Czy politykal korektnes zeżre holiłud?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JZCS5I80X-8&t=1m4s[/youtube]

I owszem, biały hetero facet powinien trzymać mordę w kubeł, bo inaczej będzie homofobicznym rasistowskim szowinistą. A jak jeszcze wyjdzie na jaw, że je mięso, nie sortuje śmieci i nie używa linuxa...

I jak dla mnie murzyn w stroju krakowiaka nie jest oburzający. Ale jest to nie lada kuriozum. Z jakiegoś powodu przekroczyliśmy dawno tolerancję, minęliśmy już stawianie znaków równości wszędzie i popadamy w jakąś chorą paranoię.

Odpowiedz
Artemis napisał(a):Mefi, ale przecież słowo nie jest równe słowu, liczy się KONTEKST.

Kontekst-śmontekst

Cytat:Idziesz ulicą i ktoś woła za tobą: ty huju. Albo kolega z pracy, straszna menda, mówi: ty mięczaku. A potem widzimy się ty i ja, jesteśmy kumplami, mówimy do siebie per dupciu i wszystko jest OK. Bo KONTEKST.

Jednak dupcia czarnuchowi nie równa, zgodzisz się? A to jest na takiej zasadzie, jakbyśmy my przy każdym witaniu się wołali na siebie "skurwysynu". Co tam skurwysynu, jak leci. Jakoś mało praktyczne, miłe i mało OK.

Cytat:No nie wiem czy takim spoko kolesiem :roll:

Ale może sobie na to pozwolić. I nikt go rasistą nie nazwie.

Cytat:Ten 30-letni, zdrowy, biały mężczyzna z klasy średniej czasami powinien zastanowić się nad przymknięciem swojej 30-letniej, zdrowej, białej japy :)

Gwoli ścisłości: nie chodziło mi o wołanie za każdym czarnym "czarnuch", tylko dajmy na to w sytuacji, gdy ten cię wkurwi na ten przykład. :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Artemis napisał(a):A w jakim kontekście to powiedziałaś? Może cię nie zrozumieli? Kurde, ja też bym się zdziwiła, gdyby mi ktoś wyskoczył z takim tekstem jak filip z konopii :P

Kontekstu już nie nie pamiętam, ale z reguły nie należę do osób, które patrząc w siną dal nagle wygłaszają takie kwestie bez związku :)

Artemis napisał(a):Walka z rasizmem przejdzie do historii, kiedy nie będzie już rasizmu

Ok ale rasizmem (czy też szowinizmem bądź homofobią) nie jest stwierdzenie, że Żyd/murzyn/gej/kobieta może być sukinsynem lub suką. To po prostu brak kultury osobistej :) Nie jest też rasizmem odrzucenie osoby innego koloru skóry niż ma bohater w oryginale jeśli twórca chce być wierny temu oryginałowi.

Crov napisał(a):Bogowie z "Thora" są obcymi (choć podejrzewam, że nie będzie to jakoś mocno podkreślane), nie nordyckimi bogami, którzy powracają (a nawet wtedy nowa interpretacja ich wyglądu była by mile widziana), więc naprawdę nie ma się o co pieklić

Nie wiem wiele o projekcie więc może się niepotrzebnie wychyliłam z tym, jednak jak przeczytałam, że nordyckiego boga ma zagrać murzyn to się zdziwiłam i od razu pomyślałam o poprawności politycznej. Odebrałam to tak, jakby kręcili Tin Tina i w roli głównej obsadzili Turka z pochodzenia bo ich w Belgii dużo jest.

shamar napisał(a):Ostatnio w TV był taki program, gdzie baba robiła klasycznie krakowską restauracje w centrum Krakowa i na scianie powiesiła zdjecie -
CZARNEGO W STROJU KRAKOWIAKA

A niech robi co chce, w końcu jej restauracja...
"I think we can put our differences behind us. For science. You monster."

Odpowiedz
shamar napisał(a):ale pewnie wiekszość uwaza to za zenujące. Nie wiem co bylo spowodowane takim zachowaniem. Ta skretyniała polityczna poprawnosc ? Czy może zart ?

Nie wypowiadaj się za większość tylko za siebie. Babka w restauracji wywiesiła sobie portret murzyna w stroju krakowiaka jako element dekoracyjny. Nie wiem co w tym takiego strasznego? Trochę dystansu do świata, bo cię jad zaleje.

shamar napisał(a):Bo dziś wyglada na to, że mieć swojego czarnucha to ejst takie cool, europejskie, nowoczesne i w ogole.

Jasne, ja mam Mariana Wielkopolskiego :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=umtAeVAZDg0[/youtube]

Craven napisał(a):i popadamy w jakąś chorą paranoię.

Na razie widzę, że to wy macie paranoję. Wypowiadacie się jakby ta polityczna poprawność przystawiła wam pistolet do głowy, a murzyni otoczyli was z każdej strony i tylko czekają, żeby wyzwać was od rasistów.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Artemis z kompa Karola ;) Sorry, napisałam posta i dopiero się zorientowałam, że zły login :)

Craven napisał(a):I owszem, biały hetero facet powinien trzymać mordę w kubeł, bo inaczej będzie homofobicznym rasistowskim szowinistą. A jak jeszcze wyjdzie na jaw, że je mięso, nie sortuje śmieci i nie używa linuxa...
Naprawdę tak przeszkadza ci myśl, że wyzywanie ludzi od pedałów nie należy do dobrego tonu, a wprost przeciwnie, może kogoś głęboko urazić? I że tego typu zwroty są eliminowane (niestety, w Polsce wciąż nie wystarczająco) z publicznej dyskusji?

Cytat:I jak dla mnie murzyn w stroju krakowiaka nie jest oburzający. Ale jest to nie lada kuriozum. Z jakiegoś powodu przekroczyliśmy dawno tolerancję, minęliśmy już stawianie znaków równości wszędzie i popadamy w jakąś chorą paranoię.
Może właściciel knajpy chciał po prostu pokazać przenikanie się kultur?

Mefisto napisał(a):Kontekst-śmontekst
No, to wyklucza dyskusję, bo mówimy o fundamencie komunikacji

Cytat:Jednak dupcia czarnuchowi nie równa, zgodzisz się? A to jest na takiej zasadzie, jakbyśmy my przy każdym witaniu się wołali na siebie "skurwysynu". Co tam skurwysynu, jak leci. Jakoś mało praktyczne, miłe i mało OK.
No wiesz, jak "dupcio" zawoła za mną jakiś obcy oblech na przystanku tramwajowym, to...
Poza tym chodziło o przykład kontekstu

Cytat:Ale może sobie na to pozwolić. I nikt go rasistą nie nazwie.
Przykłady?

Cytat:Gwoli ścisłości: nie chodziło mi o wołanie za każdym czarnym "czarnuch", tylko dajmy na to w sytuacji, gdy ten cię wkurwi na ten przykład.
Jak mnie wkurwi, to go wyzwę od prymitywów, chamów, hujów. Nie wiem, czemu mam wyzywać jego DNA.

Azgaroth napisał(a):Na razie widzę, że to wy macie paranoję. Wypowiadacie się jakby ta polityczna poprawność przystawiła wam pistolet do głowy, a murzyni otoczyli was z każdej strony i tylko czekają, żeby wyzwać was od rasistów.
<ok>

Odpowiedz
Karol napisał(a):Naprawdę tak przeszkadza ci myśl, że wyzywanie ludzi od pedałów nie należy do dobrego tonu, a wprost przeciwnie, może kogoś głęboko urazić? I że tego typu zwroty są eliminowane (niestety, w Polsce wciąż nie wystarczająco) z publicznej dyskusji?
Nie. Ale już absolutny tokenizm, wciskanie 50% pe...gejów, wykopywanie faceta z uniwerku bo rzetelnie przebadał IQ i doszedł do wniosku, że cza...afro-amerykanie mają niższe, pakistanka sądująca się, bo nie dostała roli w Hobbicie i wprowadzanie kolejnych terminów typu wertykalnie upośledzony doprowadza mnie do lekkiej irytacji, że tak to politycznie poprawnie ujmę.

Czekam na kobietę grającą Einsteina, azjatę grającego Hitlera i gejowską biografię Hugh Hefnera. I film o wikingach zagrany przez pakistańczyków. Ew. remake Zulu z białymi Zulusami napierdzielającymi się z brytyjskimi azjatami. Ken Watanabe zagra Bromheada. Będzie oczywiście gejem.

Odpowiedz
PARANOJA
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
powiedz to szefowi castingu Hobbita - on na pewno tak tego nie postrzega.

Odpowiedz
Craven napisał(a):Czekam na kobietę grającą Einsteina, azjatę grającego Hitlera i gejowską biografię Hugh Hefnera.

Póki co nie było przypadku zamiany koloru skóry, czy orientacji seksualnej osobie historycznej czy zmiany faktów historycznych i nie sądzę, żeby to się stało.

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):(...) zmiany faktów historycznych i nie sądzę, żeby to się stało.

błoga naiwności.

Azgaroth, ty nie doceniasz Postępu - Postęp jest nieubłagany. niedawno była rocznica bitwy pod Grunwaldem. oto polit poprawne interpretacje tamtych wydarzeń:

Buzek: To było zwycięstwo ludów tej części Europy. Możemy być dumni, że to pod Grunwaldem rozpoczęła się wielka epoka europejskiego humanizmu. To wtedy ludzie z tej części Europy upomnieli się o cywilizację solidarności, o wolność i godność dla każdego człowieka, o poszanowanie rozumu, o tolerancję.

Bronek: Bitwa pod Grunwaldem stała się cezurą, która zdecydowała o tym, że Europa i jej narody poszła w stronę uznania różnorodności i prawa do życia wszystkim wedle tego, co im w sercu gra. A to wszystko z jednoczesnym przesłaniem, że jedność, zdolność do współdziałania, zdolność do życia w ramach jednego wielkiego projektu politycznego jest drogą do sukcesu.

za 5 lat dowiemy się, że 20% walczących rycerzy Zakonu to byli homoseksualiści, a Ulrich von Jungingen był Murzynem-homoseksualistą, który głosował za przyjęciem parytetów podczas zebrań rady Zakonu.

Artemis słusznie napisała - PARANOJA

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):(...) zmiany faktów historycznych i nie sądzę, żeby to się stało.

błoga naiwności.

Azgaroth, ty nie doceniasz Postępu - Postęp jest nieubłagany. niedawno była rocznica bitwy pod Grunwaldem. oto polit poprawne interpretacje tamtych wydarzeń:

Buzek: To było zwycięstwo ludów tej części Europy. Możemy być dumni, że to pod Grunwaldem rozpoczęła się wielka epoka europejskiego humanizmu. To wtedy ludzie z tej części Europy upomnieli się o cywilizację solidarności, o wolność i godność dla każdego człowieka, o poszanowanie rozumu, o tolerancję.

Bronek: Bitwa pod Grunwaldem stała się cezurą, która zdecydowała o tym, że Europa i jej narody poszła w stronę uznania różnorodności i prawa do życia wszystkim wedle tego, co im w sercu gra. A to wszystko z jednoczesnym przesłaniem, że jedność, zdolność do współdziałania, zdolność do życia w ramach jednego wielkiego projektu politycznego jest drogą do sukcesu.

za 5 lat dowiemy się, że 20% walczących rycerzy Zakonu to byli homoseksualiści, a Ulrich von Jungingen był Murzynem-homoseksualistą, który głosował za przyjęciem parytetów podczas zebrań rady Zakonu.

Artemis słusznie napisała - PARANOJA

Odpowiedz
Ok, argument z Grunwaldem mocny :) Jest to jednak pewna interpretacja wydarzeń, a nie negowanie czy przeinaczanie prostych faktów jak to, że Jagiełło był biały. Takich nadużyć raczej nie będzie w kinie, bo Hollywood za wszelka cenę unika skandali, a pisanie historii od nowa taki skandal na pewno wywoła.

Odpowiedz
to, co przytoczyłem wyżej, jest milion razy niebezpieczniejsze niż pomalowanie polskiego króla na czarno i zrobienie z niego pedzia. polityczna poprawność jest dosłownie wszędzie i o ile przejaskrawione przykłady Cravena można wziąć za satyryczny żart (dla mnie nieśmieszny), o tyle zjawisko wjeżdżania przez pc na pełnym gazie nawet do książek kulinarnych to fakt niepodlegający dyskusji.

Odpowiedz
Artemis napisał(a):No wiesz, jak "dupcio" zawoła za mną jakiś obcy oblech na przystanku tramwajowym, to...

Przykład dalej nie trafiony, bo dupcia ma mimo wszystko wydźwięk pozytywny, więc zmień słowo :)

Cytat:Przykłady?

Przykłady? No nie wiem - jedź na Brooklyn może :)

Cytat:Jak mnie wkurwi, to go wyzwę od prymitywów, chamów, hujów. Nie wiem, czemu mam wyzywać jego DNA.

Pomijając fakt, że na 90% taki "czarnuch" może Ci się jednak wyrwać bardziej niż prymityw czy cham, to chodziło mi o to, co jest dozwolone i komu. Jeśli ma być równość i poprawność polityczna, to sorry, ale musi to działać w obie strony, a nie tylko w jedną. Jest mi cholernie przykro, że gazowali kiedyś Żydów (choć te 6 milionów to pomiędzy bajki włożyć można) i że Murzyni musieli pracować na plantacjach, ale to było 100 lat temu i ja nie miałem z tym nic wspólnego, a więc nie zamierzam też odpowiadać za to poprzez ograniczenie własnej wolności - w tym wypadku słowa - ani też być wyzywanym od rasistów, bo komuś pojechałem po DNA.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Kermit miazdzy

[Obrazek: 72448-01.jpg]
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):Kolejny co ma jakieś teorie, bo Nick Fury jakiego znał z bajek na Cartoon Network czy gdzieś tam, nie pasuje mu wyglądem. Ten Fury wzorowany jest na komiksowej serii Ultimates, w której to wyglądał jak... Samuel L.Jackson.

Odpowiedz
a pamiętacie to?

http://pokazywarka.pl/msmurzyn/

Craven napisał(a):(...) azjatę grającego Hitlera (...)

:)

[Obrazek: 512_326654bff38670demot654.jpg]

tłumaczenie podpisu:

AMERYKAŃSKA POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA
w filmach i w polityce

wie ktoś, z jakiego filmu to kadr? może jakaś parodia?

Odpowiedz
jedna z moich ulubionych piosenek wpadła w łapy czerwono-różowych cenzorów. Kanada, widać, wprowadza postępowe standardy (unio)europejskie:

Po dwudziestu pięciu latach od premiery piosenka "Money For Nothing" grupy Dire Straits została ocenzurowana w Kanadzie.

Kanadyjska instytucja zajmująca się nadzorowaniem transmisji medialnych uznała utwór za zbyt wulgarny i obraźliwy względem homoseksualistów, ponieważ w trzech miejscach występuje słowo "pedał".

Decyzja została podjęta w wyniku zgłoszenia jednego ze słuchaczy, który w lutym ubiegłego roku na antenie radia usłyszał nieocenzurowaną wersję piosenki. Od teraz nagranie, skomponowane przez Marka Knoflera i Stinga, można puszczać jedynie po uprzednim edytowaniu.

http://cgm.com.pl/aktualnosci,13490,dire_straits_ocenzurowani_w_kanadzie,news.html

Odpowiedz
jedna z moich ulubionych piosenek wpadła w łapy czerwono-różowych cenzorów. Kanada, widać, wprowadza postępowe standardy (unio)europejskie:

Po dwudziestu pięciu latach od premiery piosenka "Money For Nothing" grupy Dire Straits została ocenzurowana w Kanadzie.

Kanadyjska instytucja zajmująca się nadzorowaniem transmisji medialnych uznała utwór za zbyt wulgarny i obraźliwy względem homoseksualistów, ponieważ w trzech miejscach występuje słowo "pedał".

Decyzja została podjęta w wyniku zgłoszenia jednego ze słuchaczy, który w lutym ubiegłego roku na antenie radia usłyszał nieocenzurowaną wersję piosenki. Od teraz nagranie, skomponowane przez Marka Knoflera i Stinga, można puszczać jedynie po uprzednim edytowaniu.

http://cgm.com.pl/aktualnosci,13490,dire_straits_ocenzurowani_w_kanadzie,news.html

Odpowiedz
A ja jestem adminem na knopfler.pl ... Zaraz to tam wrzucę i będzie pewnie masakra :) Dodam, że ów pedał to "faggot".

edit: na miejscu kanadyjskich radiowców w ramach protestu puszczałbym co godzinę inny, też fajny, kawałek DS: Les Boys ;]

Z innych ciekawostek: w Stanach wyszło kolejne wydanie Przygód Hucka Finna, w którym "nigger" zamieniono na "slave" i wycięto też inne słowa typu "racist slur". Nieuświadomionych uświadamiam, że powieść Twaina jest wybitnie antyrasistowska, a owe słowa po prostu oddają to, co się faktycznie działo nad Missisipi. To mniej więcej tak, jakby z Plutonu wyciąć "żółtka".

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości