Black Mirror
Doppelganger, odpisywalem zanim Twój post się pojawił, odnosiłem się do score na IMDb.
Jak dla mnie - Entire history of you, Be right Back I San Junipero. Gdybym miał wybrać czwarty, to pewnie też albo White Bear albo Shut Up.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(05-01-2018, 11:02)Snuffer napisał(a): Zachwytow nad Hang the DJ nie zrozumiem nigdy - tym bardziej oceny 9,2 na Imdb.
Ja też. To świetny materiał na 15-20 minutową krótkometrażówkę, ale tutaj rozciągnięte do prawie godziny to nuuuda. Dodatkowa bieda z tym, że sugeruje się widzowi jakąś wielką tajemnice - ojeny, obserwują ich, ojeny, mur - które okazują się niczym innym jak "zwrotem akcji" dla zwrotu akcji.

Najlepsza historia w tym sezonie to zaadaptowane opowiadanie Penna Jillette o lekarzu uzależnionym od bólu.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Czyli jeśli w całości widziałem tylko pierwszy sezon, jakoś chyba równo z emisją jeszcze w tv i może 1-2 odcinki z kolejnych to nie warto tracić czasu na nowy sezon?

Trochę chyba przegapiłem moment, w którym Black Mirror zyskało taki status i trochę nie czaję dlaczego. Bo się wyróżnia tematyką? Bo wystarczy pesymistyczna wizja przyszłości i roli technologii i już niespecjalnie ważne jak ta wizja jest rozpisana? Gdzieś widziałem ostatnio komentarz, że gdyby chłodno przyjęty Downsizing Payne'a było odcinkiem Black Mirror, zostałby okrzyknięty arcydziełem i coś w tym jest.
Trochę, mam wrażenie, jak w przypadku House of Cards, gdzie w pewnym momencie wszyscy oglądali, bo "bezwzględny Frank, geniusz w brudnym świecie polityki" a tak naprawdę najwięcej było w tym viralowego hajpu i marketingu Netflixa. 

Odpowiedz
(05-01-2018, 15:31)PropJoe napisał(a): to nie warto tracić czasu na nowy sezon?
Na nowy sezon nie bardzo. Z Black Mirror jest o tyle spoko, że możesz sobie obejrzec odcinki wyrywkowo. Zwłaszcza dobrze, jeśli masz kogos, na czyjej opinii możesz polegać. Jezeli widziales pierwszy sezon to polecam z drugiego "Be Right Back" jeszcze, i tyle w sumie. Z trzeciego spoko jest drugi i czwarty, ale mysle, ze to nic, po czymś byś zbierał szczękę z podłogi. Z czwartego pierwszy jest sympatyczny, a tak to po odcinkach rozsiane są fajne elementy, które raczej nikną w gąszczu nijakości.

Odpowiedz
Prop, dodatkowo ja zauważyłem że ogromna ilość fanów Black Mirror to osoby młode - moja dziewczyna ma siostrę w liceum i czasem mam okazję zamienić kilka słów z nią czy z jej znajomymi i dla nich Black Mirror jest zwyczajnie cool, edgy i niesamowicie inteligentny. Już nie wspominając jaki jest odkrywczy. Nie wiem, czy nie widzą ironii wysyłając sobie na snapchacie jak oglądają BM, ale chyba nie :)
Myślę, że wiele osób (jak głupio by to nie brzmiało) ogląda to dla samej popisowy oglądania czegoś "dojrzałego" i mrocznego. Dużo takich komentarzy też zauważyłem pod tekstami KMFu o serialach na fb.
To bardzo podobny przypadek jak HoC, ale też z nutką snobizmu.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(05-01-2018, 16:11)Snuffer napisał(a): To bardzo podobny przypadek jak HoC, ale też z nutką snobizmu.
bardzo dziwnie napisałeś skrót od "rick and morty" :P

Doppelganger napisał(a):Ilu ludzi tyle opinii
przecież to jest największa zaleta tego serialu.
każdy w tym misz-maszu stylów i historii znajdzie coś co się jemu spodoba
tak że o.

Odpowiedz
Metalhead - podoba mi się nawet, głównie dlatego ze pozostawia duże pole do interpretacji odcinka, historii i motywów. Psy terminatory prawie jak Arnold w 1984 roku :)

Odpowiedz
No Metalhead to IMO dość jasna "adaptacja" Terminato Salvation. :) Roboty wymknęły się spod kontroli i sieją spustoszenie. To był fajny metriał na dobry, przerażający survival, ale problemem - dla mnie - był fakt, że niemal nic nie wiadomo o bohaterce i jest mało wyrazista. W takim filmie potrzebny jest bohater, któremu chce się kibicować, ktorego losem chce się interesować. A ta to mało ciekawa postać moim zdaniem.

Odpowiedz
To musiałbyś zobaczyć moją dziewczynę - siedziała jak na szpilkach, zaangażowanie na maxa, co jest rzadkością mimo że BM bardzo ceni.
Sam też muszę przyznać że żałowałem że odcinek taki krótki. Aha, CGI psów wg bardzo dobre jak na zwykły serial TV.
Black Museum - świetny klimat, bardzo dobre dla mnie. Im dalej w las, tym lepsze historie w tym odcinku.

Sezon dobry, nie rewelacyjny.

Odpowiedz

Czyli polscy jutuberzy przyjrzą się przyszłości w odbiciu Czarnego lusterka :) Tylko Janka brakuje, może w 2. sezonie?

Odpowiedz
To jako ciekawostkę powiem, że prawie brałem w tym udział. ;)

Odpowiedz
Ale gardzisz komerchą, więc honorowo odmówiłeś :P
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Eh, lubiłem Netfliksa, a wpuszcza mi tu cichaczem jakichś jutuberów :P
No nic, oby wyszło przynajmniej neutralnie.
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
Gonciarza to ty szanuj :)

Odpowiedz
Gonciarz Gonciarzem, ale KASIA JEST, JUPIII!
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
Dla mnie oni wszyscy są niesamowitymi nołnejmami :D Ale pewnie dlatego, że nie oglądam takich rzeczy - jedynie kilka kanałów o tematyce sportowej/filmowej.

Odpowiedz
(19-01-2018, 12:50)Quay napisał(a): Gonciarz Gonciarzem, ale KASIA JEST, JUPIII!

W tym wypadki mirror idealnie pasuje :P
Ktoś to już obejrzał? Warto, czy dostanę instant raka jak od większości polskiej Tuby?
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
Rozstanie z Gonciarzem i Kasią bardzo fajbe, chociaż nijak ma się do motywu potencjalnej przyszłości, to raczej tu i teraz, ale nie sądziłem że będzie to takie meta i za to również plus.

Pozostałych nie widziałem.

Odpowiedz
Ruszyłam w końcu czwarty sezon, jestem po odcinku o kosmosie i o wszczepieniu implantu córce. Ten pierwszy jest absolutnie cudowny, świetnie pogrywa z oczekiwaniami widza i w zaskakujący sposób przetwarza schematy, do których przyzwyczaiło nas BM, choć możliwe, że to ostatnie niektórzy potraktowali jako zarzut (fuck them :). Super historia, trzymająca w napięciu do samego końca, no i jak zwykle ponura satyra na nowe doskonałe technologie w rękach niedoskonałych ludzi (ale przede wszystkim super historia!).
Drugi odcinek to niestety spory zjazd w dół - przewidywalna, nudna, z wbijaną do łba puentą (wbijaną dosłownie, z wykorzystaniem do tego jednej z postaci).
Obie historie są w zasadzie o tym samym - nadużywaniu kontroli - ale różnica w jakości to prawdziwa przepaść. 

edit: "Crocodile" za mną. Fajnie się oglądało, takie trochę "Fargo". Tylko końcówka była nie bardzo - już zaczęłam kibicować (anty)bohaterce, bo tak daleko zaszła, a tu jebnęli
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
(18-01-2018, 14:08)Crov napisał(a): To jako ciekawostkę powiem, że prawie brałem w tym udział. ;)

w sumie mogę szczerze napisać że i tak twoja parodia trafiła do mnie najbardziej.
stankiewicz byłby dobry gdyby nie totalnie przegięty (#symbolika_i_przesłanie!!!) finał.
darwini słabi scenariuszowo, emce mogłaby rozwinać wątek postaci w realu, gonciarza nawet nie chciało mi się oglądać do końca, bo poza tym "meta" nic innego tam nie odnotowałem
tak że o.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon