Bottom 5 - rozczarowania i najgorsze filmy 2016 roku
@military
Nawet nie piłem. :(
Szczerze mówiąc raczej się zgrywałem - wiem, że nie napisałeś tego dosłownie, ale rozbawił mnie dobór tytułów w takim temacie. :) Chill

Gieferg napisał(a):Jesli to było do mnie to umieściłem go na liście jako ROZCZAROWANIE. Zeszłorocznych filmów widziałem może z 10 (przynajmniej tyle w tej chwili pamiętam), więc wystarczy się nie zmieścić w TOP-5, żeby wylądować w Bottom 5. Poza tym nawet będąc w TOP-5 (bo Wołyń w sumie w nim jest) film może być rozczarowaniem. 

Wołyń dostał 7/10, a liczyłem na coś co, spokojnie dostanie ode mnie dyszkę. Trzy punkty poniżej oczekiwań to spore rozczarowanie. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?

No a do kogo to miało być? :D Zauważyłem, że dostał 7/10 - ot, umieszczenie takiego arcydzieła na liście top NAJGORSZYCH FILMÓW ROKU. God damn

Wiem, że w tytule jest o najgorszych filmach i rozczarowaniach, ale już w poście Juby napisał o najgorszych filmach roku. Zaraz się pojawią filmy z 9/10, bo ktoś oczekiwał 10/10... c'mon. :D
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Cytat:Nawet nie piłem. :
To tym gorzej dla ciebie.

Po 1 - Popraw cytowanie, Juby tego nie napisał.

Po 2 - Temat brzmi:

Cytat:Bottom 5 - rozczarowania i najgorsze filmy 2016 rok

ROZCZAROWANIA I NAJGORSZE FILMY. Wiesz czym się jedno różni od drugiego?

Teraz spójrz na mój post. Masz w nim podane trzy najgorsze filmy, oraz dwa ROZCZAROWANIA.
Przeczytaj to sobie tyle razy, ile będzie trzeba, może za którymś razem w końcu załapiesz.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Zapomniałem jeszcze dodać na listę Civil War, którego nie dokończyłem, bo po 30-40 minutach zacząłem się zastanawiać, po co w ogóle tracę na to czas. Kolejny film, który prowadzi do 10 innych filmów i sam w sobie nie ma znaczenia. Padaczkowato nakręcony i zmontowany, z nieśmiertelnymi bohaterami, z intrygą tak naiwną, że w dzisiejszym świecie, gdzie codziennością są zamachy, migracje, medialne manipulacje, wojna o ropociąg itp., po prostu nie ma racji bytu.

Gdyby to nie było sprzedawane tak cholernie poważnie, z desaturacją barw itp., to pewnie bym to kupił jako fantazję, ale sorry: Marvel od fazy 2 kręci się w kółko i jak dla mnie wydeptał sobie własny grób. Kolejny taki sam film o tym samym, ale brzydszy i jeszcze bardziej roztrzepany. BvS przynajmniej obejrzałem do końca, bo miał jakąś stylizację i w sumie próbował zrobić coś ciekawego z gatunkiem (dopóki się nie zesrał w majty w ostatnim akcie). Tego nie zdzierżyłem, dlatego zastępuję listę najgorszych filmów.

1. Civil War
2. BvS

Odpowiedz

Gościu, wyluzuj. :D Twój agresywny ton jest kompletnie nieuzasadniony.

Poprawiłem z Juby na Gieferg od razu, zanim jeszcze zdążyłeś napisać odpowiedź. 

Gieferg napisał(a):Po 2 - Temat brzmi:

Cytat: napisał(a):Bottom 5 - rozczarowania i najgorsze filmy 2016 rok

ROZCZAROWANIA I NAJGORSZE FILMY. Wiesz czym się jedno różni od drugiego?

Teraz spójrz na mój post. Masz w nim podane trzy najgorsze filmy, oraz dwa ROZCZAROWANIA.
Przeczytaj to sobie tyle razy, ile będzie trzeba, może za którymś razem w końcu załapiesz.

Nawet nie przeczytałeś co napisałem. ZOBACZ PIERWSZY POST W TYM TEMACIE.
Juby napisał, że NAJGORSZE FILMY ROKU, a w honourable mentions dał rozczarowania.
A czemu ruszyłem temat? Bo jeśli np. te topki pójdą na stronę, to potem będą filmy z 7-9/10 w top najgorszych filmów, bo ktoś sobie inaczej zinterpretował i wymieszał rozczarowania z najgorszymi filmami. I taki "Wołyń", albo "The Nice Guys" będzie stał obok "Zoolander 2" albo "Fifty shades of black".
Warto sprecyzować co właściwie mamy wrzucać w tej topce.

A co do ostatniego zdania to nie wiem jak musiałeś mieć ciężką zawiechę myślową, by coś takiego w ogóle napisać.

military napisał(a):Zapomniałem jeszcze dodać na listę Civil War, którego nie dokończyłem, bo po 30-40 minutach zacząłem się zastanawiać, po co w ogóle tracę na to czas. Kolejny film, który prowadzi do 10 innych filmów i sam w sobie nie ma znaczenia. Padaczkowato nakręcony i zmontowany, z nieśmiertelnymi bohaterami, z intrygą tak naiwną, że w dzisiejszym świecie, gdzie codziennością są zamachy, migracje, medialne manipulacje, wojna o ropociąg itp., po prostu nie ma racji bytu.

Gdyby to nie było sprzedawane tak cholernie poważnie, z desaturacją barw itp., to pewnie bym to kupił jako fantazję, ale sorry: Marvel od fazy 2 kręci się w kółko i jak dla mnie wydeptał sobie własny grób. Kolejny taki sam film o tym samym, ale brzydszy i jeszcze bardziej roztrzepany. BvS przynajmniej obejrzałem do końca, bo miał jakąś stylizację i w sumie próbował zrobić coś ciekawego z gatunkiem (dopóki się nie zesrał w majty w ostatnim akcie). Tego nie zdzierżyłem, dlatego zastępuję listę najgorszych filmów.

Yay! Zgadzam się z argumentacją. Znaczy sam chyba dałem 7/10, ale też byłem zawiedziony: z podobnych powodów.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę ilość zaangażowanego w ten film talentu i fakt, iż jest to kontynuacja Days of Future Past, najgorszym filmem 2016 jest dla mnie X-Men: Apocalypse.

Szczególne wyróżnienie dla drugiej połowy Osobliwego domu Pani Peregrine, ze szczególnym naciskiem na finał. Bardzo chciałbym odzobaczyć tę reżysersko-scenariuszowo-realizacyjną abominację.

Największe rozczarowanie to ja i moje nabranie się na trailery Suicide Squad. Nigdy się nie nauczę.

Odpowiedz
1. Dzień Niepodległości: Odrodzenie
2. Londyn w ogniu
3. Warcraft: Początek
4. Ghostbusters: Pogromcy duchów
5. Zakładnik z Wall Street

Odpowiedz
Cytat:Juby napisał, że NAJGORSZE FILMY ROKU, a w honourable mentions dał rozczarowania.
Podałem trzy najgorsze filmy, a niżej (z wyraźnym nagłówkiem) dodatkowo dałem dwa rozczarowania. Co ci się nie zgadza? Ile jeszcze razy trzeba ci to powtórzyć? I co tu ma do rzeczy co Juby napisał? Nie wymieniłem Wołynia jako jednego z najgorszych filmów roku, no ale ty widać wiesz lepiej.

Cytat:Bo jeśli np. te topki pójdą na stronę
Po 1 - niby czemu miałyby pójść? Na stronie o ile mi wiadomo zdarzają się podsumowania, ale nie forumowiczów, tylko ludzi, którzy piszą na stronę.
Po 2 - Jeśli nawet - Who gives a fuck?

Cytat:, to potem będą filmy z 7-9/10 w top najgorszych filmów, bo ktoś sobie inaczej zinterpretował i wymieszał rozczarowania z najgorszymi filmami. I taki "Wołyń", albo "The Nice Guys" będzie stał obok "Zoolander 2" albo "Fifty shades of black".

I wtedy będziesz miał z tego powodu ból dupy? Once again, who gives a fuck?

Odpowiedz
No, właściwie miałbym ból dupy, bo w top najgorszych filmów roku znalazł by się film 9/10, a potencjalny czytelnik widząc go w top najgorszych filmów 2016 przestałby traktować tę stronę serio.

A jeśli to tylko taka luźna dyskusja to
[Obrazek: xYZ9O.gif]

Gieferg napisał(a):Podałem trzy najgorsze filmy, a niżej (z wyraźnym nagłówkiem) dodatkowo dałem dwa rozczarowania. Co ci się nie zgadza? Ile jeszcze razy trzeba ci to powtórzyć? I co tu ma do rzeczy co Juby napisał? Nie wymieniłem Wołynia jako jednego z najgorszych filmów roku, no ale ty widać wiesz lepiej.

Już Ci tłumaczyłem dwa razy. Cóż więcej mogę napisać? Nigdzie nie napisałem, że wymieniłeś "Wołyń" jako jeden z najgorszych, a jedynie, że kłuje mnie w oczy jego obecność w tej topce. That's all. Jeśli chcesz możemy o tym dyskutować jeszcze przez kilka godzin, to temat wart długiej dyskusji, taki ciekawy.

Odpowiedz
Ty to masz problemy.

Odpowiedz
No widzisz, szczęśliwy ze mnie człowiek. :)

Odpowiedz
Cytat:, a jedynie, że kłuje mnie w oczy jego obecność w tej topce.

Jest dla mnie rozczarowaniem roku (w sensie rozczarowania podczas seansu), więc siłą rzeczy wspominam o nim w temacie o rozczarowaniach.

Odpowiedz
[Obrazek: giphy.gif]

Odpowiedz
Bridget Jones 3 - 4/10
Inferno - 4/10
Suicide Squad - 4/10
X-Men Apocalypse - 5/10
Dr Strange - 5/10

Zdecydowanie Inferno i SS to dwa najgorsze paździerze jakie widziałem w tym roku ;o
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
1 Kochaj!
2 Pięćdziesiąt twarzy Blacka
3 Historia Roja
4 Dzień Niepodległości: Odrodzenie
5 Tarzan: Legenda
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
1. Ghostbusters. Pogromcy duchów (2016)
2. Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia (2016)
3. Iluzja 2 (2016)
4. Londyn w ogniu (2016)
5. 183 metry strachu (2016)

Innych szajsów nie widziałem bo ich... unikałem.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Nie widziałem jeszcze arcydzieła kinematografii zatytułowanego "Ghostbusters", które pewnie zdobyło by u mnie zaszczytne miejsce, ale nie za bardzo chce mi się to nadrabiać.

Najgorsze:

1. The Divergent Series: Allegiant- ta seria to wybitny kupsztal, idealnie nadająca się do ostrej popijawy. Miło, że jakieś zastosowanie się dla tego znalazło.
2. The 5th Wave- zastosowanie podobne co numer 1 na tej liście :)
3. The Legend of Tarzan- brzydka, nudna buła która traktuje siebie aż nazbyt poważnie, nie oferując niczego w zamian.
4. Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows- nie mogę uwierzyć, że tak kolorowy, bzdurny film, mógł być przy okazji tak męczący. Dwie godziny CGI jebadła i hałasu wylewającego się z ekranu. Tutaj nawet alkohol w niczym nie pomoże.
5. Gods of Egypt- to co mnie wkurza w tej produkcji najbardziej, to nie jej niska jakość, a to, że gdzieś tam głęboko (w okolicach piekła) jest zakopany fajny film. Dużo ciekawych pomysłów obsranych toną ciężkostrawnego kiczu. Mimo wszystko, jakby ktoś mi przyłożył pistolet do głowy i kazał ponownie obejrzeć jeden z tych pięciu filmów, to chyba wybrałbym ten.

Rozczarowania:

1. Suicide Squad- o ile mogę ten film spokojnie wpisać do mojej listy TOP5 Guilty Pleasure roku 2016, to jednak spodziewałem się raczej, że znajdzie się on w moim TOP5 najlepszych. Tylko tyle i aż tyle.
2. Batman v. Superman: Dawn of Justice- pomimo tego, że już od zalążków pomysł na ten film mi się nie podobał, a kampania promocyjna tylko to potwierdzała, to jednak po cichu liczyłem na to, że będę się mylił. No cóż, film był jaki był. I chociaż rezultatu nie uważam za tragiczny, a po UE nieco zyskało w moich oczach (czyli ok, z zastrzeżeniami), to "Man of Steel" zasłużył na lepszą kontynuację.
3. Warcraft- gier nie znam, ale liczyłem na dobre fantasy. Reżyser konkretny, obada też niezgorsza. Trailery zasiały ziarenko niepewności dotyczące strony wizualnej filmu, ale nie to się okazało największym problemem. Historia i postacie wybitna nieinteresujące, a zakończenie w momencie, gdzie film powinien się tak naprawdę zacząć, do dziś pozostawia u mnie niedosyt, w najgorszym tego słowa znaczeniu.
4. Blood Father- miała być epa z Melem Gibsonem. Był Mel Gibson, ale epy zabrakło.
5. Shin Gojira- może oczekiwania wysoko zawieszone nie były, ale jako fan serii, zawsze jednak liczę na to, że wyjdzie jednak z tego coś konkretnego. Nie tym razem :(

Mimo wszystko, złamanego serca w tym roku nie uświadczyłem. Po "The Dark Knight Rises" przestałem już wskakiwać na hypetrain.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Jak dla mnie najgorsze filmy 2016 to te: Ustawiam od najgorszego

1.Independence Day: Resurgence - nie miałem żadnych oczekiwań, i tak jak myślałem słabiutki film, najsłabszy jaki oglądałem w zeszłym roku 3/10. i to tylko za Goldbluma ;p
2.Central Intelligence - sądziłem, że będzie fajny film, a wyszedł słabiutki i nie śmieszny 4/10.

Te trzy są dla mnie takie same, nwm jak je ustawić

3.Sausage Party - przeciętny film, sądziłem że będzie dużo lepszy po fajnym trailerze 5/10.
4.Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows - to samo co jedynka 5/10.
5.Suicide Squad - nie liczyłem na wiele, ale nie sądziłem, że będzie gorzej niż BvS, a było 5/10.
"It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" - Kyle Reese

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
Te tytuły raczej nie wymagają tłumaczenia:

- Mike and Dave Need Wedding Dates
- Neighbors 2: Sorority Rising
- Suicide Squad
- High-Rise
- X-Men: Apocalypse

A wśród rozczarowań:

- Star Trek: W nieznane (niby spoko, ale wyraźny spadek formy w stosunku do poprzedników)
- Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (niby też spoko, ale jakoś pochwalić nie ma za co i już nawet nie pamiętam o czym to było)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon