Ankieta: Czy zamierzasz w przysz
Tak
Nie
Nie wiem
A co to jest HD? ;-)
[Wyniki ankiety]

Blu-ray i HD DVD czyli filmy w High Definition
HD ma to do siebie że robi wrażenie nawet na małym ekranie. Na moim 17" monitorze trailery w 1080p powalają, ale jednak HD stworzono do dużych ekranów. Swego czasu w MM widziałem na jakiejś gigantycznej plaźmie (nie wiem ile to miało, na pewno nie mniej niż 80") fragment Ultravioletu. Przyjrzałem się obrazowi z jakichś 30 centymetrów. Amazing.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Na moim 17" monitorze trailery w 1080p powalają

Masz 1080 pikseli w pionie na 17'' monitorze? :shock:
Co to za model?

Odpowiedz
Nie, na standardowej rozdziałce 1024x768. Puść sobie na pełnym ekranie trailer w 480p i 1080p a zobaczysz o czym mówię.

Odpowiedz
To nie to samo;)
Na moich 1280x800 mieści się tylko hd720, do 1080 potrzeba co najmniej 1920x1200.
Różnica w jakości oczywiście kolosalna, mam kolekcję filmików HD i testy już dawno przeprowadzone;)

Odpowiedz
Wczoraj przeglądałem zagraniczne forum i temat, na którym ludzie pokazywali zdjęcia swoich kolekcji blu-ray/hd dvd. Ktoś wśród oryginałów miał żałosne piraty w postaci obu części Kill Billa i Iniemamocnych :lol:

Odpowiedz
Miałem na myśli krótkie pokazówki, nie filmy fabularne;)

Odpowiedz
Wiem, to była tylko dygresja :wink:

A pokazówki robią wrażenie, ktoś dawał linka do filmików ze strony Microsoftu, świetne są.

Odpowiedz
Ja dałem. ;) Filmik z formuły 1 chwyta za jajca.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Swego czasu szperałem po sieci w poszukiwaniu takich próbek. Znalazłem nawet fragment pierwszej części X-Men, oczywiście to nieoficjalne HD (nie wiem skąd, może nagrywane z tv) ale nie powalało to jakością.

Odpowiedz
jeśli chodzi o rozdzielczość to kiedyś słyszałem że filmy które oglądamy w Tv i na DVD to i tak nie jest ta oryginalna rozdzielczość z jaką został pierwotnie nagrany film ( a jest ona zdecydowanie większą od standardu TV i DVD) czyli tak czy siak jakość HD jest lepsza mimo iż dany film nie był w pełni zarejestrowany w tej technologii.

Kolejny przykład mocy remasteru HD jakiegoś klasyka :
http://www.dvdbeaver.com/film/DVDReviews8/the-searchers.htm
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Robi wrażenie jak na tak stary film.

Casablanca też robi wrażenie: http://www.dvdbeaver.com/film2/DVDReviews27/casablanca.htm

A tu chyba największa różnica jaką widziałem między SD a HD: Blood Diamond http://www.dvdbeaver.com/film2/DVDReviews28/blood_diamond.htm

Odpowiedz
szczerze? wrażenie i owszem, robi, ale najbardziej podobają mi się środkowe kadry - najbardziej pasują stylowo do filmu. w HD wygląda jakby to Bay nakręcił :|
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:Foundation of China High Definition DVD Industry Association (CHDA) Heralds New Era of High-Definition Entertainment in China Industry Leaders Develop and Promote CH-DVD a New High Definition DVD Standard for Chinese Market Beijing (September 7, 2007) - The Optical Memory National Engineering Research Center (OMNERC), a laboratory dedicated to optical disc research in Tsinghua University, today announced CH-DVD (China High Definition DVD)*1, a new generation high definition DVD format developed in collaboration with research institutes and manufacturing enterprises at home and abroad. The physical format of CH-DVD includes Chinese-owned intellectual property, and is based on HD DVD, the next generation high definition DVD approved by the DVD Forum. The realization of CH-DVD was supported by the Chinese government, and will pave the way for the localization of blue-laser, high-definition DVD in China. On Sept. 7, 2007, OMNERC established CHDA -- the China High Definition DVD Industry Association -- in cooperation with the DVD Forum and Chinese and international partners. CHDA will play a leadership role in the promotion of CH-DVD, and will make a big push to launch CH-DVD player into the Chinese market in 2008. The emergence of CH-DVD as a high definition format integrating Chinese-owned intellectual property clearly demonstrates that a Chinese optical disc technology is already at the world-class level. In the near future, all related industries in China are expected to make the transition from standard definition DVD to high definition DVD. CH-DVD is designed to play a central role in the sound development of the content industry, and adopts advanced copy protection technology that effectively prevents the spread of pirated copy. Many content holders have confirmed their support for CH-DVD and will launch movie titles in the CH-DVD format. In the next year, China will start broadcasts of high definition TV programs. In combination with HDTV, CH-DVD will provide a wide variety of HD content that will enrich the lives of viewers.

Zapowiedź końca Blu-Ray? Zaakceptowanie CH-DVD, technologicznie opartego na HD-DVD, przyczyni się do wzrostu produkcji nośników i odtwarzaczy, tworząc niejako bazę produkcyjną dla HD-DVD (skutek: szybki spadek cen).

Odpowiedz
http://www.dvdtown.com/news/51gb-hd-dvd-approved-for-production/4731
rozwiązania za rozwiązaniami :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Jedna rzecz jest w tym naprawdę głupia - zaczęto wydawać filmy wtedy, kiedy dyski nie miały jeszcze tych ogromnych pojemności. Teraz zacznie się produkcja dysków o znaaacznie większych pojemnościach i dam sobie rękę uciąć, że niektóre filmy zostaną wydane na nowo no bo wtedy było za mało miejsca i nie było takiej jakości jak by sobie życzył producent/reżyser/ktokolwiek.

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):http://www.dvdtown.com/news/51gb-hd-dvd-approved-for-production/4731
rozwiązania za rozwiązaniami :P

Jeśli koszt produkcji nośnika nie będzie znacząco większy, a odtwarzacze poradzą sobie bez problemu z tymi płytami, to... Blu Ray jest martwy.

Odpowiedz
Tylko że to blu-ray już dawno stworzył płyty 150 GB.

Zresztą mówienie że blu-ray grozi upadek skoro wciąż jest wspierany przez studia filmowe to zwykła głupota. Dopóki nikt się nie wycofa, będzie mieć się dobrze.

Odpowiedz
Ojej, od razu głupota. Pomarzyć już nie można? ;)

Odpowiedz
A ja marzę o upadku HD DVD, bo wolę blu-ray, ha!

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Jedna rzecz jest w tym naprawdę głupia - zaczęto wydawać filmy wtedy, kiedy dyski nie miały jeszcze tych ogromnych pojemności. Teraz zacznie się produkcja dysków o znaaacznie większych pojemnościach i dam sobie rękę uciąć, że niektóre filmy zostaną wydane na nowo no bo wtedy było za mało miejsca i nie było takiej jakości jak by sobie życzył producent/reżyser/ktokolwiek.

ale tylko tytuły na HD-DVD bo Blu maja już te pojemność :)

ja też jestem za Blu-ray bo jest bardziej zaawansowany technologicznie a na siłę ulepszanie starszego HD-DVD byle tanim kosztem mija sie z celem :P bo jak juz robić zmiany to na maxa technologicznie :)
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości