Co nowego w F/X
Mefisto napisał(a):Co do tej to na 100% jest w filmie.

Jest, ale moment przebicia jest montażowo przebity ujęciem Icemana, czego w wersji pierwotnej nie było. Taka mała zmiana.
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
aha, no chyba, że tak :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
military napisał(a):UJĘĆ powinno chyba być. :)

dzięki, już poprawione :)

military napisał(a):Tekst fajny, ale szkoda że Adi marnuje czas na analizowanie tych głupich komiksowych filmideł.:P

przecież nie napisałem o polskim "Kajku i Kokoszu" :P

Odpowiedz
I bardzo dobrze.:) Ciekawe, kiedy doczekamy się Jurassic Park. :>

Odpowiedz
military napisał(a):I bardzo dobrze.:) Ciekawe, kiedy doczekamy się Jurassic Park. :>
Widzę że też oglądałeś dzisiaj Fakty 8)
get ready for suprise...

Odpowiedz
Niestety nie, oświecisz mnie?:P

Odpowiedz
Była jakaś afera, dziennikarze z TVNu często wywąkurcze pieczoneą takie sprawy, mają powstać w Polsce 3 Parki Jurajskie (z replikami naturalnie) bo ten Bałtowski może się pochwalić niezłymi wynikami finansowymi. No i jak to w Polsce są problemy, że jeden za blisko drugiego, że firma produkąca modele ma kontrakt podpisany na dwa lata tylko z jedną firmą, że prezes osady w Biskupinie jeździ samochodem podarowanym przez inwestora jednego z parków 8) Całość przeplatały fragmenty pierwszego "JP". W sumie nie wiem co jest większą fantastyką, sklonowane dinozaury czy czyste interesy w naszym kraju.
get ready for suprise...

Odpowiedz
zapomniana, acz prekursorska klasyka - TRON

http://www.kmf.org.pl/fx/tronmenu.html

Enjoy!

Odpowiedz
Fajnie! :)

Ale...

1. Alan Kay opracował koncepcję Dynabooka, nie PowerBooka (który to jest nazwą linii laptopów produkowanych przez Apple). Poza tym chodziło chyba o _przenośny_ komputer osobisty.

2. Tablet graficzny _nie jest_ elektronicznym odpowiednikiem kartki papieru. W ogóle nie wiem skąd podejrzenie, że czytelnicy mogą nie wiedzieć czym taki tablet jest.

3. 'Blade Runner' to żaden cyberpunk :)

Odpowiedz
No i przecinki - jak zwykle!:P

Ale poza tym wyjątkowo przyjemnie czytało mi się o filmie, którego szczerze nie lubię. :) Dobry tekst, jeden z najlepszych na stronie (ale te przecinki...:P), brawo.:)

Odpowiedz
Dzięki za poprawki - już nanoszę :)

Odpowiedz
Właśnie skończyłem czytać tekst o TRONie i chciałbym gorąco podziękować autorowi za tak pyszną lekturę. Kocham ten film i wreszcie mogłem poczytać o nim po polsku. Wielkie dzięki!
jesteś tym co oglądasz

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):3. 'Blade Runner' to żaden cyberpunk :)
Wiem że na Innym Forum była już na ten temat dyskusja, ale ostatnio natknęłam się na forum "Science Fiction" na temat, w którym ścierały się dwie siły: pierwsza opowiadająca się za Gibsonem i postcyberpunkowcami w rodzaju Stephensona i druga, która VR uznała jedynie za gadżet i do cyberpunku zaliczyła także większość książek Dicka i "Czarne oceany" Dukaja. Niestety, dzisiaj chciałam ów topic odszukać i wygląda na to, że zniknął - jest, owszem, temat poświęcony cyberpunkowi, ale liczy on sobie tylko jedną stronę i dyskusja kończy sie, zanim się na dobre rozpoczyna. Ale zgodnie z definicją tej drugiej grupy musielibyśmy uznać "Blade Runnera" za cyberpunk. Ja, tak jak ty, tego nie kupuję, ale to chyba nie jest aż tak drastyczny błąd.
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Nie drastyczny, ale nagminny.

Odpowiedz
No niestety. Ciekawe jest to, że zdarza się on kupie ludzi, którzy w fantastyce siedzą po uszy i obeznani są z wieloma nurtami od podszewki.
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Do wszystkich, którzy już zwątpili w rozwój F/X i przyjęli do wiadomości stagnację działu - kolejne teksty są w przygotowaniu. Jako pierwszy ukaże się "Alien: Resurrection", a potem... jeszcze nie wiem :). Coraz większe przerwy między kolejnymi premierami spowodowane są, jak zwykle, mnogością bardzo szerokich, przekrojowych tekstów, przygotowywanych "normalnie" na stronę, których aktualnie mam w różnych stadiach opracowania w liczbie ośmiu. Jeden z nich ukaże się pod koniec grudnia premierowo w F/X, a niedługo potem także jako artykuł na stronie. Ostatnimi czasy moje zainteresowania poszybowały w kierunku filmografii i tekstów około-filmograficznych, ale o F/X na pewno nie zapominam :) .

Odpowiedz
Co do kolejnych efiksów to kiedyś zapowiadałeś "I, Robot" i coś tam jeszcze ale nie pamiętam. A na "A:R" czekam, jakoś nie lubie tej części ale chętnie się dowiem jak powstawała. Nurtuje mnie jedno pytanie - kto tak nieudolnie zaprojektował newborna (czy jest za to odpowiedzialny jeden pan czy może wspólna wina rozkłada się po kilkuosobowej ekipie :twisted: ).
get ready for suprise...

Odpowiedz
Ee tam nieudolnie - wyglądał wporzo :). Newborn miał pierwotnie wyglądać dużo bardziej demonicznie - rozmiar Królowej, cztery nogi, brak oczu, czerwone żyły wokół głowy, wysuwana szczęka (jak inni obcy), plus dwie kolejne po obu stronach głowy (to do sktecznego trzymania ofiary podczas poczęstunku). Ostatecznie zredukowano ten śmiały pomysł do wyglądu pośredniego między człowiekiem i obcym.

Odpowiedz
Przeglądałem analizę dotychczasowych częsci Aliena i przy A3 rzuciło mi się w oczy coś takiego:

"Pierwszym [pomysłem - m.] była stacja kosmiczna, na której dokonywano nielegalnych eksperymentów biologicznych (pomysł ten doczekał się rozwinięcia dopiero przy czwartej części cyklu). Koncepcja ta przerodziła się w ideę kosmicznego więzienia. Druga przyszła wraz z podpisaniem umowy na reżyserię filmu z Renny Harlinem (Ridley Scott odmówił...). Harlin zapragnął przenieść akcję na rdzenną planetę obcych (którą nie była z pewnością LV-426) i skupić się na nieco innych (mniej krwiożerczych) aspektach życia tych istot. Drugą koncepcją było bezpośrednie zagrożenie Ziemi przez Obcych."

To teraz policzmy koncepcje:

pierwsza (nazwana pierwszym pomysłem i koncepcją) - stacja kosmiczna na której eksperymentują

druga (nazwana ideą) - kosmiczne więzienie

trzecia (nazwana drugą koncepcją) - rodzinna planeta Obcych

czwarta (nazwana... drugą koncepcją) - zagrożenie Ziemi

Trochę tych koncepcji więcej niż się ich Adi doliczył.;) Przydałoby się przeredagować ten fragment...

Odpowiedz
No kurde masz rację - dzięki, już się za ten badziew zabieram :). Mam tylko jedną prośbę - wypominaj mi te niedoróby w temacie "Książka życzeń i zażaleń". Dzięki jeszcze raz.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości