Czy politykal korektnes zeżre holiłud?
Biali aktorzy teraz po kolei okazują się zamieszani w jakieś afery molestatorskie, to producenci upychają murzynów gdzie się da. Murzyn nawet jak okaże się molestowaczem (czy jak mu tam), to na nikim to wrażenia nie zrobi (bo to przecież murzyn) i nie rozwali nagle obsady serialu [Obrazek: icon_e_wink.gif]
Raven True

Odpowiedz
Poza tym murzyna łatwo można zastąpić innym murzynem. Bo większości z nich oni wszyscy (tak jak Japończycy) są do siebie podobni. ;)

Odpowiedz
O właśnie, miałam to dodać :D
Raven True

Odpowiedz
O, nasze liberlane wojowniczki o tolerancje i sprawiedliwosc :)
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
Chyba mnie z kimś pomyliłeś.
Raven True

Odpowiedz
Na to wyglada.

Odpowiedz
https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/12/28/andy-mack-petycja/

O proszę :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Ręce opadają.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Siara.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Co do pominiętego szokującego wątku - O rany. Takie rzeczy w sitcomie od Disney Channel? Szybciej spodziewałbym się w jakimś gniocie typu "Dlaczego ja?".   

Odpowiedz
:) Hugon byłby dumny.

https://naekranie.pl/aktualnosci/statysci-filmu-aladyn-malowani-na-brazowo-aktorzy-komentuja-2806436
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Też tak macie że w obliczu obowiązującego PC klimatu, wszędobylskiego rasizmu, seksizmu i nazizmu, molestowania seksualnego i ludzi triggered z absurdalnych powodów zwracacie większą, czy może w ogóle zwracacie uwagę na takie rzeczy w filmach?

Oglądałem wczoraj Days of Thunder Tony'ego Scotta (fajny filmik swoją drogą) a tam, już na samym początku gdy kamera wprowadza widza w świat wyścigów, wyeksponowana na cały kadr... flaga konfederatów.

Gdy grany przez Cruise'a bohater po wypadku trafia do szpitala, bierze panią doktor (Nicole Kidman) za wynajętą prostytutkę (wcześniej kumple zrobili mu kawał i prostytutka udawała policjantkę która wymacała mu interes) i kładzie jej rękę na swoim kroczu. Gdy Duvall idzie przeprosić ją za zachowanie Tomka, pani doktor mówi że - uwaga - nic się nie stało!

Schowajcie ten film przed Jessicą Chastain i resztą ameb z twittera.

Odpowiedz
Nie zwracam na to uwagi bo jestem normalny :D

Odpowiedz
Ja zwracam, trącam łokciem swoją dziewczynę i mówię, że dzisiaj od takiego motywu to by wszelakie beta-hipstery dostały wylewu do mózgu :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Zauważyłem antybialy raisizm, dawno temu, w "Zabójczej broni 4" zanim to stało się modne.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Moze nie rasizm, ale gdyby to Mel mowil linijke Glovera to bylaby (zwlaszcza dzis) ostra gownoburza.

Odpowiedz
Ej, w trzeciej "Szkalnej Pułapce" Zeus został nazwany rasistą, na co dostał oburzenia :).

Sam zaskoczyłem się, że w "Aliens" Ripley i Hicks cały film kurzą fajki. Wiem, R-ka, ale podejrzewam, że nawet dzisiaj pozytywny bohater (i to główny) nie palił papierosów, a nawet jeśli, to w końcówce by rzucił.

Dlatego z przyjemnością oglądam stare kreskówki i animacje, które mimo kodeksów Haysa itp. bez problemu przekazywały rzeczy, które dzisiaj przyprawiłyby ludzi o zawał. Kiedyś w jednej kreskówce z Goofym był motyw, że jego żona wyjechała z domu, by mieć czas dla siebie (przy okazji została ukazana jako niesamowicie okropny kierowca). I w pewnym momencie Goofy przyszedł do drzwi, bo rozległ się dzwonek. I bezceremonialnie dostaje buziaka od mleczarza. I ten moment, gdy Goofy uświadamia sobie, że żona go zdradza (i to ze wszystkimi dookoła jak się potem okazuje :)).

Albo w innej kreskówce Goofy pracuje jako nauczyciel. Podczas przerwy szkolnej podsłuchuje jakieś dzieciaki. Po tym czerwieni się i zrywa tablicy materiał o pszczółkach i kwiatkach :D. Czy te wszystkie progresywne, otwarte i odważne seriale animmowane zdecydowałyby się na takie coś :)?

I jeszcze! W "Two Gun Goofy" Pete występuje jako westernowy rabuś i jest scena, gdy zabija połowę mieszkańców. Wszystko w kadrze. I przez całą kreksówkę przewija sie motyw grabarza, który odlicza osób zostało zabitych i przenosi zakład do większego lokalu (w ogóle sporo w tej kreskówce ostrych treści) :D.

A sam "Tom i Jerry" jak się popatrzy z perspektywy dorosłego, to przemoc tam prezentowana bardziej przypomina sowieckie metody przesłuchania :).

Odpowiedz
Tom i Jerry to klasyk. Przecież tam jest przemocy w ch. I to takiej wymyślnej, sadystycznej.

Gdyby mówił to Mel to właśnie podciągnięto by to pod rasizm ;)
Swoją drogą... Obejrzałem ostatnio to "Defamantion" i zastanawiam się czy za udupieniem Mela na tyle lat też stało ADL czy po prostu tam środowiska są tak sformatowane, że automatycznie koleś wyzywajacy po pijanemu Żydów jest persona non grata.

Odpowiedz
Wracając do Toma i Jerry'ego, to właścicielką Toma (która nie raz zdzieliła go miotłą) była stara, otyła, zrzędliwa Murzynka, nawiązująca do stereotypu Mammy. I w którejś nowej odsłonie właścicielka stała się biała, by uniknąć kontrowersji. No to już white-washing nie jest ;)?

I tam było sporo żartów opartych o blackface (których obecne dzieci nie skumają). I w jednym odcinku to Jerry i Nibbles przebrali się XVII-wiecznych pionerów, a Tom (jako ten zły) robił za Indianina z okrzykiem wojennym :) (a jak zajął się ogniem był Murzynem :D).

[Obrazek: tom-and-jerry.png]

Odpowiedz
Ja w sumie niedawno się zorientowałem, że w dzisiejszych czasach "Lawrence of Arabia" zostałby całkowicie zjechany przez krytyków, gdyż tam nie ma żadnych postaci kobiecych. Ale naprawdę może dopiero gdzieś na trzecim, czwartym planie pojawiają się jakieś kobiety, a tak sami faceci.

A co do Goofy'ego, to uwielbiałem np. jako dziecko jego "Safari" czy też odcinek z atakiem Indian, gdzie każdy dowcip działa, ale nawet w tym filmiku na początku muszą się z niego tłumaczyć:

Ale jeżeli chcecie jedną z bardziej rasistowskich kreskówek, to tutaj zapraszam:
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości