Cars
Auta dziś dostałem na imieniny, więc postanowiłem sobie odświeżyć.
:P

[Obrazek: 18231iq4.th.jpg]

A więc przez ludzi uważany jako najsłabsza animacja Pixara a ja pytam dlaczego?? Ta bajeczka jest świetna. Ale od początku.
Po przeciętnej animacji jakim bez wątpienia jest "Dawno temu w trawie". prześwietnej "Gdzie jest Nemo" zobaczyłem Auta. I od razu się zakochałem.
Po pierwsze wspaniała animacja. Chłopaki z Pixara spisali się wspaniale, aż dziw bierze, że potrafią stworzyć tak piękne animacje, tak dynamiczne, kolorowe i genialnie zmontowane.
Sam pomysł przedstawienia świata jako pełnego żywych maszyn jak dla mnie bardzo nowatorska. Wszystko, samochody, samoloty, śmigłowce, nawet muchy czy inaczej nazwać mucho garbusy mają oczy zamiast przednich szyb, a usta zamiast zderzaków. Chociaż jeśli chodzi o muchy to muszę poprawić to po prostu są samochody ze skrzydełkami. :wink:
Motyw ze smażonymi rowerami mnie rozwalił :P .
Historia mnie urzekła, postacie urzekające szczególnie Złomek, oraz ten co miał warsztat wulkanizacyjny.
Mimo iż film posiada koniec z morałem który pojawia się w co drugiej animacji to mi to nie przeszkadzało, łyknąłem nawet to i do końca świetnie się bawiłem.
10/10
Edit:
Ps. Spójżcie na te skały w tle tego samochodu na obrazku. Cud animacji, wygląda to pięknie.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
"Auta" to była dla mnie przyjemna niespodzienka, bo o ile moja pierwsza reakcja była "Gadające samochody? O mój Boże... Nowe dno", ale ostatecznie na film się przeszedłem ["W końcu to Pixar, ich wcześniejsze filmy były super to zobaczę z szacunku do nich, a nóż, może to niezłe będzie..."] i tu film zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, bo jakiś wypasiony może nie jest (Ba! Obok "Dawno temu w trawie" jak dla mnie najmniej pamiętliwy film Pixara, zwłaszcza jeśli o postacie chodzi) ale sam w sobie jest całkiem udany, przyjemny i strasznie mi się spodobało zakończenie (w sumie się tego nie spodziewałem) No i jak zwykle animacja rewelacyjna (te plenry)...
Nie jestem niestety fanem motoryzacji więc pewnie było trochę dowcipów-alzuji, których nie załapałem...

Ogólnie - Nie tak dobre jak większość filmów Pixara ale samo w sobie całkiem niezłe... W sumie taki Film Pixara na raz, ale oceniam go pozytywnie.

Odpowiedz
Cytat:jak dla mnie najmniej pamiętliwy film Pixara
Pamiętliwy to może być człowiek, sceny/filmy/postacie mogą być pamiętne :P

Co do samego filmu - lubię go. To przyjemna Pixarowa wersja Przystanku Alaska w wersji samochodowej. Fajna zabita dechami dziura, przyjemne piosenki, ot - typowy niewybijający się zbytnio fabularnie film Pixara. Niemniej taki Skok Przez Płot, który wchodził do kina w podobnym czasie zostawia o mile świetlne w tyle.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
A! Dodam jeszcze że w planach są "Auta 2'' :)
I w sumie dobrze, bo do takiego "przeciętnego" Pixarowego filmu sequel jest u mnie mile widzianny bo widzę że można go łatwo przebić albo zrobić coś równie dobrego... Ale liczę że nawet nie myślą o sequelu do "Iniemamocnych", "Wall-E'go" czy "Ratatuj"...

P.S.
Także - wszystkie pierwsze Polskie zwiastuny sugerowały że film będzie miał tytuł "Auto Story" ale cieszę się że jednak z tego "Story" zrezygnowali...

Odpowiedz
Cytat:Także - wszystkie pierwsze Polskie zwiastuny sugerowały że film będzie miał tytuł "Auto Story" ale cieszę się że jednak z tego "Story" zrezygnowali...

Mam nawet zwiastun z "Auto Story" na DVD Iniemamocnych :).

PS. Auta ssą :D.

Odpowiedz
Phil napisał(a):PS. Auta ssą :D.
Phil przestań. Wystarczy dać się porwać tej wspaniałej animacji i ciekawej historii. Spróbuj! :wink:

Odpowiedz
Phil napisał(a):PS. Auta ssą :D.

Wiesz... Że ci się ten film nie podobał to rozumiem, poprostu wolał bym byś przedstawił jakieś sensowne argumenty czemu twoim zdaniem ten film był kiepski (chyba go widziałeś, prawda?), bo stwierdzenie "Auta ssą" jest dosyć... Mhhh... Sam rozumiesz :wink:

Odpowiedz
Oj Maik, po prostu nawiązałem do swojej ostatniej wypowiedzi na temat Aut :). Auta ssą, bo mają bardzo głupi pomysł wyjściowy, bo są strasznie moralizatorskie, nudne i ani nie śmieszą, ani nie wzruszają (jednego, albo drugiego oczekuje od Pixara ;)). 4/10

PS. Fakt, świetna animacja, ale to w końcu Pixar.
PS2. Maik - Przerwałem sobie na chwilę Men in Black, żeby przejrzeć forum i przez Ciebie musiałem przerwać na dłużej :( :P.

Odpowiedz
I o to mi chodziło :wink:

Phil napisał(a):PS2. Maik - Przerwałem sobie na chwilę Men in Black, żeby przejrzeć forum i przez Ciebie musiałem przerwać na dłużej :( :P.
Przepraszam najmocniej i oczekuje na przebaczenie...

Odpowiedz
Bardzo przyjemna bajka. Przepiękna wizualnie i z mnóstwem smaczków ("Panie Andretti". "To Ci od Schumachera!"). A to, że jest trochę zbyt moralizatorska? To w końcu bajka. Bajka bez morału nie ma prawa istnieć :) Najbardziej podobała mi się scena rekordowo szybkiego pitstopu.

7+/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
No, w końcu ostatnia zaległość pixarowska nadrobiona i właściwie już wiem czemu trwało to tak długo - miałem nosa :)
Mówiąc szczerze Auta jako jedyny film Pixara nie przemawiają do mnie do końca. Z miejsca wystawiam temu filmowi 8/10, bo bardzo mi się podobał, bawiłem się nieźle i jest 100 razy lepszy od większości "zwykłych" animacji, ale jednak w mojej klasyfikacji filmów od studia z lampką ten jest najniżej. Powodów jest mnóstwo - Auta są najmniej fantazyjne, najmniej śmieszne, a za to najbardziej moralizatorskie, najbardziej przewidywalne i z postaciami płaskimi jak naleśnik (tzn każda jest fajna, ale równocześnie trudno tu o większe klisze). I o ile poprzednie i kolejne bajki Pixara przemawiają do każdego, bez względu na wiek, tak Cars jest zdecydowanie bardziej dla tych najmłodszych. Tak, są znowu fajne smaczki, parę cytatów i odniesień, ale mimo wszystko czegoś temu filmowi zabrakło. Może sęk leży w samych pojazdach, które zwyczajnie nie mogą równać się z - ludzkimi bądź co bądź - bohaterami innych fabuł tej firmy? Nie wiem. Coś jednak jest na rzeczy, bo koniec końców jest to jedyny Pixar, który przyniósł mi lekki zawód. Choć i tak do niego wrócę na pewno.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Odświeżam temacik, bo myślę, że jest ku temu okazja :

Już dzisiaj pojawił się w sieci, zapowiadany na 24 listopada, zwiastun najnowszej części Aut ! Został pokazany też pierwszy oficjalny plakat :

[Obrazek: cars2teaserposter.th.jpg]

Duża wersja : KLIK

Odpowiedz
Słodkie. Uwielbiam Auta i wraz z moją córką czekamy z utęsknieniem na drugą część:) Widać, że Pixar poszedł w stronę akcji. Kilka scen humorystycznych trafionych. Zapowiada się rozrywkowo.

Odpowiedz
Fajne przekierowanie klimatu i pastiż kina akcji/szpiegowskiego. Może być fajnie (a na pewno fajniej aniżeli w przypadku Jedynki), ale czy takiego Pixara potrzebujemy? Ja bym chciał coś więcej.

Odpowiedz
Wygląda sympatycznie, ale jakoś mnie nie ciągnie do tego sequela. Oblukam ze względu na sir Caine'a
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Dawno temu w trawie i Auta to dla mnie najsłabsze filmy Pixara stąd na kontynuację tak bardzo nie czekam. Już bardziej interesuje mnie druga część Potworów i Spółki..
koronex1989

Odpowiedz
Ja po autach spodziewam się tylko i wyłącznie dobrej rozrywki, na nic głębszego nie liczę. Mam za to nadzieję, że przy okazji drugiej części Potworów i Spółki Pixar zaszaleje.

Jakby ktoś był zainteresowany to na swojego pixarowego blogaska wrzuciłem zdjęcia wysokiej jakości z trailera.

Odpowiedz
Oczywiście, że w porównaniu z "Gdzie jest Nemo", "Ratatuj", "Wall-E" i "Odlot", "Auta" prezentują się gorzej, ale tylko dlatego, że tymi wymienionymi tytułami Pixar bardzo wysoko podniósł poprzeczkę. A "Auta 2" z chęcią obejrzę, zwłaszcza, że twórcy postanowili zmienić trochę styl i z tego co widzę nakręcili film akcji z elementami szpiegowskimi :smile:

A przy okazji, kiedy przerzucając po kanałach natrafiłem na Disney Channel, na kilkuminutowe filmiki na bazie "Aut". Naprawdę fajne i przyjemne :smile:
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Te krótkie filmiki mają nazwę Bujdy na resorach i jest ich zdaje się 9 odcinków. Niektóre można znaleźć na YouTube, z polskim dubbingiem. Niedawno okazało się też dvd z dwoma odcinkami specjalnymi, ale póki co cena jest dość wysoka ( ponad 50zł ), więc sobie odpuszczam na razie.

Odpowiedz
O dzięki, fajnie wiedzieć :smile: 9 odcinków, to ja chyba nie wszystkie widziałem. Chociaż widziałem odcinek japoński z driftowaniem, Złomek jak strażak/lekarz, Złomek i jego przyjaciel z kosmosu, Złomek kaskader i bardzo fajny Złomek w kapali Heavy Metalowej :smile:
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości