CINEMATOGRAPHY - zdjęcia w filmach + ulubiony kadr
Nie no, na pewno będą posty z większą ilością zdjęć albo z samymi zdjęciami:) Po prostu uznałem, że tekst o Interstellar jest tak ogólny i oderwany od pojedynczych przykładów, że może się obyć bez galerii.

Odpowiedz
Skoro tak to OK :)

Odpowiedz
Jestem mocno zaintrygowany tym blogiem i gdyby był jakiś odnośnik na facebooku to od razu bym polubił. Przy czym rozpocząć z Interstellar i Blade Runnerem, to dla mnie jak seks na pierwsze randce. Aż mnie intryguje jak chcesz to przebić ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Dobre porównanie Lawrence :P

Odpowiedz
Fajnie, fajnie, ale wersja wideo bylaby znacznie ciekawsza.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Hehe, mam nadzieję, że można pisać jednak ciekawie nawet o mniej genialnych filmach od Blade Runnera :D

No i profil na fejsie pewnie też założę, ale jak będzie trochę więcej wpisów.

Odpowiedz
Mozna pisac ciekawie, ale pisanie o technice wideo to jak tańczenie o Franku Zappie. ;) W przypadku zdjec zwyklych to ma wiekszy sens, a w przypadku, gdy nawet blok nazywa się "JAZDA kamery" to brak tej jazdy i tego jak filmowe zdjęcia wygladaja w ruchu troche ujmują (ale nie zrozum mnie źle: jak najbardziej propsuje, dobra robota! :)). Ale fajnie, ze w tekscie o Deakinsie juz duzo zdjec - bo jeden obraz mowi wiecej niż tysiąc śnieżnych sów. (Czy coś.)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
http://www.buzzfeed.com/danieldalton/there-will-be-scrolling
129 najlepszych ujęć - mój ranking byłby lepszy, bardziej różnorodny, ale i tak warto poprzewijać.

Odpowiedz
Tak na szybko:

[Obrazek: bridge_flares_nicolas_cage_the_rock_movi..._41031.jpg]

[Obrazek: batman_logo_by_kipfox32-d64b4az.jpg]

[Obrazek: maxresdefault.jpg]

Odpowiedz
Oglądałem wczoraj Comet - mocno średni i mało odkrywczy film o irytujących ludziach, którym w żadnym stopniu się nie kibicuje w ich miłosnych perypetiach, za to sporo nadrabiający formą. Niektóre kadry są śliczne (kolory!), a i cały film nakręcony jest w specyficzny, konsekwentny sposób, jeżeli chodzi o ich kompozycję. Zrobiłem sobie kilka screenshotów, bo niekiedy byłem naprawdę urzeczony i za same zdjęcia podniosłem ocenę o punkt.

Odpowiedz
(07-08-2015, 06:57)simek napisał(a): http://www.buzzfeed.com/danieldalton/there-will-be-scrolling
129 najlepszych ujęć - mój ranking byłby lepszy, bardziej różnorodny, ale i tak warto poprzewijać.

Wow, jaka ta lista jest robiona na siłę i naprędce. Np. kminię i kminię o co chodzi z pozycją 120. i wykminić nie mogę - tym bardziej, że w tym filmie było jednak trochę malarskich ujęć. Podobnie nie ogarniam 54., 88. czy chociażby 115. - seriously? Zresztą każda taka lista, która nie ma tego ujęcia jest chuja warta:
[Obrazek: tumblr_mirflrF3A91rsyldzo2_1280.jpg]

Odpowiedz
"The Nightmare Before Christmas"

[Obrazek: tumblr_ld1phcC8q21qd0axho1_1280.png]

Choć żaden kadr nie odda tego jak zajebiście to wszystko wygląda w ruchu.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
czasem robię sobie screeny, ale raczej rzadko. lubię kadry symetryczne, skupiające się na detalu albo z martwymi ciałami.
po kolei: generał patton, odyseja kosmiczna, american ultra, bonnie i clyde, pokuta, no beast nation, drive, fury, infernal affairs, zabójcza broń 4, lost river, love, makbet, me earl and the dying girl, mr. turner, pentameron, droga do szczęścia, wstyd, tylko strzelaj, sicario, pamiętnik, taxi driver, the exorcist, a-jeo-ssi, boogie nights, dwa dni jedna noc, valhalla oraz wybawiciel

Odpowiedz
Łał, wybrałeś naprawdę przecudowne kadry :D Aż się przyjemnie patrzy.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon