Cannes, Gdynia, Berlinale, Wenecja i inne festiwale
https://www.indiewire.com/2018/08/xavier-dolan-death-and-life-of-john-f-donovan-world-premiere-tiff-2018-1201990075/

Dolan jednak się wyrobi w tym roku i Oscary powalczy, premiera na festiwalu w Toronto.

Odpowiedz
Już jutro początek MFF w Wenecji - na sam początek "First Man", pojutrze "The Favourite". Z niecierpliwością czekam na jakieś pierwsze jasne recenzje. Oby tylko redakcja KMF wysłała na festiwal jakiegoś lepszego recenzenta jak Niedźwiedzkiego.

Odpowiedz
Przy okazji Cannes była jakaś strona gdzie na bieżąco były wystawiane noty od wszystkich recenzentów dla poszczególnych filmów, wyliczane średnie i pokazywane drabinki faworytów do Palmy. Przy okazji Wenecji też jest coś takiego?

Ciągle nie ma trailera Coenów :(

29.08 - "First Man" (135 minut) 
30.08 - "Roma" (135 minut), "The Favourite" (120 minut)
31.08 - "The Ballad of Buster Scruggs"(133 minuty), "A Star is Born" (135 minut)
1.09 - "Suspiria" (152 minuty)
2.09 - "The Sisters Brothers" (120 minut) 
3.09 - "Dragged Across Concrete" (158 minut)
4.09 - "Vox Lux" (110 minut)

To jeśli chodzi o filmy na które ja osobiście czekam z tej całej puli, ale chyba i właśnie wokół tych szum będzie największy. 

Odpowiedz
Jutro rusza festiwal w Toronto, zadebiutuje seria kolejnych poważnych Oscarowych graczy m.in "Beautiful Boy", "Green Book", "Widows", "The Old Man and the Gun", "The Death and Life of John F.Donovan". Po za tym część filmów z Wenecji. Pojawią się też "Galveston", "Shadow", "Wildlife" oraz nasza "Zimna Wojna".
Międzynarodową premierę będzie miał również "Loro" Sorrentino który krytycy będą mogli bezpośrednio porównać z "Dogmanem", głównym konkurentem dzieła Paolo do miana włoskiego kandydata do Oscara.

Odpowiedz
Roma wygrała w Wenecji
https://www.filmweb.pl/news/Wenecja+2018%3A+Alfonso+Cuar%C3%B3n+ze+Z%C5%82otym+Lwem-129857

Odpowiedz
Co za szok....

Odpowiedz
Ogólnie nie śledziłem, aż tak bardzo Wenecji, ale Willem Dafoe z nagrodą ? WOW, jestem pozytywnie zaskoczony :) Szkoda, że w oscarowej stawce jest tak potężna konkurencja.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Mam mieszane uczucia co do przewodnictwa Del Toro w jury konkursu w którym startuje Cuaron. Gdzieś czytałem, że blisko się przyjaźnią i wspierają, ale może to tylko takie moje puste podejrzenia. Zwiastun Romy zapowiada zupełnie przeciętne kino festiwalowe, które stara się urzekać zupełnie niezachwycającymi zdjęciami. W dodatku jest o biedzie w Meksyku, więc majtki światowej śmietanki dziennikarskiej są już opuszczone. Może finalny produkt pozytywnie mnie zaskoczy. Oscarowy faworyt w Full HD, z napisami w dniu swojej premiery, dożyliśmy naprawdę luksusowych czasów.

Odpowiedz
Dafoe był chyba największym pewniakiem co do Volpiego, podobnie jak Colman (choć przez chwilę miałem wrazenie, że całe trio wygra w żeńskiej kategorii). Jedynym wielkim zaskoczeniem to właściwie wygrana Coenów za scenariusz.

Odpowiedz
Tak, jak piszę - nie śledziłem tego aż tak uważnie, a przy kilku naprawdę mocnych tytułach myślałem, ze nagrodzą kogoś innego. Tak czy siak, fajnie :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Rozłożyli nagrody po wszystkich elegancko (szkoda, że Akademia tak samo nie umiała na Oscarach). Największe niespodzianki to Audiard z nagrodą za reżyserie (szansa na nominacje?) i Coeni za scenariusz. Daofe może znowu będzie wyrywać nagrody od kółek krytyków a potem przestać wraz z pojawieniem się "poważniejszych" nagród :P
"Roma" i "The Favourite" chyba oficjalnie mogą być pewne nominacji do BP.

Odpowiedz
Cytat:Największe niespodzianki to Audiard z nagrodą za reżyserie (szansa na nominacje?)
Nigdy nagroda za reżyserię w Wenecji nie przełożyła się na nominację oscarową.

Odpowiedz
@Szaman
No i Del Toro sam pochodzi z Meksyku. Jak mawiał und3r to oczywiste jak 2+2=4 :)

Odpowiedz
@nawrocki Scorsese wygrał za "Chłopców z ferajny" i był nominowany do Oscara ;)
W 1990 co prawda..ale jednak :P

Odpowiedz
Fakt, mogłem dopisać, że w XXI wieku.

Odpowiedz
(08-09-2018, 20:32)Kuba napisał(a): Rozłożyli nagrody po wszystkich elegancko (szkoda, że Akademia tak samo nie umiała na Oscarach).
Bardzo dobrze że w przypadku Oscarów żadne jury nie może się dogadać, żeby statuetki "rozłożyć elegancko po wszystkich", bo to najgłupszy pomysł na świecie - ma wygrywać najlepszy, nawet jeśli by to oznaczało że cała reszta konkurencji pójdzie z pustymi rękami smutna do domu.

Odpowiedz
Ogólnie rozumiem i się zgadzam. Bardziej odnosiłem sie do samej poprzedniej edycji gdzie mieliśmy kilku mocnych, równie ostro promowanych graczy i ostatecznie takiemu "Get Out" dali ważniejszą nagrode , ale już McDonagha okradli z jakiejkolwiek a spokojnie zasłużył na z dwie. Narzekałem wtedy, że skoro już musieli nagrodzić za rezyserie Del Toro to mogli dać Martinowi Best Picture czy jakoś na odwrót. Każdy byłby zadowolony, nikt poszkodowany. A patrząc w miarę obiektywnie na recenzje i przepracowany cały sezon nagród nie było żadnego "Powrotu króla" który cisnąłby wszystko i był bezkonkurencyjny a zarówno Del Toro, Peele jak i McDonagh spokojnie zapracowali sobie aby coś wygrać. Ostatecznie ten który miał chyba największe poparcie poszedł do domu z pustymi rękami.

No, ale co do zasady to się zgadzam.

Odpowiedz
Nagrody to nie matematyka, to że coś nie przełożyło się na nominację, nie oznacza, że nie będzie tak teraz. Zawsze, niezmiennie rozwalają mnie takie argumentacje :) Audiard to taki solidny, nie za ambitny, stlistycznie przejrzysty reżyser - idealny dla oscarowego gremium :)

Fajnie, że Cuaron wygrał. Daleki jestem od uznawania go za wielkiego reżysera, ale on zawsze imponuje mi swoją ambicją. Nie widziałem jeszcze badziewia w jego wykonaniu, do projektów podchodzi z rozwagą, nigdy nie wchodzi dwa razy do tej samej rzeki.

Odpowiedz
Nowy Dolan zmiażdżony w Toronto:
https://www.rottentomatoes.com/m/the_death_and_life_of_john_f_donovan

Odpowiedz
W oddali słychać cichy śmiech Rudej :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon