DC Extended Universe (temat ogólny)
http://variety.com/2017/film/news/dc-films-justice-league-1202632214/

To jest wręcz smutne jak to uniwersum się męczy, ale dobić też szkoda :P
W ogóle jak dotąd każdy kto próbuje podrobić marvelowską formułę potyka się raczej prędzej niż później:

- Sony Spider-verse V1.0
- Dark Universe
- DCEU
- Transformers Universe

Wszystkie wykładają się wkrótce po ogłoszeniu szeroko zakrojonych planów rozbudowy.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Ostatnio coś przebąkiwali, że chcą zrobić uniwersum z "Pacific Rim" :)
Zobaczymy, jak klątwa uniwersów odbije się na "Uprising".

Odpowiedz
Przecież to jest reanimacja trupa.

Moja rada:
- kontynuować Wonder Woman jako osobną serię
- kontynuować Man of Steela jako osobną serię
- kręcić niezwiązane z nimi, autonomiczne produkcje

Tyle.

Odpowiedz
W sumie spoko był kierunek jaki obrali na początku przy animacjach. Różne, niepowiązane historie, zazwyczaj adaptacje jakiś znanych komiksów. Daje to przynajmniej możliwość do wyprodukowania czegoś ciekawego i do poeksperymentowania z historiami. A gdyby któryś z filmów okazał się przebojem kasowy, mogliby zawsze zrobić sequel :)
Póki co, chyba tylko X-Men i Star Wars sobie radzą w formule "Cinematic Universe".
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(08-12-2017, 13:06)Mierzwiak napisał(a): Przecież to jest reanimacja trupa.

Moja rada:
- kontynuować Wonder Woman jako osobną serię
- kontynuować Man of Steela jako osobną serię
- kręcić niezwiązane z nimi, autonomiczne produkcje

Tyle.

I to jest dobry pomysł, szkoda, że WB będzie dalej kombinować jak koń pod górę :/

Odpowiedz
Ja to bym anulował to uniwersum w cholerę i wrócił do starego trybu - czyli robił niepowiązane ze sobą produkcje. Większa swoboda twórcza i mniejsze straty w przypadku porażki.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
Usuwać szkoda. Przecież to nadal można uratować bez problemu.
Nie trzeba robić bardzo niezależnych projektów i niszczyć pojęcia uniwersum, wystarczy, że bohaterowie nie będą mieć między sobą crossoverów, jedynie wzmianki ewentualne tak jak powiedział Reeves w przypadku "The Batman". JL2 może powstać za kilka lat jak się wszystko ogarnie. CO jednak ważniejsze należy usunąć z procesu powstawania wszelkie nieistotne projekty, ogarnąć konferencje i wyjaśnić wszystko fanom na czym stoją filmy, wprowadzić jedną osobę do kierowania tym i tak jak przy WW dać wolną rękę twórcom. A potem:

- kontynuować "Man of Steel" z rolą Cavilla w "Shazamie!" aby korzystać z tego, że ludzie na razie nadal się hypują jego występem w JL.

- utrzymać Afflecka, nie wiem, zaoferować mu finansowanie każdego jego filmu do końca życia :D A jeśli nie to załatwić mu sensowne pożegnanie w solowym filmie i nie przez re-castingi a po prostu, wprowadzenie jednego z miliona innych Batmanów.

- pójście w różne formy, style, to co planuje robić Fox z X-Men, czyli robimy mega bekowego "Shazama", przygodowego z elementami horroru "Aquaman", bardzo superbohaterską "Wonder Woman", mroczny kryminał noir z Gackiem.

- zrobić SS2 bo potencjał jest wielki, ale zignorować wydarzenia z pierwszego filmu, kompletnie olać Jokera, za kadrem przenieść Queen znowu do więzienia, ale lepiej ją napisać, wywalić niepotrzebnych Killer Crocka i Katane, wprowadzić fajne postacie, dać Rke, mniejszy budżet i skale.

- anulować śmieszny pomysł z "Flashpointem" i nakręcić prawilny film o Flashu zawierający kultowe dla niego postacie, ale w oparciu o bardziej niszowych, ale ciekawych villainów by 1 filmem nie konkurować od razu z Reverse Flashem z serialu, w filmie wpleść Cyborga i tym samym z głowy problem jego solówki.

- zrobić Green Lantern Corps, ale w kompletnym oderwaniu od uniwersum, od Ziemi, cała seria tylko w kosmosie, z daleka i aż do JL2 żadnych crossoverów.

- wszystko inne (Nightwing, Gotham CIty Sirens, pierdyliard filmów Joker&Harley out).


Po pewnym czasie wprowadzić jeszcze bardziej oderwane filmy co roku jeden które nie zaczynałyby żadnej serii nie byłyby wcale ciągnięte dalej, ale rozwijałyby jakiś fajny zakątek świata ("Joker" zapowiedziany, "Deathstroke", "Lobo", "Justice League Dark" może nawet tacy "New Gods").
Jeśli filmy wypalą, dostaną kolejne części to wtedy myśleć o "Justice League 2", nowych postaciach i budowaniu większych więzi między filmami.

Odpowiedz
Cytat:CO jednak ważniejsze należy usunąć z procesu powstawania wszelkie nieistotne projekty

Na czele z Shazamem.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
"Shazam" pomijając to, że może być fajnym projektem i na jak zaawansowanym poziomie jest to idealna okazja by pokazać więcej Supermana, biorąc pod uwagę gdzie jest "Man of Steel 2" Cavilla najwcześniej ujrzymy pewnie w solówce w 2020, a "Shazam" chociażby z powodu protagonisty idealnie nadaje się na rozwój Supermana.
Plus jest bardzo fajnym tematem wyjściowym, może nie moim ulubionym, ale nadal fajnym. Plus Shazam jest popularny i ma masę fanów, on akurat ma sens.

Robienie "Ant-mana" miało mniej sensu (choć Ant-man w komiksach jest bardzo ważny jednak).

Odpowiedz
Skąd w ogóle pomysł z wpieprzaniem Supermana do tego filmu? Przecież to stoi w całkowitej sprzeczności z tym, co niby mieli teraz robić - niezależne i jak najmniej powiązane ze sobą filmy, o czym zresztą sam dopiero pisałeś. Cavill jest aktualnie jedną z twarzy nielubianego przez publiczność DCEU, nie wiem w czym niby miałby pomóc jakiemukolwiek filmowi jego występ.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Cavill jest bardzo lubiany, zwłaszcza za sceny z wąsem...

Odpowiedz
https://www.comicbookmovie.com/batman/warner-bros-unveils-updated-dc-films-slate-but-there-are-some-notable-omissions-a156238

Cytat:Wonder Woman 2 was the first to be presented but the "2" was shown as "II" in Roman numerals, so that could be an indication of how the title will appear on promo art and the like moving forward.
Aquaman followed, as did Flashpoint, Suicide Squad 2, Shazam, Batgirl, Green Lantern Corps, The Batman, and Justice League Dark.

Serio? Aż tyle? Kto to będzie oglądał? :P
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
https://www.comicbookmovie.com/nightwing/nightwing-director-teases-impending-casting-announcement-and-possible-shooting-location-a156257

Biedny Chris, nadal mu nikt nie powiedział, że nigdy nie zrobi tego filmu :/

Co do rozpiski - identyczna jak na CC, cieszy mnie to bo nie ma panicznej zmiany planów jak po klęsce BvS.
Zdjęcia do WW ruszają w 2018, do SS2 w październiku 2018, Shazam w styczniu/lutym. Więc premiery na 2019 zaklepany, ewentualnie uda im się "The Batman" jeszcze wepchnąć.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości