Ankieta: Czy zamierzasz w przysz
Tak
Nie
Nie wiem
A co to jest HD? ;-)
[Wyniki ankiety]

Blu-ray i HD DVD czyli filmy w High Definition
No cóż, ja miałem okazję widzieć na LCD z rozdziałką HD King Konga na DVD i wyglądało to koszmarnie, a było to ledwie 720p. Wolę nawet nie myśleć jak wyszłoby to na tv z 1080p.

PS. O tym że jakość jest zajebista można przekonać się odpalając trailer w 1080p na 17" monitorze :wink:

Odpowiedz
To wiadomo jeśli nie ma upscanu to lipa. Ale jeśli podłączysz kompa i odpalisz w nim DVD to jakość masz jak z upscanu do 1080p i jest masakrycznie cudnie :D Nie zauważyłem żadnych zniekształceń ani pikselozy. Jednak odległość 2 metrów jak na 37 calowy to stanowczo za wiele dla moich oczu. Jutro lobie przemeblowanko w pokoju i wyciągnę dodatkowe 1,5 metra luzu
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Po podłączeniu kompa do tv, tv pełni funkcję monitora. Jesteś pewien że w ustawieniach karty graficznej masz wtedy rozdziałkę 1920? I od kiedy to upscan do HD jest podczas odtwarzania dvd na monitorze z HD? Jakaś magia tu widzę ma miejsce.

Chyba że dysponujesz konwerterem, który kosztuje tyle samo co odtwarzacz HDDVD.

Odpowiedz
Jestem pewien Tv automatycznie dopasowuje sie do szerokości ekranu i podkręca kartę graf do 1080p. Oczywiście że pliki w 720p i 1080p wyglądają o niebo lepiej od plików DVD ale i tak jest dobrze. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale jest jak jest jakość DVD jest znacznie lepsza od tradycyjnych Tv i żadnych widoczny artefaktów związanych z niższa rozdzielczością nie zauważyłem. Filmy teraz w formacie 1.85.1 wygladaja znacznie lepiej niż w 2.35.1 (jeśli chodzi o DVD) bo w 720p i 1080p oczywiście to już nie robi różnicy :).

[Obrazek: beztytuunz1.th.jpg]
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
To teraz spróbuj mu zapodać VHSa i podziel się wrażeniami :lol:

Odpowiedz
szkoda oczu :)
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
No super, to odpal jakiś film i zrób zrzut ekranu w rozdziałce full HD.

Odpowiedz
Chcialbym rozwiac watpliwosci co do upscalu, bo dziwne rzeczy tu wypisujecie. W przypadku plaskich ekranow, zarowno lcd jak i pdp upscale wystepuje ZAWSZE, na poziomie telewizora, do natywnej rozdzielczosci wyswietlacza. Tzn, jesli z kompa puscicie sygnal, dajmy na to, 800x600 to i tak przez wewnetrzny procesor bedzie skalowany do rozdzielczosci jaka posiada wyswietlacz. Wbudowane upscalery daja przewaznie kiepskie efekty, dlatego stosuje sie albo upscale software'owy (w przypadku podlaczonego kompa) lub hardware'owy (w przypadku stacjonarnego odtwarzacza, z uzyciem osobnego skalera). Ten pierwszy odbywa sie albo automatycznie (windows ZAWSZE skaluje kazde wideo do rozdzielczosci pulpitowej - aktualnie ustawionej), albo posrednio za pomoca np. filtrow ffdshow (chyba najlepszy aktualnie sposob). Jednak tak czy inaczej, obraz skalowany bedzie co najwyzej akceptowalnej jakosci. Ani DivX, ani DVD na ekranie plaskim nie bedzie wygladac "fajnie", "spoko" a juz na pewno nie "rewelacyjnie". Jakosc takiego sygnalu bedzie spadac wraz z rozmiarem ekranu, to co na 32" jest akceptowalne, na 46" bedzie wygladac jak poimprezowy haft...

Odpowiedz
Wow widać makijaż Rutgera :D
http://www.dvdtimes.co.uk/content.php?contentid=66670
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Miło że naprawiono niezbyt imponujący transfer Silent Hill. Po samym trailerze i klipie Ratatouille w 1080p 1. miejsce na liście w ogóle mnie nie dziwi.

Na deser screen z POTC3 na blu-rayu: http://i166.photobucket.com/albums/u98/adzez/At%20Worlds%20End/8036a36e.png

---

Czyżby pierwszy poważny krok ku zwycięstwu w wojnie formatów HD? Studio Warner Bros. (w skład którego wchodzi też New Line Cinema) ogłosiło, że z dniem 31 maja przestaje wydawać filmy w obu formatach i przechodzi na blu-ray (oczywiście standardowe DVD dalej będzie wydawane). Oznacza to, że WB/New Line, Sony, 20th Century Fox i Disney wydają filmy na blu-rayu, a na HD DVD tylko Universal i Paramount.

Nie ukrywam że bardzo mnie to cieszy :)

Odpowiedz
Również ciesze sie z decyzji Warnera, bo tym samym postawiono pierwszy krok w rozstrzygnięciu wojny formatowej. Nie ukrywam że też jestem za obozem Blu-Ray.
Jutro planuje obejrzeć Blade Runnera Final Cut w 720p (na więcej mój procek sobie nie pozwoli) browarek sie już mrozi to będzie coś :)
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Juz jakis czas temu przestalem sledzic przebieg wojny nosnikow. Pojawiaja sie juz odtwarzacze multiformatowe (obslugujace i to i to), wiec to ktora opcja wygra nie ma wiekszego znaczenia dla uzytkownikow.
A niecierpliwi juz moga uzbrajac swoje pecety, w sklepach pojawily sie komputerowe odtwarzacze HD-DVD i BluRay w cenach ok. 500pln.

pozdr

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/Czy%C5%BCby+nadchodzi%C5%82+koniec+formatu+HD+DVD+,News,id=39978

Kolejny news wskazujący na to, że HD-DVD może już powoli kopać sobie grób. mnie to cieszy nie dlatego że jestem za blu-ray bo mi to wszystko jedno, tylko dlatego, żeby wojna formatów się skończyła, niezależnie od zwycięzcy.

No i blu-ray ma PS3 ;)

Odpowiedz
http://www.highdefdigest.com/news/show/Toshiba/Toshiba_Officially_Drops_HD_DVD/1477

Woohoo! Toshiba oficjalnie ogłosiła rezygnację z HD DVD. No to czekamy aż Universal i Paramount przerzucą się na Bly-ray. Michael Bay pewnie już otworzył szampana :D

Odpowiedz
Przedwczoraj Universal ogłosił przejście na Blu-ray, a dzisiaj Paramount.

Rest In Peace HD-DVD.

Odpowiedz
DUX napisał(a):Nie widzę sensu dalszego ładowania kasy w format, który właśnie zaczyna być zastępowany czymś znacznie lepszym. Teraz już na spokojnie mogę zacząć budować filmotekę z wydań BLUE-RAY. bo teraz ten format ruszy z kopyta.

Jak na razie ni wygląda na to, żeby ktos się starał się wykorzystać możliwości nowego formatu, poza samą tylko większą rozdzielczością.
Przykład - Predator został wydany na blu-ray i co? i g****. Praktycznie zero dodatków, choć od dawna film w wydaniu 2DVD miał ich masę. Ale jak widać trzeba się cofnąc w rozwoju tak by zacząć od nowa cały cykl. Najpierw "gołe" wydania, za dwa lata przyjdzie pora by je wznowić jako Special Edition itd itd. Dziękuję postoję.

A odtwarzacze za 1500 zł SĄ DROGIE, może kupię jak zejdą do 300 :P A przez pięc najbliższych lat zanim do tego dojdzie zadowolę się DVD. Zresztą, nawet gdybym kiedyś miał inwestować w blu-ray, to nei po to żeby się na niego przerzucić, ale tylko po to by mieć niektóre, ulubione i najbardziej efektowne wizualnie tytuły w lepszej jakości. Póki co nie widzę sensu by przestać kupować DVD.

Odpowiedz
Dux, a co zrobisz z gora dvd ktore juz masz? Na smietnik? Bo wiesz, ogolnie to ja popieram twoje zdanie - jak najbardziej powinienes przerzucic sie na bluraye i olac dvd. Z checia pomoge ci zrobic cos ze starymi plytami, po prostu mi je przeslij a nie bedziesz mial z nimi problemu. :)

Odpowiedz
Powiem ci co zrobi DUX ze swoją kolekcją dvd - będzie się z niej dalej cieszył, bo odtwarzacze Blu-ray odtwarzają również dvd, o czym wiele osób wciąż nie ma pojęcia.

Odpowiedz
I to odtwarzają podobno wspaniale, bo siłą rzeczy w odtwarzaczach Blu-ray musza być użyte komponenty wyższej jakości niż w odtwarzaczu DVD za 3 stówki, a to wszystko wpływa na jakość obrazu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości