Belfer [CANAL+ Polska] 2016
Bo ja wiem czy przerysowana? Moja klasa uchodziła za "elitarną" a większość rzeczy by się zgadzało.

W gorszych liceach byłyby nawet gorsze klasy. Co do miasteczka zaś to widzialem pewne nawiązania do sprawy Iwony Cygan w Szczucinie, gdzie przecież był jeszcze większy hardkor niż w tym serialu.

Drugi sezon mnie nie zainteresował. Co prawda już samo wprowadzenie w poprzednim odcinku mnie zazenowało (kończenie sezonu z "wie pan co, we Wrocławiu jest tajemnicze liceum gdzie zniknęło bez śladu TRZECH uczniów... pliz). 1 odcinek drugiego sezonu jest dziwny, mało angażujący (nie ma już tajemnicy motywacji głównego bohatera), a postacie ograniczają się do... nudnawych licealistów. Na plus że jednak trochę zmienili formułę nie idąc w jakąś sztampę czy przeskakując rekina z serią morderstw w liceum.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Też mnie to znudziło, ale od drugiego odcinka ma się ponoć już sporo dziać. Serial ma też ponoć zaskakiwać i nie iść utartymi szlakami.
A dźwiękowcy do zwolnienia.

Odpowiedz
Jestem autentycznie zaskoczony jak dobry, fajny był to odcinek. Jak twórcy przyłozyli sie do całej akcji. Biorac pod uwage promo 3 epizodu cała akcja jest całkiem logicznie poprowadzona i sensowna. Swietny klimat i sporo udanych scen. Chyba ulubiony epek serialu.

Choć żeby nie było podkresle, że jest masa głupotek i głupot. Ale idzie przetrwać. No i to nie jest powtórka z rozrywki, to najważniejsze.

Odpowiedz
Dla mnie to było słabe. Nie chcę mi się wymieniać ale pancerne szyby i imadlo to już za dużo.
Aktorsko jest słabo. Scenariusz też taki sobie, zachowania postaci uragaja logice. Ale mam zamiar oglądać dalej.

Odpowiedz
Pierwszy odcinek interesujący jak zbieranie grzybów po deszczu. Z drugim jest o wiele lepiej, i jestem ciekawy jak ten sezon się potoczy. Poprzeczka jak dotąd nie jest przeskoczona. Albo załatwią kogoś z charyzmą do obsady, albo trzeba będzie polegać na samej postaci Stuhra, który chyba stracił swe waleczne umiejętności.

Odpowiedz
Mirosław Haniszewski ma się pojawić, więc poziom charyzmy ma szanse podskoczyć.

Odpowiedz
(30-10-2017, 02:36)Doppelganger napisał(a): Dla mnie to było słabe. Nie chcę mi się wymieniać ale pancerne szyby i imadlo to już za dużo.
Aktorski jest słabo. Scenariusz też taki sobie, zachowania postaci uragaja logice.  Ale mam zamiar oglądać dalej.

Zapowiada się na kawał solidnego serialu :D
Ja sobie poczekam do końca i może rzucę okiem.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
(29-10-2017, 23:26)Kuba napisał(a): Jestem autentycznie zaskoczony jak dobry, fajny był to odcinek. Jak twórcy przyłożyli się do całej akcji.

A dziękuję bardzo. :) Choć wiem o obecnej serii wszystko, napisać mogę – i chcę – jedynie, że głęboko wierzę, iż w ogólnym rozrachunku poziom pierwszego rozdziału tej historii zostanie przynajmniej utrzymany. Piszę to samowolnie, jako zarazem fan tego serialu. Oczywiście wiadomo, jak traktuje się takie deklaracje, więc choćby dlatego ani myślę zabierać tutaj głos przed końcem emisji, niemniej dodam, że od 22.10 z milczącą i zdystansowaną ciekawością przemierzam połacie Internetu, czytając różnorakie opinie i to na moim ukochanym, wciąż regularnie odwiedzanym forum przyznam się, że owszem, Wasze posty są czytane i z przyjemnością będę zerkał, czy ktoś z Was chociaż zbliży się do rozwiązania tej zagadki.

Także pewnie widzimy się w grudniu, już po wszystkim i wówczas, gdy nie będzie już żadnych tajemnic, może pozwolę sobie napisać to i owo. A jeśli komuś wyjątkowo celnie uda się namierzanie tropów, to kto wie, może już po zakończeniu emisji wyróżnię jakoś taką osobę; mam już nawet pomysł. Ale powtarzam, że to samowolka o żadnym oficjalnym charakterze dla forumowej społeczności, do której mam sentyment.

Dzięki za wszystkie opinie, fajnie, że oglądacie, mam nadzieję, że zostaniecie na dalszą przejażdżkę. Warto. Przypomnę jeszcze tylko, że Mirek Haniszewski był już na chwilę w pierwszym odcinku. Poza tym nie poznaliście jeszcze wszystkich postaci, a te, które już zadebiutowały dopiero będziecie zgłębiać. Pozostało mi zapaść się pod ziemię, ale najpierw podrzucić w oryginale wpis Jakuba Żulczyka, pod którym się podpisuję:

Odpowiedz
Łał, wielki szacun za zostanie scenarzystą takiego serialu.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
O cholender!!! Jestem zaskoczony, gratki ;)

Mam już pewne teorie, ale zdaje się, że potwierdzić je może nadchodzacy epek.
Ja nie mam zamiaru narzekać na absurdy (na razie!). Polskie kino i telewizja rozrywkowa to tak niski poziom, że "Belfer" się znacząco wybija, wole cie cieszyc, że Polacy zrobili coś dobrego i pod pewnymi wzgledami ambitnego niż narzekać :P

W 1 serii rozczarowal mnie finał bo finalnej konkluzji domyśliłem sie na etapie 3 epizodu (acz brawo za skomplikowanie akcji). No i jednak za dużo Twin Peaks .
Druga seria zapowiada sie lepiej i ciekawiej.

@Galadh napisz chociaż czy mam racje sądzac , że przynajmniej w aspekcie realizacji i budowania klimatu inspiracja było "True Detectiv" tym razem.
Nie wiem czemu, ale po 1 epku miałem mocne skojarzenia (choć oczywiscie poziom 1 sezonu jest nieosiągalny, nie tylko dla Belfra, ale i dla każdego serialu z wątkami kryminalnymi)

Odpowiedz
Galadh - napisz tylko czy pancerne szyby i imadło to celowe zagranie czy może ktoś czegoś nie przemyślał?
Strasznie mnie to zniesmaczyło.

Odpowiedz
Kuba - po czym domyśliłeś się dobrego rozwiązania już w 3 odcinku?

Odpowiedz
(31-10-2017, 17:40)Capt. Nascimento napisał(a): Łał, wielki szacun za zostanie scenarzystą takiego serialu.

Chyba nie scenarzystą, tylko asystentem reżysera. ;)

Galadh, ale nie wybaczę Wam

"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Rzeczywiście Zofii Wichłacz brakuje.

Ale za to nie brakuje żenującej gry aktorskiej: w trzecim odcinku prym wiodła żona postrzelonego nauczyciela (który niewiele jej ustępuje!) oraz ci "zrozpaczeni rodzice" którzy dopuścili się tego ataku w szpitalu. No boki zrywać.
Obsadzanie ludzi którzy mają po 25-27 lat w rolach nastolatków też zaczyna mnie już denerwować.

Albo to: Belfer stoi przed jakąś opuszczoną cegielnią i dowiaduje się że do ichniego "Fight Clubu" nie da się wejść bez specjalnego wprowadzenia/zaproszenia. I co mamy dalej? W następnej scenie Belfer wchodzi sobie na lajcie jak gdyby nigdy nic. Chowanie klucza do mieszkania w skrzynce elektryka też daje radę.

Odpowiedz
Persona non grata napisał(a):Zofii Wichłacz (...) najpiękniejszą polską aktorkę młodego pokolenia?

Najpiękniejsza to jest Michalina Łabacz, też w tym serialu. :)

Odpowiedz
(11-11-2017, 11:51)Capt. Nascimento napisał(a):
Persona non grata napisał(a):Zofii Wichłacz (...) najpiękniejszą polską aktorkę młodego pokolenia?

Najpiękniejsza to jest Michalina Łabacz, też w tym serialu. :)

Też piękna, ale jednak Zofia Wichłacz forever and ever!

@Doppelganger - tak, niestety też mam dużo zastrzeżeń do aktorstwa w tym sezonie. Ale nie wiem na ile to kwestia samych aktorów, a na ile kwestii dialogowych, które zostały napisane w mało naturalny sposób, bo Stuhrowi też zdarza się wydukać swoją kwestię, jakby czytał z kartki, a przecież w pierwszym sezonie nie było z tym szczególnych problemów. Albo ten Kędzierski z CBŚ...
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Czuję tutaj rękę kogoś z TVNu. Jest naprawdę słabo w porównaniu do pierwszego sezonu.

Odpowiedz
Jest mi ktoś w stanie powiedzieć jaki budżet miał pierwszy sezon "Belfra"? I drugi też, jeżeli ktoś wie. Guglałem, ale nie mogłem trafić na jakąś liczbę konkretną. Byłbym wdzięczny, bo ciekawi mnie to.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ostatni odcinek byl jakimś festiwalem żenady, z masą tak beznadziejnych dialogów, że aż płakać się chciało momentami.

Odczuwam też brak Palkowskiego, który umiał prowadzić młodych aktorów którzy byli w 1 sezonie świetni. Tutaj nawet Michalina wypadła średnio. Ostatni epek był okazja do budowania świetnych scen między postaciami, niestety, potencjał został bardzo zmarnowany zarówno od strony aktorskiej jak i scenariuszowej.
Uderzyła mnie tez irytująca muzyka (która sama w sobie jest bardzo dobra) która łopatologicznie nawalała w "ważnych" momentach, rzucając widzowi w twarz, ŻE O TUTAJ dzieje się coś WAŻNEGO. Dawno nie oglądałem czegoś gdzie byłoby to tak namolne.

Ale nadal czekam na resztę. Zdążyłem w trakcie 1 sezonu dostatecznie polubić Zawadzkiego i policjanta by być ciekaw ich dalszych losów. Mam tylko nadzieje, że za tą sektą/kultem jest jakaś większa historia.

Odpowiedz
(11-11-2017, 03:52)Persona non grata napisał(a): Chyba nie scenarzystą, tylko asystentem reżysera. ;)

I nie tylko, detektywie. ;) Ale słusznie – miałem to sprostować i odpisać na wszystkie posty w tym tygodniu, ale kilka dni temu wciągnęła mnie organizacja Camerimage i wracam do życia jakoś 20.11, gdy już będzie po 5. odcinku (i wtedy obejrzę "hurtowo" 4 i 5 oraz Wam odpowiem).

Nie mogę się doczekać wysypu reakcji na 4. odcinek. Aż sobie ostatnio przypomniałem scenariuszowo, co się będzie działo w 4-5. 

Co do ukrytej części posta: #TeamŁabacz is the way to go.

@Crov: Dobre pytanie, postaram się dla Ciebie czegoś dowiedzieć po Camerimage.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon