• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cannes 2014
Cytat:W Cannes bywa, że wygrywają naprawdę dobre filmy, ale czasami lubią nagrodzić też takie rzeczy jak

Z tej wypowiedzi wieje pustką Uśmiech To samo można powiedzieć o każdym festiwalu. Ja sobie nie przypominam ani jednego dobrego filmu nagrodzonego w Cannes. Co prawda, żadnego nie widziałem, ale to tylko świadczy o tym, że nic dobrego tam nie ma trolololo Uśmiech

Odpowiedz
Mental - Czas Apokalipsy, Taksówkarz, Pulp Fiction Uśmiech

Odpowiedz
Nawet w Detroit nie wszyscy Murzyni to mordercy.

Uśmiech

Odpowiedz
Nie tylko te. Jakby zebrać 15 najlepszych zwycięzców Cannes to wyszłaby diablo dobra lista. Inna kwestia, że można zebrać sporo więcej niż 15 takich laureatów Palme d'Or, którzy są tylko pośmiewiskiem dla tego festiwalu, stereotypowym filmem artystyczny.

Odpowiedz
lista - jak dla mnie nie jest źle, a sporo z tych filmów weszło na stałe do historii kina. Na takim tle 3 godzinne gadanie w zimie wypada masakrycznie blado.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
W Cannes jest zawsze mnóstwo świetnych filmów, które później cały rok wpływają do naszych kin. Sporo z nich potem jest wśród najlepszych filmów roku. Gadanie Mentala... pozostawię bez komentarza, licząc, że to był żartUśmiech

Cannes >>> Oscary

Co do Winter Sleep, to niedługo będzie na Nowych Horyzontach, a bodaj na jesień w kinach. Tak naprawdę wystarczy obejrzeć poprzednie filmy Ceylana (lub choć jeden z nich) by wiedzieć czego się spodziewać. Ja widziałem 3 z nich i wszystkie oceniłem na równe 7/10.

Odpowiedz
Mental napisał(a):Ja sobie nie przypominam ani jednego dobrego filmu nagrodzonego w Cannes. Co prawda, żadnego nie widziałem, ale to tylko świadczy o tym, że nic dobrego tam nie ma trolololo

No tak, pogrubiona część zdania to rzeczywiście prawdziwe trolololo. Uśmiech

Słodkie życie Felliniego, Rozmowa F.F. Coppoli, Taksówkarz, Czas Apokalipsy, Kagemusha Kurosawy, Misja, Dzikość Serca, Barton Fink, Pulp Fiction, Pianista Polańskiego...

Fakt, są tam różne filmy i zdarzają się też suchary, choć może dzięki temu czasem potrafią wyróżnić naprawdę dobre ale równie kontrowersyjne filmy.

Ja biorę pod uwagę głównie ostatnie lata, od 2009 na pięciu zwycięzców były 4 doskonałe filmy. I jeden suchar.

O ile Oscary, które mimo wszystko lubię, są robione pod publiczkę i wygrywają najbardziej oczywiste i poprawne politycznie wybory, to w Cannes często jest zupełnie inaczej.
Drzewo Życia zostało najpierw wygwizdane po seansie, a potem wygrało Złotą Palmę. Blue is the warmest colour to już nie trzeba mówić jakie jest kontrowersyjne.

Jeśli chodzi o znajdywanie mniej znanych arcydzieł, to zwycięzcy Cannes i kategoria filmów obcojęzycznych w Oscarach, są bardzo pomocni.

Ps. cholera, widzę, że po pracy mój poziom gramatyki i stylistyki zdań spada o jakieś 50% Język

krysiron napisał(a):Co do Winter Sleep, to niedługo będzie na Nowych Horyzontach, a bodaj na jesień w kinach. Tak naprawdę wystarczy obejrzeć poprzednie filmy Ceylana (lub choć jeden z nich) by wiedzieć czego się spodziewać. Ja widziałem 3 z nich i wszystkie oceniłem na równe 7/10.

Do Wrocławia mam strasznie daleko, a nie wiem czy dla Winter Sleep warto przebyć ponad pół Polski. Język

I tym bardziej nie wiem czy można przyczepiać reżyserom taką łatkę "wiadomo czego się spodziewać", tacy dobrzy to potrafią zaskoczyć czymś jeszcze znacznie lepszym.
Poza tym pamiętam, że Ty nie znosisz Blue is the warmest colour więc gusta mamy mocno różne. Język
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
(09-07-2014, 15:55)Capt. Nascimento napisał(a): Poza tym pamiętam, że Ty nie znosisz Blue is the warmest colour więc gusta mamy mocno różne. Język
Mylisz się, baaardzo lubię Adelę. Nie pamiętam już co mogłem napisać. Byłem jedynie zawiedziony trzecią godziną, co spowodowało, że obniżyła mi się ocena z 10 na 9. I jeszcze mogłem na angielski tytuł narzekać.
Ja bym obstawiał, że wśród KMF masz gust jeden z bardziej zbliżonych do mojego, bo oglądasz sporo kina innego niż amerykańskie.
A co do Winter Sleep jeszcze, to też czekam na ten film, ale słyszałem, że został zrobiony pod nagrody, ale jest zbyt wyrachowany i nie ma tej świeżości co poprzednie jego filmy. Być może wygrał tą Palmę na tej zasadzie co Scorsese Oscara za Infiltrację?

Odpowiedz
Cytat:Gadanie Mentala... pozostawię bez komentarza, licząc, że to był żart

Nie był Uśmiech

Odpowiedz
Nie pozostaje nic innego jak wkleić link do jodłującego Sarumana. Uśmiech

krysiron napisał(a):Mylisz się, baaardzo lubię Adelę. Nie pamiętam już co mogłem napisać. Byłem jedynie zawiedziony trzecią godziną, co spowodowało, że obniżyła mi się ocena z 10 na 9. I jeszcze mogłem na angielski tytuł narzekać.
Ja bym obstawiał, że wśród KMF masz gust jeden z bardziej zbliżonych do mojego, bo oglądasz sporo kina innego niż amerykańskie.
A co do Winter Sleep jeszcze, to też czekam na ten film, ale słyszałem, że został zrobiony pod nagrody, ale jest zbyt wyrachowany i nie ma tej świeżości co poprzednie jego filmy. Być może wygrał tą Palmę na tej zasadzie co Scorsese Oscara za Infiltrację?

Aaa chwila, racja. Coś pokrętnie to zapamiętałem. Duży uśmiech Mały fail z mojej strony.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Mental a co powiesz o festiwalach w Wenecji i Berlinie? Oczko O ile Cannes promuje bardzo dobre filmy i cenie te nagrodę bardziej niż Oscary to pozostałe festiwale to już dla mnie za duży kaliber, choć i tak jest sporo świetnych i przystępnych rzeczy.

Na pewno lepiej kiedy film jest nagradzany przez jury które musi werdykt uzasadnić i są wśród nich krytycy i dziennikarze niż jak w przypadku Oscarów jest to głosowanie wszystkich poprzednich laureatów, którzy niekoniecznie mają gust i znają się w temacie, a najczęściej glosują na swoich kolegów z branży.

Odpowiedz
Cytat:Mental a co powiesz o festiwalach w Wenecji i Berlinie?

Mega powaga ON

Nie potrafię w tej chwili wymienić ani jednego tytułu pokazywanego na tych festiwalach, co jednoznacznie świadczy o jakości prezentowanych tam filmów.

Mega powaga OFF

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon