Czy politykal korektnes zeżre holiłud?
Znam tą kreskówkę bardzo dobrze :). Aż jestem w szoku, że tego nie zbanowali tego jak "Censored Eleven" od WB.

(08-02-2018, 23:19)Lawrence napisał(a): Ja w sumie niedawno się zorientowałem, że w dzisiejszych czasach "Lawrence of Arabia" zostałby całkowicie zjechany przez krytyków, gdyż tam nie ma żadnych postaci kobiecych. Ale naprawdę może dopiero gdzieś na trzecim, czwartym planie pojawiają się jakieś kobiety, a tak sami faceci.
I jeszcze "Thing" Carpentera - również zero kobiet. I chociażby m.in. dlatego prequeloremake ssie pałę.

Odpowiedz
Zdaje mi się, że jakiś czas temu widziałem u któregoś polskiego krytyka, czy krytyczki diss na Lawrence'a z Arabii za to, że zupełnie marginalizuje udział kobiet, a przecież na pewno jakieś w tej historii gdzieś były :p

Odpowiedz
W kulturze bliskowschodniej? Na pewno :).

Odpowiedz
Przecież ktoś musiał urodzić męskich bohaterów :D

Odpowiedz
(09-02-2018, 12:23)OGPUEE napisał(a): Znam tą kreskówkę bardzo dobrze :). Aż jestem w szoku, że tego nie zbanowali tego jak "Censored Eleven" od WB.

(08-02-2018, 23:19)Lawrence napisał(a): Ja w sumie niedawno się zorientowałem, że w dzisiejszych czasach "Lawrence of Arabia" zostałby całkowicie zjechany przez krytyków, gdyż tam nie ma żadnych postaci kobiecych. Ale naprawdę może dopiero gdzieś na trzecim, czwartym planie pojawiają się jakieś kobiety, a tak sami faceci.
I jeszcze "Thing" Carpentera - również zero kobiet. I chociażby m.in. dlatego prequeloremake ssie pałę.

A także genialny film Lumeta "Dwunastu Gniewnych Ludzi"
Moi ulubieni rezyserzy
Top 3 2017
Blade Runner 2049
A Ghost Story
Dunkierka

Odpowiedz
Już na etapie tytułu jest rasistowsko bo mówi, że będzie dwunastu facetów...

(09-02-2018, 12:23)OGPUEE napisał(a): ,,,, I chociażby m.in. dlatego prequeloremake ssie pałę.

Marię Elżbietę to Ty szanuj...

Cytat:Wytwórnia Stevena Spielberga stworzy film o II wojnie światowej z perspektywy kobiet

Jest to historia żydowskich kobiet i dziewcząt, które walczyły w ruchu oporu przeciwko nazistom...

https://naekranie.pl/aktualnosci/wytwornia-stevena-spielberga-stworzy-film-o-ii-wojnie-z-perspektywy-kobiet-2910833
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
No ja ostatnio, trzymając mojego kilkuletniego kuzyna na kolanach, oglądalem stare odcinki Toma & Jerrego. Dzieciak nie rozumiał, dlaczego podśmichiwałem na niektórych scenach, gdy widziałem totalnie lajtowe motywy, które dziś wywołałyby jakąś internetową petycję.

Zresztą co do kreskówek, idealnym tego przykładem była reackcja niektórych pismaków na grę Cuphead. Czyli "gra jest super, ale stare kreskówki były rasistowskie, a więc mój umysł intelektualisty, ma z tego powodu olbrzymi dysonans poznawczy".

Pocieszam się tylko tym, że choć takie gównoburze są głośne, to większośc normalnego ludu i tak widzi, ze to glupota. Przynajmniej takie me wrazenie i nadzieja.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Co do słów Proteusa o normalności ludu (i politpoprawnego Disneya), to teraz przypomniałem sobie, że niedawno natrafiłem na niusa sprzed pół roku, gdzie z rajdu "Piratów z Karaibów" z Disneylandu ma zniknąć scena aukcji żon, bo nie przystaje do obecnej wrażliwości ludzi i jest seksistowski (wspomnę, że przy tworzeniu atrakcji czuwał sam wujek Walt).  

http://boston.cbslocal.com/2017/06/30/pirates-of-the-caribbean-ride-auction-disney/
W komentach ludzie nie kryją oburzenia i plucia, że psują ikoniczny dark ride i wygładzają piratów, którzy aniołkami nie byli. Sporo mówi o tym gościu, który narzeka jak obecna wytwórnia Myszy niszczy swe parki rozrywki i największe osiągnięcie Disneya w imię politycznej poprawności i komerchy:

Odpowiedz
Niech to w końcu jebnie :P
"You said it yourself, bitch! We're the Guardians of the Galaxy!"

IMDB rating

Odpowiedz
Kodeks Haysa też wygładzał, cenzurował i niszczył wiele dzieł filmowych, Ameryka to Ameryka, nic nie poradzicie.
Raven True

Odpowiedz
Dlatego w końcu powstały kategorie wiekowe, teraz historia jakby zataczała koło.

Odpowiedz
Proteus napisał(a):No ja ostatnio, trzymając mojego kilkuletniego kuzyna na kolanach, oglądalem stare odcinki Toma & Jerrego. Dzieciak nie rozumiał, dlaczego podśmichiwałem na niektórych scenach, gdy widziałem totalnie lajtowe motywy, które dziś wywołałyby jakąś internetową petycję.

Bez kitu - gdyby dzisiaj puszczali kreskówki takie jak w latach 70., 80. czy 90. XX wieku, byłyby rioty na ulicach. Wilk kopcący faje i gazujący zająca zamkniętego w budce telefonicznej albo królik Bugs z dwururką?

Odpowiedz
Poprawka, kreskówki takie jak w latach 30., 40. i 50. XX wieku. Bo akurat w latach 70. (przynajmniej na Zachodzie) to zaczęła wygładzanie kreskówek. Taki Scooby-Doo zastąpił Jonny'ego Questa na wniosek tamtejszych soccer moms. Tom i Jerry już nie byli tacy brutalni i nawet byli przyjaciółmi :/. Lata 80. (chyba najgorsza dekada dla jakości kreskówek) to pod tym względem tragedia i wciskano na siłę te idiotyczne morały na końcu odcinków i np. było promowane porzucenie własnego zdania na rzecz kolektywu, a zamiast naboi to były lasery. Krew? Jaka krew? I takie rzeczy jak Batman TAS, Przygody Animków (odcinek z piwem!) czy Atomówki to należały do rzadkości.

[Obrazek: 294596_v1.jpg]

Jedynie co od lat 70.-90. XX w. dzisiaj by nie przeszło to widok papierosa czy fajki (zwykle używane przez złe postaci lub neutralne i epizodyczne, ale wciąż).

Odpowiedz
Hehe, Wheeler z "Kapitana Planety" też był takim typem postaci. Zawsze zrzędził i zawsze to reszta grupy miała rację.

A co do fajek, to jeszcze na początku obecnego stulecia w takiej "Atlantydzie" Disneya była ta stara zrzęda od łączności - postać ostatecznie mimo wszystko pozytywna, ale kopciła szluga za szlugiem. Więc nawet wtedy (2001 rok) jeszcze się dało :)

[Obrazek: latest?cb=20110918034846]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości