Co nowego w F/X
Po długim braku aktualizacji, jest wreszcie kolejny tekst - TERMINATOR :D

http://www.kmf.org.pl/fx/terminatormenu.html

Enjoy!
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
Wreszcie - dobrze powiedziane! Lubie te analizy a tak rzadko przychodza nowe :(

Odpowiedz
Blade napisał(a):Wreszcie - dobrze powiedziane! Lubie te analizy a tak rzadko przychodza nowe :(
Pewnie dlatego że napisanie czegoś takiego nie jest robotą na 1-2 dni :wink:

Odpowiedz
No tego to ja sie domyślam ale takie 2 miesiace to chyba az nadto, nie? :D

Odpowiedz
"Terminatora" pisałem i obrabiałem dwa tygodnie (a raczej wieczory i noce w ciagu tych tygodni). A trzy miesiące przerwy widać pod postacią innych moich tekstów na stronie KMF :)

Odpowiedz
tekst jak zwykle super, ale mam jedno pytanko. Piszesz bowiem, że:

<<W "Terminatorze" wyraźnie widać lekcję, jaką Cameron odebrał od Johna Carpentera, pracując jako operator kamery efektów wizualnych na planie "Ucieczki z Nowego Jorku" (1981). Fabuła "Terminatora" rozgrywa się głównie w nocy, zaś brudne zaułki Los Angeles wyraźnie zdradzają plastyczne podobieństwo do scenerii walki o wolność Snake'a Plisskena. W jednym momencie Cameron dosłownie zacytował tamten film - chodzi o scenę, w której Kyle Reese napada na policjanta i pyta go o datę. Cameron powtórzył zarówno sytuację fabularną, oświetlenie planu, oraz kazał kompozytorowi użyć niemal bliźniaczego efektu dźwiękowego>>

Gdzie w Ucieczce z NY masz taką scenę ???
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Analiza jak zwykle super i grejt, ale nie każ czekać na następne parę miesięcy:P

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):Gdzie w Ucieczce z NY masz taką scenę ???

Nie podam Ci dokładnego minutażu, ale jest to już na terenie więzienia NY. Jedna postać idzie sobie ciemną ulicą, gdy nagle z boku porywa ją druga postać (na ścieżce muzycznej wtedy słychać coś w rodzaju elektronicznego krzyku, który potęguje efekt zaskoczenia). Cameron niemal wiernie odtworzył tę scenę w momencie ataku Reese'a na gliniarza, a Fiedel skomponował niemal taki sam efekt muzyczny.

Odpowiedz
Brawo! Szczególnie za informacje o Cameronie, swoją drogą niezły narwaniec, włamywać się do mointażowni. Można by zrobić film "Father of The Terminator" :) coś jak "Gods and Monsters" o twórcy filmowego Frankensteina. :D

Odpowiedz
W oczekiwaniu na "Terminatora 3" (już wkrótce), dodałem biografię Pablo Helmana, autora efektów do "T3" i 'Wojny światów". Mało ważna rzecz, ale na razie musi cieszyć... :D

http://www.kmf.org.pl/fx/helman.html

Odpowiedz
(Bardzo)Mała uwaga co do biografii Stana Winstona.
Park Jurajski IV w tym roku to już się na pewno nie ukaże, najprędzej w przyszłym. Zresztą, jeśli o mnie chodzi to nie wiem czy w ogóle chciałbym, żeby się ukazywał.

Odpowiedz
Dzięki za zwrócenie uwagi - jego filmografię pisałem dawno temu, kiedy JP IV był jeszcze w optymistycznych planach na ten rok :).

Odpowiedz
"Terminator 3. Rise of the Machines" - nareszcie :)

http://www.kmf.org.pl/fx/t3menu.html

Odpowiedz
Adi napisał(a):"Terminator 3. Rise of the Machines" - nareszcie :)
Dobry tekst. Podoba mi się zwłaszcza fragment o wyciętych scenach [o czym nie miałem pojęcia, chociaż było oczywiste, że gdzieś tam są :)], a także BAJERANCKA chronologia. Czegoś takiego potzrebowałem do terminatorowej satysfakcji. Dzięki ADI :) Już drugi raz w tym miesiącu :)

Odpowiedz
Dziękuję bardzo :)

hops napisał(a):Czegoś takiego potzrebowałem do terminatorowej satysfakcji

Zdefiniuj terminatorową satysfakcję :D

Odpowiedz
Adi napisał(a):Zdefiniuj terminatorową satysfakcję :D
Brakowało mi tekstów o Arnoldzie, bo jak pewnie widać w dossier, bardzo go lubię ;)

Odpowiedz
Tekst świetny. Nabrałem trochę więcej szacunku dla pani Loken, za całą włożonę robotę, bo powiem szczerze, że po obejżeniu filmu T-X wydawał mi się zbyt "lalkowaty".
Ciekawi mnie jedno : używają poczciwej taśmy, mimo ,że i tak wszystko jest potem digitalizowane, czy nie łatwiej/taniej/szybciej byłoby używać kamer cyfrowych? Czy celuloid oferuje ciągle więcej niż współczesne bajery?

Odpowiedz
Great Gonzo napisał(a):Nabrałem trochę więcej szacunku dla pani Loken

Panna Loken zasługuje na mnóstwo szacunku i uwagi :)

Great Gonzo napisał(a):Czy celuloid oferuje ciągle więcej niż współczesne bajery?

Bajery obecnie dogoniły - i powoli przeganiają - analogowe metody obróbki. A używanie mimo wszystko tradycyjnej taśmy filmowej, można chyba wytłumaczyć "etapem pośrednim", między celuloidem a pełną cyfrą. Zresztą historia kina pełna jest tradycjonalistów, mających gdzieś postęp techniczny. Chaplin kręcił filmy pół-nieme w dobie kina dźwiękowego. Allen bodajże nadal kręci filmy, oryginalnie wyposażone w dźwięk monofoniczny. Kubrick olewał szemraną panoramę 1,85:1.

Nie twierdzę, że Mostow aspiruje do miana ostatniego wysokobudżetowego Mohikanina celuloidu - widocznie razem z operatorem uznali, że tradycyjna taśma nie stoi na przeszkodzie późniejszego cyfrowego masteringu, a rozbuchany budżet pozwala na opłacenie dodatkowej usługi skanowania taśmy.

Odpowiedz
może ktoś by się wziął za opisanie Cliffhangera jak coś to mogę dostarczyć dvd z 2 komentarzami i mnóstwem materiałów dodatkowych.

Odpowiedz
Zgłaszam się :). Skąd masz takie wydanie?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości