

Filmweb | KOLEKCJA BLU-RAY

Odpowiedz
A to jest potwierdzone info, że film będzie częścią Timmverse ? :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon