Batmanowa Trylogia Nolana
Informacje o wydaniu blu-ray na BatCave:
http://www.batcave.com.pl/2012/11/kilka-fotek-dla-fanow-banea-i-szczegoly-dotyczace-wydania-blu-ray-the-dark-knight-rises/#more-6526

Jak widać sam dodatek "Ending The Knight" (czyli dokumenty o tworzeniu ostatniej części trylogii Nolana) będzie trwał tyle co wszystkie dodatki do Batman Begins razem wzięte. A do tego jeszcze godzina o Batmobilach i zwiastuny. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z ich ilości, podobnie z resztą jak i z obrazu, który nie wygląda przy 35mm na tak wyostrzony jak przy TDK.

Odpowiedz
Pierwszy raz słyszę o tych dokumentalnych filmach. Można to obejrzeć gdzieś na internecie ?

Odpowiedz
Dodatki z wydania Blu-ray (ponad trzy godziny) dostepne są w sklepiku w super jakości jakby ktoś chciał obejrzec juz teraz ;)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Jeszcze tylko tydzień do premiery więc wytrzymam :D
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Jeśli komuś nie zależy na steelbooku ani wydaniu zbiorczym Trylogii, to najzwyklejsze, dwupłytowe wydanie TDKRa na Blu-ray premierowo w Media Markt będzie za 69,90.

Odpowiedz
Orientuje się ktoś czy cała trylogia na blu ray zostanie u nas wydana z polską okładką? Wiem, że to szczegół, ale zwyczajnie jestem ciekaw.
Ostatnio widziane:
filmweb

Odpowiedz
Oby nie.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Polska nalepka do wydania zbiorczego na blu-ray:
http://img850.imageshack.us/img850/2210/tdkrbd.jpg

Filmów jeszcze nie oglądałem (prawdopodobnie dzisiaj zrobimy z braćmi bat-maraton ;)), ale wczoraj trzy godziny spędziłem na sprawdzaniu trylogii. Moje mini recenzja zawartości...

Z BB mam dość mieszane uczucia. Na 42" telewizorze widać niewielką różnicę jakości względem DVD, ale na 19" (na którym częściej oglądam filmy) jest ona tak minimalna, że gdyby nie napisy w wyższej rozdzielczości, równie dobrze mógłbym zapomnieć, że to blu-ray. W dodatku wielkim zaskoczeniem było dla mnie, że nie działa (w przypadku żadnego z tych filmów) przycisk "Disc Menu" i można jedynie guzikiem "Title/Pop-Up" wysunąć menu na spodzie ekranu w trakcie oglądania. Wtedy po kliknięciu w jakiś dodatek specjalny, kiedy ten się zakończy otwiera się prawdziwe menu. Z tym, że nie jest to menu znane z DVD, tylko nieruchome zdjęcie Bat-jaskini z opcjami do wyboru u spodu (słabo). Tłumaczenie filmu jest takie same jak na DVD. Dodatki specjalne też - dodano do nich tylko "Prolog The Dark Knight IMAX", "Tankman Begins" (parodię filmu z MTV Movie Awards) i zamieniono zwiastun znany z DVD, na "Theatrical Trailer 1" trwający 1:13.
Gdybym nie posiadał DVD, byłbym tym wszystkim zachwycony. Jednak film już posiadałem i chociażby ze względu na fantastyczny komiks na drugiej płycie z dodatkami, swojego egzemplarza nie mam zamiaru się pozbywać (pojedyncze kupowanie BB na Blu-ray jest niewarte zapłacenia więcej niż za DVD)!

TDK to już inna sprawa. Pierwsza rzecz jaka mnie zaskoczyła w przypadku filmu to obraz. Mierzwiak na forum KMF pokazywał przykład, że film w ujęciach nieIMAXowych sztucznie wyostrzono, co często zaowocowało jasnymi obwódkami w okół postaci. Muszę przyznać, że jeżeli się na tym nie będzie skupiać i nie będzie się go próbować wyłapać, to efekt ten jest nie do dostrzeżenia (przynajmniej ja go w ogóle nie widziałem w fragmentach, które do tej pory oglądałem), a jakość obrazu powala. Film na DVD wyglądał cienko w porównaniu z BB, więc różnica jest masakryczna w każdym ujęciu. To była dla mnie bardzo miła niespodzianka i gdybym miał jakoś oceniać obraz, to przyznałbym mu maksymalną notę (zmienny AR w ogóle mi nie przeszkadza >>> a nawet się podoba). Niemiłą niespodzianką natomiast był dla mnie dźwięk. O ile przy BB nie dostrzegam różnicy, o tyle przy TDK wszystko wydaje się słabsze/cichsze. Nie mam kina domowego, oglądam filmy tylko na telewizorach ze zwykłymi głośnikami, bądź w 5.1 na kompie, ale zawsze gdy puszczałem TDK na DVD już przy pierwszym strzale clowna w Banku musiałem przyciszać film (tak mocno dawał kopa). Tutaj tego nie czuć.
Sytuacja z menu jest dokładnie taka sama jak w przypadku BB tyle, że tutaj nieruchomy obraz to Thumbler otoczony niebieskim dymem. Dodatki specjalne zgadzają się z rozpiską i tych dwóch nowych względem DVD dokumentów nie oglądałem, więc nie mogę się nich szerzej wypowiedzieć. Może powiem tylko tyle, że byłem zdziwiony iż dokumenty "Gotham obnażone" znajdują się na płycie z filmem, a reszta na drugiej (która też ma nieruchome menu z Jokerem - te akurat nie jest takie złe).

Zdecydowanie największe wrażenie z trylogii pod względem obrazu i dźwięku robi TDKR. Do niego nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń (obraz i dźwięk - 5/5). Menu otwiera się przed filmem (czyżby Galapagos zmądrzało?) i jest ruchome jak na podawanym tu wcześniej filmu z YT. Trudno mi się wypowiedzieć co do tłumaczenia ale w fragmentach, które wczoraj oglądałem nie widziałem większych baboli, a pod względem lektora TDKR prezentuje się najlepiej z trylogii. Dodatków także jeszcze nie widziałem (jedynie zwiastuny) ale ich czas trwania sprawia, że jestem bardzo zadowolony i napalony na oglądanie. Zarówno przy BB i TDK porównuje wydanie z filmami na DVD i może stąd mam jakieś zastrzeżenia, co innego przy TDKR, którego na DVD nie widziałem. Jedyna rzecz przy tym filmie jaka mi się nie podoba to podział na rozdziały (przy takim czasie trwania powinno ich być przynajmniej 40, a nie tylko 17 i to niedzielące nam filmu na sceny, tylko przewijające go o średnio 10 minut)!

Nie widziałem opakowania DVD na żywo, ale te na blu-ray bardzo mi się podoba. Klasyczne czarne pudełko z wypukłym logo Batmana i napisami (wszystko pomalowane na srebrno) wykonane bardzo starannie. W środku książeczka (nic specjalnego, 64 strony zdjęć i artów z małymi dopiskami) i opakowanie na płyty (niebieska maska Batmana z przodu, Hong Kong z Batmanem z tyłu, jednolite logo nietoperza za płytami).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu wartego tych 218 zł, i mam nadzieję do końca weekendu zapoznać się z nim w 100%. ;)

Odpowiedz
218? Gdzie taka cena?

Odpowiedz
Na empik.com była jak się zamawiało w pierwszej połowie listopada.
Na razie to wydanie nie jest dostępne poza empikiem.

Cytat:Orientuje się ktoś czy cała trylogia na blu ray zostanie u nas wydana z polską okładką?

Okładka po angielsku, 64-stronicowy album również (choć to głównie zdjęcia).

Odpowiedz
Czy poprzednie, polskie wydania BB i TDK na Blu miały takie same problemy z menu?

EDIT:
Patrzę na ten skan Juby'ego - literówka w nazwie własnej strony internetowej :).

Odpowiedz
Jakie "problemy" ? Jest pop-up i tyle. Zawartość płyt identyczna z poprzednimi wydaniami, trochę bolesne zważywszy na transfer - zarówno BB jak i TDK pozostawiają wiele do życzenia i boję się, że może się okazać, że przyszłoroczne Ultimate Edition dostanie nowe transfery dla tych dwóch filmów i będzie potrzebny kolejny upgrade.

Video jak dla mnie:
BB - 3/5
TDK - 3/5 (przy czym sceny IMAX prezentują się lepiej)
TDKR - 4,5/5

Odpowiedz
Ten "pop up" to dla mnie problem :).

Odpowiedz
A to czemu?

Poza tym te wydania BD mają większe (wyżej wspomniane) problemy niż menu. Naprawdę zastanawia mnie ich klasyfikacja na AVSforums (TDK - Gold-1.25, Begins - Gold 1.75 - WTF?) czy zachwyty nad obrazem w TDK na blu-ray.com.

Odpowiedz
Po prostu fajne, animowane menu to dla mnie też fajny aspekt oryginalnych wydań.

Odpowiedz
No to musisz poczekać na przyszłoroczną edycję z nadzieją, że tam takie będzie, choć Warner ostatnimi czasy nieczęsto takie serwuje, ale zdarza się bo np TDKR animowane menu ma (choć to tylko standardowe migawki z filmu bez żadnej dodatkowej stylizacji i fajerwerków).

Odpowiedz
(30-11-2012, 19:57)Gieferg napisał(a): Naprawdę zastanawia mnie ich klasyfikacja na AVSforums (TDK - Gold-1.25, Begins - Gold 1.75 - WTF?) czy zachwyty nad obrazem w TDK na blu-ray.com.

Dalej nie wiem czemu traktujesz to jako wyznacznik - tak lista jest od dawna mocno dyskusyjna. Jak zobaczyłem np gdzie jest Days of Heaven od Criteriona to myślałem, że wybuchnę śmiechem.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(30-11-2012, 20:10)Gieferg napisał(a): No to musisz poczekać na przyszłoroczną edycję z nadzieją, że tam takie będzie
No właśnie postanowiłem poczekać na tę edycję :). Mam nadzieję, że coś się poprawi i zwyczajnie dotrze to do Polski.

Odpowiedz
Cytat:Dalej nie wiem czemu traktujesz to jako wyznacznik

Niczego poza tym co widzę nie traktuję jako wyznacznik. Po prostu zastanawiam się jakimi kryteriami się kierują przyznając taką, a nie inną notę.

Odpowiedz
Też się często nad tym zastanawiam.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości