Broń- Wątek miłośników i użytkowników broni palnej!
Broń- słowo klucz w wielu dyskusjach, rzecz owiana legendą w wielu tematach, wątkach światopoglądowych. Przedmiot nie dający spać wszelkiej maści lewackiej hołocie, wreszcie narzędzie które dla wielu z nas jest niczym woda- żyć bez tego się nie da.
Dziwne, że jeszcze takiego wątku nie ma, wiec zakładam by ci z nas którzy broń kochają, uwielbiają zapach prochu o poranku, a "francuz" kojarzy się nie tylko z seksem mieli sobie na użycie. Tutaj rozmawiajmy o broni w kontekście naszego doświadczenia na strzelnicach, z czego najbardziej lubicie strzelać, jakie macie techniki, np. trzymania broni krótkiej(są rożne szkoły), jak zaczynaliście swoją przygodę w jaki sposób najbardziej lubicie spędzać na strzelnicy- statycznie, strzelania szybkie czy bardziej coś dynamicznego?

Z racji mojej obecnej pracy mam możliwość strzelania z broni krótkiej takiej jak Glock 17, 19, 26
[Obrazek: glock19.jpg] oraz Walther P-99
[Obrazek: 20130913065409.jpg]Duża wadą tej broni jest dźwignia zwlaniania magazynka, moim zdaniem w Glocku jest o wiele wygodniej. "Znawcy" tematu wiedzą, że z broni krótkiej najtrudniej strzelać celnie, jeśli nie opanuje się podstawowych technik celnego strzelania, a najważniejszą jest płynna praca na języku spustowym(jak mawia mój ulubiony instruktor, który nauczył mnie strzelać- "broń sama strzela, tylko nie można jej przeszkadzać"), zarwanie strzału to częsta bolączka niedoświadczonych strzelców:)
Miałem jeszcze okazje strzelać ze strzelb gładkolufowych(rożnej maści amunicji od niepenetracyjnych po breneke) i nie powiem jest moc i fajnie jest poczuć to kopnięcie w ramie:)
Mialem jeszcze okazje strzelać z PMa oraz AKMSa ale to już bardziej epizod był niż poważne strzelania.
Jeszcze pytanie dla osób z Warszawy, które strzelnice polecacie(cena za nabój, wybór broni) i które posiadają na swoim stanie takie kwiatki jak M4A1 ewentualnie HK-416 a z krótkiej Sig Sauera p-226? Takie małe moje marzenie by postrzelać właśnie z tych typów broni:
[Obrazek: 00000533.jpg]
[Obrazek: HK416-11.jpg]
[Obrazek: SIG_Sauer_P226_E2_-_10rd_Magazine.jpg]

Przyznam szczerze, że ja wolę na strzelnicy strzelania dynamiczne, gdzie łuska ściele się gęsto, a bojowa wymiana magazynka to rzecz normalna.
Zapraszam do dyskusji.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Dobra, Danus. A teraz opowiedz nam o sytuacji, w której broń potrzebna była Ci jak woda :).

Odpowiedz
Na przykład ostatnio siedzę sobie i stwierdziłem, że brakuje mi broni jak wody, wiec zadzwoniłem umówiłem się na strzelnice, wystrzeliłem paczkę 9x19 mm w różnorakie tarcze, wróciłem do domu i już byłem spełniony tego dnia:)

Odpowiedz
Kocham broń i uwielbiam zabijać z niej innych ludzi. W sumie tyle w temacie :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cholerni amatorzy.

[Obrazek: nerf-vulcan-blaster-0508-de.jpg]
[Obrazek: Nerf-Gun-Arsenal.jpg]
Wonderful things can happen when you sow seeds of distrust in the garden of assholes.

Odpowiedz
(12-09-2014, 22:22)Phil napisał(a): Dobra, Danus. A teraz opowiedz nam o sytuacji, w której broń potrzebna była Ci jak woda :).

Ostatnio Danka planowal sobie strzelic w leb, bo sie okazalo, ze nie bedzie juz w tym roku filmu o inwazji kosmitow, ale nie mial broni (smuteczek)

Ok, a na powaznie, wywalcie/przeniescie ten temat w pizdu, bo jak czytam pseudo macho-wypociny Danusia, ktory pisze w taki sposob, ze wydaje sie ze spi z misiem, to naprawde mam ochote kupic bron :) Wszystko i tak krazy wokol wiadomego watku, wiec po kiego nastepny? Mental jakos sobie radzi w temacie swiatopogladowym.

Zanim zaczniesz plakac, ze przeciez to temat na full-pro wymiane wiedzy i spostrzezen, to ja Ci powiem, ze padna 3-4 tresciwe posty od 2-3 osob, ktore chodza na strzelinice i "strzelajo", a reszta to bedzie beka i zdjecia/filmiki giwer - no super, to samo mozna robic w watku swiatopogladowym, a jesli nie odwiedzasz tego watku, to zapisz sie na jakies forum i zapros nan kilka pytongow z tego forum.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Cytat:Z racji mojej obecnej pracy mam możliwość strzelania z broni krótkiej
Jesteś policjantem? W jakim innym zawodzie można sobie postrzelać z broni palnej? :)

Odpowiedz
Zlodziej zniczy (rotfl)

No przeciez Danka musial sie jakos pochwalic, wiec zalozyl temat...wuja w policji? :)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Danus napisał(a):wiec zadzwoniłem umówiłem się na strzelnice, wystrzeliłem paczkę 9x19 mm w różnorakie tarcze

W PL strzelanie nawet w kontrolowanych warunkach na strzelnicy to dla przeciętnego cywila spory wydatek. Płacisz tak jak inni czy masz zniżki (albo za darmo strzelasz)?

Odpowiedz
Tylko blaster:

[Obrazek: Dl-44.jpg]

Kochałem się kiedyś w karabinach szturmowców, ale z tego nie idzie w nic trafić.

Odpowiedz
Cytat:ale z tego nie idzie w nic trafić.

Bo strzelasz ogniem ciągłym. Spróbuj w trybie samopowtarzalnym.

Jakby co, nie wiem, co to są karabiny szturmowców ;)

Odpowiedz
(13-09-2014, 13:56)Mental napisał(a):
Danus napisał(a):wiec zadzwoniłem umówiłem się na strzelnice, wystrzeliłem paczkę 9x19 mm w różnorakie tarcze

W PL strzelanie nawet w kontrolowanych warunkach na strzelnicy to dla przeciętnego cywila spory wydatek. Płacisz tak jak inni czy masz zniżki (albo za darmo strzelasz)?
Za darmo niestety nie strzelam, musze organizowac sobie strzelnice prywatnie. Na wiekszosci strzelnic nie musze placic zadnych wejsciowek, zadnych oplat za instruktora, tylko za amunicje. Ceny rozne od zlotowki za naboj az po 1.8 za szt.

(13-09-2014, 10:10)simek napisał(a):
Cytat:Z racji mojej obecnej pracy mam możliwość strzelania z broni krótkiej
Jesteś policjantem? W jakim innym zawodzie można sobie postrzelać z broni palnej? :)
Wojsko, Straż graniczna, roznej masci securitasy. Wybierz sobie.

Odpowiedz
Cytat:Wojsko, Straż graniczna, roznej masci securitasy. Wybierz sobie.

Nie ściemniaj tylko przyznaj po prostu, że siedzisz na Ukrainie jako Soldier of Fortune. Myślisz, że nie rozpoznam Ukraińskiego IP w adresie...

Odpowiedz
Danus (na drugim planie) organizuje wybory na Ukrainie:

Odpowiedz
(13-09-2014, 20:40)Gemini napisał(a):
Cytat:Wojsko, Straż graniczna, roznej masci securitasy. Wybierz sobie.

Nie ściemniaj tylko przyznaj po prostu, że siedzisz na Ukrainie jako Soldier of Fortune. Myślisz, że nie rozpoznam Ukraińskiego IP w adresie...
Ok niech bedzie;) a tak na powaznie to Policja.

Odpowiedz
Jako, że staram się o patent na broń, a tym samym (w późniejszym czasie) licencję na broń sportową zapisałem się do kółka strzeleckiego i od kilku tygodni regularnie bywam na strzelnicy.
Strzelam głównie z Glocka17 i AKMS-u z kolimatorem.
Kilka razy miałem okazję z M4 i Walthera P-99, ale jednak wolę pierwszy zestaw. Wczoraj była kolejna porcja zabawy, z tym, że wczoraj niestety przy strzelaniu z Glocka zrywałem strzał, za to z broni długiej bezbłędnie :)
Fajne jest to, że jak sobie przypomną pierwszą wizytę na strzelnicy i to jak huk mnie wyprowadzał z równowagi oraz nieumiejętność załadowania broni, to chce mi się z siebie śmiać :) ze wszystkim się trzeba oswoić :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Broń długa ma to do siebie, że nawet najmniej wprawiony strzelec może strzelać bezbłędnie, ciężko o zrywanie strzału ze względu na trzy punkty podparcia broni podczas oddawania strzałów.
Arahan jak masz możliwość postrzelaj sobie z Sig Sauera P226.

Odpowiedz
Orientuje się ktoś, czy jest możliwość postrzelania w Wielkopolsce z tego cuda ludzkiego geniuszu? Niekoniecznie w opcją prowadzenia ognia ciągłego, może być wersja samopowtarzalna.

Odpowiedz
Danus niestety u mnie w klubie nie ma możliwości :/
najlepiej do tej pory strzelało mi się z .38 special ;) prawie jak Dirty Harry.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
(13-09-2014, 13:56)Mental napisał(a):

Tak , za głupie wynajem stanowiska 30 pln , jakby to miało jakieś znaczenie . Za wynajem 20 , i nabój 1,50 do 4 złotych . A W kraju gdzie jest Broń legalna w przeliczeniu na złotówki 1000 pln glok w Austrii kosztuje . Cóż ktoś musi zarabiać .

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon