• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Christian Bale
[Obrazek: christianbale.jpg]

Christian Bale
Prawdziwe imię i nazwisko: Christian Morgan Bale
Data urodzenia: 30-01-1974
Miejsce urodzenia:
Pembrokeshire, Walia, Wielka Brytanji

Biografia:

Christian Bale urodził się w Walii i pomimo braku przygotowania aktorskiego zadebiutował w wieku dziesięciu lat rolą w sztuce "The Nerd" wystawionej na West Endzie przez Mike'a Nicholsa. Na ekranie kinowym wystąpił m.in. w: "American Psycho", "Śnie nocy letniej", "Shaft", "Tajnym agencie", "Idolu", "Portrecie damy", "Metroland", "All The Little Animals", "Małych kobietkach", "Imperium słońca" Stevena Spielberga, które przyniosło mu nagrodę National Board of Film Review, "Henryku V" Kennetha Branagha, "Newsies", "Swing Kids" i "Prince of Jutland" u boku Helen Mirren i Gabriela Byrne'a. Z jego ról telewizyjnych warto wymienić: "A Murder of Quality", "Heart of the Country", serial "Anastazja" z Amy Irving i Olivią De Havilland oraz ekranizację "Wyspy skarbów" z udziałem Charltona Hestona.

Batman ideał co sądzicie?.....

Odpowiedz
Dla mnie mistrzostwem świata jest jego rola w "Imperium słońca". Piękna kreacja, niezwykle dojrzała i mądra. Dorosły Bale to przede wszystkim "Mechanik" i "American Psycho". Jednak wciąż mam nadzieję, że znajdzie się rola, przy której wreszcie pokaże maksimum swoich (wielkich) możliwości :).

Odpowiedz
W "American Psycho" nie wiem czy powalila mnie jego gra aktorska czy wyglad ale wypadl swietnie. Taki wymuskany do granic mozliwosci morderca.
"Mechanika" nie widzialam, dobre to? Jak bede miala czas obejrze.
Aktora znam tylko z "A.P." wiec nie moge o nim wyrazic konkretnej opinii.

Odpowiedz
A Equilibrium? Przecież ten film należy do Bale'a. Scena przebudzenia się z "umartwienia" czy płacz po spalonej kobiecie to maleńkie miszczostwa.
[Obrazek: http://img213.imageshack.us/img213/9979/niecopy3hw.jpg]
[Obrazek: http://files.upl.silentwhisper.net/upload1/zubr.GIF]
"Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia"
Ten kto to powiedział miał chyba pierdolca.

Odpowiedz
Nie widziałem zbyt wielu filmów Bale'a, ale po prostu go lubię i cenię za to, że jego bohaterowie zawsze potrafią wywołać emocje. W Imperium słońca był zagubionym dzieciakiem, który z czasem robi się twardy; w Equilibrium z podłego, zimnego drania zmieniał się w człowieka; w Wyspie skarbów był najlepszym Jimem Hawkinsem jakiego widziałem; w Shafcie (ehm...) był bad guyem. On potrafi świetnie zagrać i dobrego, i złego. A nawet przemianę jednego w drugiego. Jest jeszcze młody, więc jeśli będzie dobrze dobierał role, będzie z niego drugi Johnny Depp.

Odpowiedz
Ja go poraz pierwszy zobaczyłam w "Wyspie skarbów". W "Imperium słońca" był niesamowity - no, ale Spielberg zawsze do dzieciaków rękę miał (Bale był z jego menażerii najlepszy do czasu wysępu Osmenta w "AI", chociaż to dwie zupełnie różne role i nie powinno ich się porównywać). Teraz jak myślę "Bale", to od razu przychodzi mi do głowy "American Psycho"; ale to również tylko dzięki niemu ciągnięte "Equilibrium". Może być pewnego dnia wielkim aktorem.
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Dobry aktor, szczególnie dobrze zagrał w American Psycho. Zresztą w każdym filmie jaki widziałem z jego udziałem grał bardzo dobrze i był motorem napędowym filmu. Bez Bale'a American Psycho mogłoby być dużo gorsze. Chociaż uważam, że występował w filmach dobrych lub bardzo dobrych nie zagrał jeszcze w filmie wybitnym, jego życiowa rola jeszcze przed nim (chyba, że utknie w filmach o Batmanie :wink: ).
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Na razie widziałem z nim "Batman Begins", "Little Women", "Reign of Fire", "Midsummer Nights Dream", "Machinist" i "Equilibrium".

Lubię tego aktora, co do Batmana - to z wszystkich odtwórców tej roli tylko on wygląda jak Batman :P No i z pewnością nie można o nim powiedzieć, że jest zaszufladkowany, na co mogłby wskazywać tytuł tego tematu....

Odpowiedz
Tytul topicu mnie troche zmiazdzyl... :roll:

Odpowiedz
Po pół roku wiszenia na forum, Jakuz, musiał Ci nieźle przypier***ić ;)

Odpowiedz
No co? Dopiero teraz zauwazylem, po odswiezeniu.

I licz sie ze slowami, gagatku. ;)

Odpowiedz
Zaraz obok Pitta, Deppa i DiCaprio Christian Bale jest moim ulubionym aktorem. Widać u tego człowieka zaangażowanie w zawód, który wykonuje. Nie widziałem drugiego aktora, który zrobiłby ze sobą to, co Bale podczas kręcenia "Mechanika". Pamiętając jego perfekcyjnie wyrzeźbione ciało z American Psycho nie chciałem uwierzyć, że zrobił coś takiego dla filmu. Całkowity zanik mięsni- moge zrozumieć, że nad jego stanem fizycznym mieli później pieczę jacys specjaliści i Bale wrócił do normalności, ale wytrzymać takie coś psychicznie (mówił, że aby tak schudnąć po prostu nie jadł przez 3 tygodnie). Jego bohaterowie zawsze mają jakiś charakter (chociaż rola w Shafcie biła lipna tak, jak cały film). Groteskowość postaci Patricka Bat(e)mana ;) to po prostu mistrzostwo świata (scena kiedy Patrick opowiada Paulowi Alanowi o Genesis, ubiera się w płaszcz przeciwdeszczowy i komicznie podryguje zwyczajnie wymiata).

Odpowiedz
Głupi tytuł tego tematu - Bale'a nie da się zaszufladkować.

Odpowiedz
hmm on chyba jest sadomacho.. po tym co zobaczyłem w Maquiniscie i dalej jak 'przybyczył' do batmana to sobie pomyslalem ale hardcorowiec z niego ale teraz zaczynam mysleć że jemu się to podoba :twisted: skad takie wnioski .. 'Rescue Dawn' nowy "missing in action" ze 'starym chudym' balem ;]
A single pussy hair can pull a battleship through the desert

Odpowiedz
Otoz to. W Rescue Dawn Bale znowu eksponuje swoje kosci. Facet ze zrzucaniem/przybieraniem na masie nie ma najwyrazniej najmniejsznego problemu.

Odpowiedz
W 'Mechaniku" był świetny - cały film opiera sie głównie na jego barkach i Bale wychodzi z tej próby zwycięską ręką;
podobnie jest zresztą w jednym z jego ostatnich filmów - "Ciężkie Czasy", kótry właśnie wyszedł na DVD - historia dzieje się w LA i koncentruje się na dwóch młodych niby-gangsterach, kótrzy chcą rozpocząć/wznowić legalną pracę (Bale chce wrócić do policji) - niezły film- coś w stylu "Dzień Próby", ale bez żadnej intrygi i z większym udziałem spraw sercowych.

Odpowiedz
http://www.imdb.com/poll/results - dziś jest pytanie o najlepszego aktora poniżej 40-stki i jak do tej pory Christian ma ponad 40% (2 głosy ode mnie), z czym wyraźnie prowadzi.

Ja już nie moge się doczekać na DVD (do kina nie chodzę) jego ostatnich 3 dokończonych filmów - Malick, Herzog oraz Nolan to reżyserzy z najwyższej półki i recenzje tych filmów są b. dobre.

Pozdrawiam
I'm smart and I want respect!

Odpowiedz
Niechże ktoś zmieni tytuł tego topicu bo jest nieadekwatny :P

DONE. Mod.

Odpowiedz
Bale należy do trójki najlepszych amerykańskich aktorów wszech czasów:

1. Pacino;
2. Bale;
3. S. Penn.

Moim zdaniem, oczywiście.

Odpowiedz
Bale i Penn lepsi niz Nicholson czy Hoffman? Z calym szacunkiem (dla tego pierwszego), ale nigdy w zyciu! ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon