Czołówki filmowych wytwórni i ich modyfikacje
Widmo.

(19-08-2013, 16:34)Nakf napisał(a): Jedna ze starszych przeróbek:

Will Success Spoil Rock Hunter? (1957)

Świetne.

Odpowiedz
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Po 11 latach Marvel zmienił logo. W przeciwieństwie do DC na lepsze:

Odpowiedz
Jak dla mnie za długie :) Poprzednie było prostsze i na temat.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
I było wprost komiksowe. Wertowanie stron, a tu jakieś 3D pierdoły.

Odpowiedz
Za długie? Przecież trwa 30 sekund. Poprzednie było krótsze, bo występowało zawsze po logo dystrybutora (Fox, Universal, itd.), a teraz przed filmami MCU będzie pojawiać się samodzielnie.

(17-11-2013, 17:56)Craven napisał(a): I było wprost komiksowe. Wertowanie stron, a tu jakieś 3D pierdoły.

Tak, tutaj nie ma wertowania stron, od którego zaczyna się logo.

Czepiacie się.

Odpowiedz
Za długie nie jest, ale słabsze jak najbardziej, nie rozumiem po co ta zmiana. W każdym razie i tak mi to wisi :)

Odpowiedz
(18-11-2013, 13:03)Juby napisał(a): Za długie? Przecież trwa 30 sekund.

W skali loga to wieczność. Dłużej może trwać jedynie jeden logos, ale jego już od dawna nie ma, więc...
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
A jeśli chodzi o przydługie czołówki, to działa mi na nerwy koreański Showbox. Długie, brzydkie, hałaśliwe łupu-cupu-pierdu-jebu.

To tak na marginesie. Do tematu o najgorszych logosach jak znalazł. :)

Odpowiedz
W "Maleficent" zamiast klasycznego zamku Disney mamy ten z filmu:
[Obrazek: Maleficent_2014_1080p_Blu_Ray_x264_YIFY_mp4_00002.jpg]

Odpowiedz
Dzisiaj co 3cia czołówka jest stylizowana i to już... nie jest fajne.
Czasami się dziwię, że któraś nie jest (choć ewidentnie się prosiło) ;)

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
W "Godzilli" Edwardsa się tego ustrzegli. A WB wiodący prym w modyfikacjach loga ostatnio się zastopował.

Odpowiedz
http://logos.wikia.com/

Wiedziałem, że musi istnieć taka strona :) Ale chyba tam sporo rzeczy brakuje.

Odpowiedz
Ta strona jest lepsza:
http://www.closinglogos.com/

I jest tam aktualny spis wszelkich modyfikacji.

Odpowiedz
Zachciało mi się przejrzeć znane mi polskie czołówki filmowych firm produkcyjnych, by wyłuskać z nich te najładniejsze, najciekawsze lub choćby nieodbiegające od światowych standardów. Tak więc oto one – moim skromnym zdaniem, rzecz jasna – nieułożone od naj do naj, tylko według najróżniejszych kryteriów.

Pod względem dopieszczenia formy graficznej z pewnością wyróżnia się Skorpion Art, również Akson czy autentycznie świetna Alvernia, która dodatkowo ma ładną poprzedzającą ją animację.

W tym względzie warto też zwrócić uwagę na elegancką Paisę, atakującą czerwonym kolorem, którą wypatrzyłem w dwóch wersjach, jak również docenić rzadką u nas wariację na temat czołówki, w tym przypadku doskonale znanego PISF-u.

Przyznaję, że wyjątkowo podoba mi się Perspektywa, z jej minimalistyczną, ale bardzo przyjemną i przejrzystą grafiką, tą samą cechą wyróżnia się zasłużony Tor w swojej najnowszej wersji (choć mógłby być trochę większy).

Jeśli chodzi o pomysłowość grafiki, może się podobać także Tramway i Satchwell.

Pewien wspólny, minimalistyczny mianownik reprezentują Faun, Muflon i Yeti, do których dołączam trochę w ramach ciekawostki Cezara 10, studio Cezarego Pazury, firmujące jego popisowe gnioty.

Tradycyjnie z sympatią spoglądam na Zebrę, mając nadzieję, że za jakiś czas doczekamy się naprawdę dopieszczonej animacji, choćby na miarę TriStara. Najcieplej jednak wspominam starego Zodiaka – plansza może siermiężna, ale pojawiające się kolejno dwanaście znaków przy wtórze charakterystycznej muzyki robiło niesamowite wrażenie w kinach, to jak dla mnie legenda polskich czołówek. Dodatkowo trafiła się też nowa wersja.

Odpowiedz
A myślałem, że ktoś zebrał czołówki z kilku ostatnich lat (gdzie zmieniona jest w co 4tym) ;)

Odpowiedz
Dobre i to.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon