"Contrast Cinematic Universe"
Znalazłem jakiś fanowski projekt filmowy na YuTube, i pierwsze co pomyślałem to że to kolejny kanał z vlogami, ale widzę że ktoś kręci sobie amatorskie filmy. Przede wszystkim bawi mnie ta nazwa "Cinematic Universe", jakby to były jakieś amerykańskie superprodukcje... nie lubię anglizoania kiedy nie jest ono potrzebne. Ale przynajmniej tytuły filmów są po polsku.

https://www.youtube.com/channel/UCEH8ZNOyikF-ivooqsWOzRg

W jednym one shocie "Syn Chaosu" jest muzyka z Batmanów Nolana, i pasuje jak pięść do nosa. A po niej muzyka z Man of Steel :P Konkretnie mówięo tym: (od 7 minuty wchodzi jakaś dziewczyna co gra jakby miała kijek w tyłku, ale ten brodaty nawet nie jest najgorszy. Jest na maksa przerysowany i chyba dlatego wypał tak jakby autoironicznie)

Ah, no i kolejna inspiracja blockbusterami, choć bardziej subtelna. Jakiś filmik o całym tym "uniwersum" z muzyką taką samą, jak ostatnio ktoś podstawił w jakimś filmiki o filmach Marvela.

Tutaj już śmieszniejszy fragment. Moj ulubiony cytaty to "Żegnam, również, ale ozięble" :D Generalnie to rozmowa młodszej wersji Liama Neesona z prawnikiem. Trochę ciężko mi traktować poważnie jak ten aktor wysoki (wygląda mi na jakieś 25 lat) mówi że szukał kogoś 16 lat. 

A tutaj trailer filmu który oni robią i ma mieć dopiero premiere na youtue (przynajmniej tak piszą na swoim fanpage):

Ogólnie to nie jest to dla mnie coś z czego miałbym głośno rechotać, bardziej coś przeciętnego w skali amatorskiego filmowania. Ale zaciekawiło mnie bo mało widzę "kina niezależnego" w polskim internecie. Choć to wykorzystywanie theme Zimmera to dla mnie gryzie się tam ze wszystkim i w ogóle nie pasuje. I niech pozbędą się tego "Cinematic Universe" bo przez to ciężko te filmy traktować serio. Poszperałem na ich profilu i mam wrażenie też że niektóre plakaty przypominają mi te z innych filmów:

[Obrazek: LrSPzIN.jpg]

Odpowiedz
Widzialem kawalek jednego z tych filmów, nie dla mnie, ale dobrze, że koleś robi. Wszyscy się inspirują i kopiują, tylko z czasem robią to bardziej subtelnie i umiejętnie. ;) Jak dla mnie propsy, tym bardziej, dlatego że mało komu chce się trzaskać rzeczy. Jak się nie podda to może będzie z niego jakiś fajny filmowiec. Niech robi.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Niech ktoś ich zgłosi za kradzież muzyki Zimmera :)

Odpowiedz
Dajcie linki do jakichś innych amatorskich polskich filmów jak jakieś znacie. Ja to co znalazłem w google, to w większości potem doczytywałem że projekt ostatecznie upadł.

Odpowiedz
Przecież to muzyka od Auralnauts.

Ich trzeba zgłosić.

Odpowiedz
Jeśli nie czerpie sie zysków to czy nadal to jest nielegalne? Na dobra sprawe mozna zgłaszac wszystkie fanowskie filmiki na youtube.

Odpowiedz
@tchopz
Nie wiem o czym mówisz, włączyłem jeden z tych filmów i jest tam muzyka z The Dark Knight Rises.

@Gej
Zapytaj Zimmera i WaterTower Music.

Odpowiedz
Mierzwiak, a ja włączyłem najwidoczniej inny i była z Auralnauts. My bad. ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości