Box Office czyli boks biurowy
A Venom sieje rozpierdziel w chińskim BO. 34,7 mln w piątek - rekord solowego superhero, jeśli chodzi o pojedynczy film. Poprzedni numer 1 to Captain America: Civil War (30 mln). Rekordzistą superhero w ogóle jest Avengers (71 mln). Sam Venom w weekend ma zarobić w Chinach 100 mln.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Może odchodzą czasy, gdzie ludzie sugerowali się ocenami krytyków i "krytyków".
Zazwyczaj było chyba tak, że zjechany film zaliczał wtopę.
Chociaż patrzę na ten "Star is born", który chwalony jest przez krytykę a... zarobił 300 ale przez 5 tygodni.
Czyli z BR przegra.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Cytat:Chociaż patrzę na ten "Star is born", który chwalony jest przez krytykę a... zarobił 300 ale przez 5 tygodni.

No i?
Kosztował 36 baniek. Bardzo dobry wynik.

Cytat:Zazwyczaj było chyba tak, że zjechany film zaliczał wtopę.
Jak Transformers 2-4 i Piraci z Karaibów 3-4?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz
No i - jest chwalony a w okresie 5 razy dłuższym zarobił jedynie "1,5" razy więcej niż krytykowany BR.
Idąc tym tropem powinien mieć już na koncie 900.

Dlatego napisałem "chyba" bo rzadko (czy raczej wcale) śledzę co krytycy bredza.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jak dla mnie, obecnie krytycy mają bardzo mały wpływ na wynik finansowy filmu.
Bohemian Rhapsody tyle zarabia, bo to pierwszy, fabularny, hollywoodzki film o jednej z najważniejszych kapel XX wieku, więc jakość nie ma wiele do rzeczy - ma być muzyka, mają być koncerty plus kilkanaście scen zza kulis i to wystarczy na umiarkowany hit.

Odpowiedz
Cytat:No i - jest chwalony a w okresie 5 razy dłuższym zarobił jedynie "1,5" razy więcej niż krytykowany BR.
Idąc tym tropem powinien mieć już na koncie 900.

Shamar logic, qrva!

Bohemian Rhapsody to film o Queen, do wuja kafla, już tylko to wystarczy, żeby zarobić więcej niż jakieś tam coś o... czym właściwie?
Recenzje nie są kluczowe jeśli chodzi o wyniki w BO.
Spora część widzów idzie na film bo interesuje ich to, o czym jest, a nie to, jak jest oceniany. Sam tak zwykle robię.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz
(10-11-2018, 02:28)shamar napisał(a): Może odchodzą czasy, gdzie ludzie sugerowali się ocenami krytyków i "krytyków".
Może takich czasów nigdy nie było?

Cytat:Zazwyczaj było chyba tak, że zjechany film zaliczał wtopę.
A chwalony chyba był sukcesem kasowym.

Chyba nie :)

Doszukujesz się reguł i związków tam, gdzie ich nie ma, mało tego, to są rzeczy których nie da się udowodnić / obalić. Film zjechany przez krytykę może być flopem lub sukcesem kasowym, tak samo jak flopem i sukcesem kasowym może być tytuł zbierający świetne recenzje, jak udowodnić że w przypadku tytułu X recenzje miały wpływ a w przypadku Y już nie? Niby na jakiej podstswie to stwierdzić?

Ogłoszenie że film jest sukcesem wbrew krytykom to taka trochę manipulacja i to mocno naciągana. Jakoś nie widziałem byś, lub ktokolwiek inny (kiedykokwiek) napisał "zgodnie z recenzjami film jest sukcesem".

Zarobki Bohemian Rhapsody są jak najbardziej, nazwijmy to, takie jak trzeba i widać że, mimo imo totalnie beznadziejnych trailerów, muzyka Queen i postać Freddiego robi tu całą robotę, na podobnej zasadzie w przypadku Mamma Mia! najważniejszą rolę zdecydowanie odegrała muzyka Abby. Samograj i tyle i w sumie nie wiem co musiałoby się stać, żeby Bohemian Rhapsody flopnęło.

To A Star is Born jest tu totalnym zaskoczeniem; kariera Gagi mocno kulała w ostatnim czasie, a sam projekt to odgrzewany po raz trzeci kotlet, a jednak się udało.

Odpowiedz
Worldwide: $780,531,043
Venom :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Cały hajs powinien pójść do kieszeni Toma, bo bez niego by to nawet połowy nie zarobiło.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon