Ankieta: Jak oceniacie ten serial?
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
[Wyniki ankiety]

Chilling Adventures of Sabrina (2018- ) Netflix
Sataniści pozywają twórców Sabriny za bezprawne wykorzystanie wizerunku Bafometa
https://www.telegraph.co.uk/tv/2018/10/30/sabrina-sued-satan-satanic-temple-pursuing-legal-action-against/
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Skończyłem :)

Pod koniec trochę się wlecze i rozczarowuje, jakby to określić, skromnym ukazaniem tego co się dzieje, ale przymykam oko, bo to bardzo fajne wprowadzenie do tego świata i podwaliny pod następny sezon.
Dobrze że
otwiera to nowe możliwości i na pewno bardziej zaangażuje tych bohaterów w przyszłą fabułę.

Miranda Otto i Miranda Gomez <3<3<3

Odpowiedz
Michelle Gomez, Mierzwiak. Michelle :)

Tak jak po  2 odcinkach miałem pisać, że to "mój serial" i że "czuję ten klimat", tak po 7 odcinku nie mogę tej serii już zdzierżyć.

Bez wątpienia nowa "Sabrina" ma perfekcyjnie skompletowaną główną obsadę, do tego ubrana została w szatę klimatycznego, a momentami nieco krwistego i  odrobinę poważniejszego horroru, który swoją "duszę" chce sprzedać siłom nieczystym, ale... na Mrocznego Lorda! Mentalnie (scenariuszowo) ten serial to nadal kiepsko napisana teen-drama od CW. Poszedłbym nawet o krok dalej i napisał, że to co teoretycznie miało czynić ten serial dobrym, w zestawieniu z tak fatalnym scenopisarstwem, jeszcze bardziej upośledziło ostateczny produkt :(
To wygląda tak jakby nie robiono tego serialu na poważnie, ale dla jaj. Na pół gwizdka. Ktoś stwierdził, że tym razem nie zrobią jednak sitcomu, tylko spróbują czegoś nowego, czegoś 'mrohhhczniejszego'. No ale właśnie, tylko spróbują, bo chyba zabrali się za to ludzie z mentalnością 16-to latków i finalnie im się to nie udaje. Bo odbębniono to co miano odbębnić, narobiono smaka na coś dobrego, pomrugano trochę do widzów, wstawiono kilka polipoprawnych frazesów i tą bieda-feministyczną narrację i tyle. Koniec, finito. 
Po zapowiedziach marzył mi się serial w stylu uwspółcześnionego i bardziej szalonego Eggersowego "The Witch" - co bez wątpienia z Sabriną i taką obsadą dałoby się zrobić. A tutaj odwalają taki klops, że co drugiego dialogu nie da się słuchać, a od 3 odcinka mój żenadometr co jakiś czas buczał, bo strzałka znalazła się na czerwonym polu. =/ 
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Ja takie wrażenie mam już po pierwszym odcinku i zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens dalej w to brnąć.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Przebijam, bo ja takie wrażenia mam po zapoznaniu się z samym tytułem, zdjęciami i informacją, że robi to Netflix :P Szczerze, to nie spodziewałem się nawet tematu o tym serialu na forum.

Odpowiedz
Mnie w pierwszych 2 odcinkach jeszcze to tak nie uderzało. Klimacik robił swoje. Fajnie dobrana obsada też. Niestety później jest co raz gorzej.

Po obejrzeniu całości, według mnie - marnotrawstwo czasu.
Drugiego sezonu prawdopodobnie nie tknę.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Nawet pomimo tych wszystkich wad, o których wspomnieli poprzednicy (takich jak rozczarowująca "skala" finału, wszechogarniająca polityczna poprawność czy niezbyt subtelnie wprowadzone elementy teen-dramy) oglądało mi się ten serial całkiem przyjemnie, klimat mnie urzekł i na pewno będę czekać na drugi sezon. Szkoda tylko, że z odcinka na odcinek coraz mniej lubiłem główną bohaterkę, gdyż twórcy zaczęli ją z jakiegoś powodu przedstawiać jako zarozumiałą egoistkę, która nie słucha nikogo i niczego.

Odpowiedz
Spoko serial, na pewnie nie mogę powiedzieć, że zmarnowałem na niego czas w tegorocznym halloweenowym okresie. Sabrina daje radę, polubiłem też nową wersję jej szurniętych ciotek (nawet jeśli są dość ostro przerysowane), a nawet milczącego Salema. Gdybym był licealną gotką, to pewnie miałbym już cały pokój zajebany motywami z tej serii.

Wyimaginowana politpoprawność mocno pasuje do tematyki wiedźmowatej, więc czciciele Fałszywego Boga dupa cicho :)

Praise Satan!

Ps. Liczę, że w kolejnym sezonie będzie napierdalanka przykoksowanych witchhunterów z biednymi, uciśnionymi czarownicami ;D
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
https://twitter.com/TCAOSabrina/status/1061947592299425795

14 grudnia będzie Christmas Special :)

Odpowiedz
Nie wiedziałem, że sataniści obchodzą święta. Chyba, że to będzie jakieś Black Christmas.

Odpowiedz
W grudniu wypada Yule (w tym roku 22giego). Takie pogańskie "święta" :)

Odpowiedz
(12-11-2018, 21:48)Bradesinarus napisał(a): Nie wiedziałem, że sataniści obchodzą święta. Chyba, że to będzie jakieś Black Christmas.

Taki ten sabrinowy satanizm poważny jak rzetelność TVP1 ;)
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
Mimo wszystko dziwnie brzmi określenie odcinek świąteczny w przypadku serialu o wiedźmach. Liczę, że faktycznie znajdą jakiś zamiennik, choćby to wspomniane wcześniej Yule.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon