Black Dynamite
[Obrazek: black_dynamite_ver31.jpg]

Your knowledge of scientific biological transmogrifications is only outmatched by your zest for kung-fu treachery.

Filmowcy sięgają po stare filmy i serie, zasypują nas kolejnymi rymejkami sekłelami i innym szajsem, którego nie potrzebujemy i nic nie zapowiada by ta tendencja miała się zmienić. A jednak razem z tą śmierdzącą falą pojawiło się ostatnio kilka ciekawych rzeczy. Planet Terror, gdzie wyłożono kilka zielonych baniek, żeby film wyglądał jakby nakręcono go za $20.000, za rogiem czają się Expendables ociekający klimatem akcji z ery VHS. A teraz komuś przypomniał gatunek Blaxploitation...

Pojawił się Black Dynamite. Czarny Dynamit to weteran wietnamu, najlepszy człowiek CIA (ale już dla nich nie pracuje), jest super cool i zna kung fu. Obecnie nosi świetne garniaki i dba o czarnych braci z getta. Jak trzeba spuści komuś łomot, pięściami lub nunchaku. Kiedy jednak ginie jego brat, możemy być pewni, że przez miasto przeleje się rzeka krwi...

Reżyser, Scott Sanders zrobił z partactwa sztukę i niech mnie szlag... od razu stworzył arcydzieło. Trudno ogarnąć jak bardzo zły jest ten film. Widz jest zarzucany nieudolnością z taką intensywnością i w takim tempie, że trudno za tym nadążyć. Gówniane dialogi poganiają tandetne sceny pościgów. Wzięte z czapy walki kung fu mieszają się z debilną fabułą. Katastrofalnemu oświetleniu towarzyszy kulejący montaż. Obraz traci ostrość, w kadr wpada mikrofon. Rasizm, seks & przemoc.

Padam na kolana przed tym filmem. Wiem, że jeszcze nie raz go obejrzę, żeby zachwycać się jego przemyślaną i konsekwentną realizacją. Można go studiować niemal jak filmy Camerona i Tarantino. Black Dynamite chyba należy porównać do tych bohomazów Picassa, które tylko zdają się być dziełem idioty a w rzeczywistości prezentują niezwykły kunszt.

Po seansie solo i seansie z tequilą i zgranym towarzystwem film otrzymuje lekką ręką 9/10.

Odpowiedz
Wybitne dzielo. Jeden z najlepszych filmow 2k9. Obejrzalem 2 razy w ciagu 2 dni. Rola zycia White'a, wspanialy scenariusz, mega onlinery, wyborne gagi, non stop akcja i tona absurdu. Najlepsza scena? Rozkmnikna w Barze:)
9/10

Odpowiedz
Heh mnie jednak najbardziej rozwaliło

Odpowiedz
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JC7uIPBXcf4[/youtube]

:lol:

Odpowiedz
A racja :D to też jeden z lepszych tekstów :)

And I will not hesitate to lay the hammer down on any clown that comes around.

Odpowiedz
Przykleję moją wypowiedź z minirecenzji:

Cytat:komedia roku! Normalnie miażdżąca zgrywa z kina blaxploitation, widoczne mikrofony, złe dialogi i jak zwykle bad-assowa postać głównego bohatera :) Ryłem ze śmiechu co chwilę. Recki mówią, że druga połowa filmu jest znacznie gorsza. Bzdura. Właśnie jest świetna, głównie dzięki scenie z zamawianiem gofrów oraz wątkowi wietnamskiemu :) Finał zaś ociera się o taką epę, że szok :) Polecam kurde, bo Dynamite! Dynamite! to kawał świetnego pastiszu. Cycki, seks, przemoc, maksymalne przerysowanie każdego szczegółu - takie jest BD...

9/10

I słowo podtrzymuję, ale nie do końca. Dialogi nie są złe, tylko zajebiste :)

Jak tu się znalazłeś?
- Wszedłem.

Dodam też kozacką scenę jak partner BD opowiada co zrobi jak wróci z wojny do rodziny. Myślałem, że zejdę...
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Potwierdzam wszechzajebistość tego filmu. Tekst ode mnie:
- Możesz pójść lub dojść.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Pieczołowicie potwierdzam, że film jest zajebisty, a wszystko co zostało napisane powyżej to szczera prawda. One-linery rozwalają, a ilość idiotycznej treści i akcji jaka wylewa się na nas z ekranu powala, i to czasem dosłownie (bo śmiechem). A ładunek rozrywkowości jest większy niż w 95% współczesnych mainstreamowych "poważnych" filmów akcji i sensacyjniaków. Co ciekawe zupełnie nie przepadam za tego rodzaju pastiszami (nie trawię całego Grindhouse poza Tarantinowym pościgiem samochodowym), a tu proszę, taka perełka się objawiła. Quentin byłby dumny.
Film otrzymuje ode mnie na razie 8/10 choć zastanawiam się czy za jeden tekst nie podwyższyć oceny o pół punktu, zweryfikuję po następnym obejrzeniu. A ów tekst następuje po tym jak na wyspie złego doktora jeden z towarzyszy Blacka zaczyna opowiadać co zrobi jak już pokonają ich przeciwnika. Chwilę potem zostaje zabity, a ze strony Blacka pada tekst:

- Who saw that com... who saw where it came from?!

GENIALNE.

Odpowiedz
ja również potwierdzam to, co wszyscy potwierdzają - film z kosmosu, a dialogi pisał geniusz.

laska do Black Dynamita: Może powinniśmy wezwać policje?
Black Dynamit: Nie, kochana. Założę się o twoją dupkę i pół cycuszka, że już posmarowali glinom.

mój ulubiony:

- Jak się tu dostałeś?!
- Wszedłem.

przepiękny film:)

Odpowiedz
jeśli BD ma jakąś wadę to jest nim zbyt mała ilość gołych cycków (tylko parę na samym początku) albo może to ja jestem jakiś niewyżyty.

Odpowiedz
Prawdą jest, że więcej cycków byłoby w klimacie, ale cóż...

A poza początkiem był wielki czarny cycek piguły.

Odpowiedz
Blaxploitation pełną gębą ! Stylistyka, muzyka, aktorstwo - wszystko miażdży totalnie :)

Dialogi kapitalne:

- Nie chcemy by ulicą płynęła rzeka krwi.
- Dajcie nazwisko to będzie tylko kałuża.

- Podać Ci coś Byczy Rogu ?
- Możesz mi dać dupy :)

Scena zgadywania w barze (ad. piwa Anakonda) to istna perełka. Zwroty akcji też są niesamowite, a główny bad guy ... masakra !

Sanders stworzył świetne kino w klimacie lat 70 uwypuklając cały ten kicz i przesadę, uśmiałem się jak nigdy :)

8/10
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Nie no nie mogę, moja przepona jest uszkodzona po seansie. Miazga, film-kozak. W stylu Tarantino, ale zrobiony z jajami, których Quentin może pozazdrościć. Mistrzowska parodia, chylę czoła przed reżyserem. Kumpel, z którym oglądałem film nie mógł uwierzyć, że to współczesna produkcja, był przekonany że pokazuję mu jakieś gówno z '78

Tak a propos, to jakie jest najbardziej znany przykład tego kina Blaxploitation, jeśli w ogóle jakiś tytuł jest w miarę znany.

Odpowiedz
Shaft.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Same zachwyty :shock: . To obejrze.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
simek napisał(a):film-kozak. W stylu Tarantino, ale zrobiony z jajami, których Quentin może pozazdrościć.
Nieprawda, bo Tarantino potrafiłby zrobić równie dobrą parodię, on może najwyżej DOCENIĆ :P

Odpowiedz
simek napisał(a):W stylu Tarantino, ale zrobiony z jajami, których Quentin może pozazdrościć
Przede wszystkim Tarantino nie kręci głupawych komedyjek, więc skąd wytrzasnąłeś taki wniosek?

Odpowiedz
Wniosek wytrzasnąłem po wspomnieniu filmu Death Proof, który był również parodią o podobnym zamyśle, tylko brał na warsztat troche inny gatunek filmów, ale też kiepskawych. Chodziło mi głównie o to, że Tarantino nigdy nie pojechał aż tak po bandzie jak twórcy Black Dynamite, a według mnie szkoda.

Mierzwiak, widziałeś w ogóle Czarnego Dynamita? Może to co powiem jest bardzo dziwne, ale ten film wcale nie jest głupią komedyjką, a w kategorii hołdu do danego, kiepskiego obiektywnie patrząc gatunku filmowego jest o poziom wyżej od Death Proof.

Odpowiedz
Black Dynamite dalece bardziej naładowany substancją niż Death Proof, który można by spokojnie przyciąć do 45 minut.

Odpowiedz
Wybaczcie słownictwo;p

Co za przewyjekurwisty rozpierdalator!

Tera grzeczniej

Przyznam szczerze, kino blaxpoitation to dla mnie tabula rasa i terra incognita.
A mimo to bawiłem się na tym filmie setnie. Świetna rola White'a(white? :lol: ), świetna muza*, kapitalny humor (zwłaszcza epizod wietnamski, wyspa kung fu, i, nie będę ukrywał - rozkmina w barze), ładne damy... Czego chcieć więcej ?

Żeby weszło do kin :/

W swojej kategorii: 9

*

Edit. Już wiem czego mi brakowało :]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon